Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van annak jelentősége, hogy...

Van annak jelentősége, hogy edzés után közvetlenül eszem-e vagy nincs?

Figyelt kérdés

Ha edzés után tovább folytatódik a zsírégetés még egy darabig, akkor jó ha eszem közvetlenül utána? Úgy értem, hogy ha a kaja megdobja a vércukrom, akkor a testem nem onnan fogja az energiát nyerni?

Esetleg natúr yoghurtot?


2009. máj. 26. 10:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

attól függ, hogy milyen edzést végzel


Ha izomnövelőt, akkor fehérjedús táplálékot kell enned utána.


Ha aerob mozgást mégzel akkor inkább zöldségféleségek

2009. máj. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondják, hogy ilyenkor még jóval az edzés után is égeti a zsírt a szervezet, tehát lehet enni. Főleg fehérje kell az izmok regenerálódásához. Ezt olvastam. Én is szoktam néha edzés után enni, husit vagy tojást és biztos jó, mert fogyok!:)
2009. máj. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Krisz85 ***** válasza:

Szia!


A legeslegfontosabb!!


Edzés után, van a glikogénaplak jelenség. Az izmokban tápanyaghiány lép fel a testedzés során, amit az edzés követően pótolni kell, ezt magas GI jű szénhdirátokkal tudod elérni, a gyrosabb felszívódás miatt, pl a testépítők is ezért isznak edzés után cukros alapú tömegnövelőket, ha fogyni akarsz akkor is ezt kell tenned, de jobb pl fehér rizs, ha eszel hozzá fehérjét is, az sem gond, bár ekkor a GI lecsökken közepesre, ami nem akkora tragédia. Tehát edzés után azonnal egyél, ekkor nem kell félned hogy a bevitt szénhidrát hízlal és zsírba megy, nem megy zsírba, a szervezeted tudja hogy az izmokhoz kell szállítani raktározni. Akkor menne zsírba ha nem végeztél volna izommunkát megfelelő intenzitású, és ideig tartó testmozgással, pl futás, súlyzós edzés. Utánna rá egy órára ehetsz alacsony GI jű szánhidrátokat, fehérjével. Sok sikert!

2009. máj. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!