Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Sajnos rettenetes túlsúlyom...

Sajnos rettenetes túlsúlyom van. Van segítség?

Figyelt kérdés

Három éve még "csak" 12-15 kg súlyfeleslegem volt (62-65 kg voltam), aztán szinte észrevétlenül kúsztak felfelé a kilók. Tavaly ősszel 85 kg voltam, ekkor elkezdtem fogyókúrázni. Visszafogtam magam az étkezéseknél, és elkezdtem inni a mályvateát is. Fogytam is kb. 5 kg-ot, sajnos többet nem. Aztán valaki azt mondta, hogy nem szabad a teát sokáig fogyasztani, mert bélproblémákat okoz. Abbahagytam, és ezzel egyidejűleg kevesebbet foglalkoztam a súly kérdéssel. Nemrég arra eszméltem, hogy nem jönnek rám az ősszel viselt ruhák. Méréskor megdöbbentem, mert elértem a 100 kg-ot! De mikor? Hogyan? Észre sem vettem! Illetve azt éreztem, hogy nehezebben mozgok, meg hogy a lábaim nem bírják a terhet, de mégsem gondoltam volna, hogy 100 kg vagyok.


Segítsetek! Hogyan tudnám ezt a súlyt jelentősen csökkenteni? Tényleg hatékony módszer kellene nekem, mivel tudom, hogy ez a súly már komoly egészségügyi problémákat okozhat. Természetesen nem gondolom, hogy valami csodatea, csodapor vagy csodagyógyszer leold rólam 50 kg felesleget, azért nekem is tennem kell. De mit? Milyen sportot ajánlotok? Próbáltam itthon többet mozogni, de hamar rosszul lettem. A lábaim, a gerincem is nehezen bírják. Bokasüllyedésem van, az egyik bokám háromszorosára van dagadva, mint a másik. Gerincsérvem van, amit a 20 éve végzett ülőmunkának köszönhetek.

Milyen sportot ajánlotok? És milyen diétát?

Miden hasznos tanácsot szívesen fogadnék.


2008. ápr. 2. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!!


MÉg a magasságod és az életkorod is érdekelne.


Tehát 100 kg, hány cm? hány éves vagy?


Amit ajánlani tudok, az az, hogy ráálsz egy tiszta étrendre. Napi legalább 6x étkezésre. És legalább 40 perc aerob edzésre. Bőven elég lesz ennyi kezdetnek. Ezt bírni fogod, aztán majd ha lejebb ment a TESTZSÍROD, /a testsúlyvesztés csak egy mellékes dolog bármennyire is nehéz ezt elfogadni/, akkor majd jöhet némi könnyed súlyzós edzés /pár kilós súlyokat értek ez alatt nyugi,/ nomeg némi aerobic is.

Az étkezésed legyen tiszta. Ami annyit tesz ,hogy


CH nak /ch =szénhidrát ;-)/: rizs, burgonya, teljes kiörlésű tészta illetve telj kiörlésű kenyér, zabpehely csak EZEK!!


Só,Liszt, cukor, édesítőszer tiloS!!!

A só meg azért is mert gondolom már nem vagy 20 éves, lévén hogy 20 évet dolgoztál ülve, tehát a te korodban már a só rendesen visszafogja a vízet. Ezért van az hogy a nagymamik újjára ráragad a gyűrű, az asztali sótól.


FEhérjének: sovány húsok /csirke , pulykamell, tengeri halak,/


Másodlagos fehérjének: tojás, sovány turó /tej az NEM!!!/


Zsírnak: lenmagolaj, olivaolaj,


Zöldségek: legjobb a saláta, brokkoli, paradicsom, kigyóuborka, pritaminpaprika,



Ennyi, nem több!!


Rá kell állj egy étrendre ami kb a következő:


Ha még nincs otthon digitális konyhai mérleged azonnal szerezz be egyet,


most a idéznék :


"Mintaétrend 60-65kg-os súlyzós edzést nem végző nőnek:



1. 20g zabpehely + 8tojás fehérje vagy 20g (1 kanál) protein+ 1 kanál lenmagolaj


2. 50g csirke+30g rizs


3. 50g csirke+30g rizs


4. 50g csirke+200g zöldség


5. 50g csirke+100g zöldség


6. 50g csirke+200g zöldség



A kaja tetszőleges módon elkészíthető, fűszerezhető és sózzunk! Finom legyen! Kevés gyümölcs megengedett, édesség, cukor, liszt tilos! Szószok és egyéb dzsuvák tilosak!


Az itt bemutatott étrendek működő minták, de ezek sikeréhez egyénre kell optimizálni!


Célszerű ezt a mintát mindenkinek a saját testtömegéhez testre szabni. A csirke szabadon helyettesíthető egyéb sovány hússal a megfelelő mennyiségben, a rizs azonban nem, az csak pufirizzsel, maximum részben főtt krumplival helyettesíthető!


A 6 óra után tilos enni elvet eszünk ágában se legyen betartani, baromság! Amint kihagyunk étkezést, azonnal izmot bontunk és visszatartjuk a zsírvesztést!"


Mozgásnak pedíg reggel éhgyomorra 40 perc séta, de az megállás nélkül. Kimész, friss levegő, gondolom sétálni azért még tudsz.

Elvileg a testsúlyod ettől az étrendtől és a mozgástól az elején nagyon nagy mértékben fog esni, és a testzsírod is, de ennek nagy része víz és szénhidrát az izmaidból. DE ne ilyedj meg ez természetes. Ha kevésnek találod az aerob edzést, akkor emeld meg max egy órára. De az aerob edzés után mindenképp egy étkezés jöjjön egyből. Előtte max fehérjét egyél - pl sovány túrót, vagy húst.


2008. ápr. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
a mottóm, amit nem eszel meg attól nem hízol, csak annyit egyél ami nélkül nem bírnád, sok folyadék, kevés kalória, de a vitaminokra azért figyelj oda...nekem bejött, kb fél év alatt 20 kg, amíg sok a felesleg könnyen lehet fogyni.
2008. ápr. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Próbáld ki Norbi módszerét, előtte olvasd el az első könyvét. Borzasztóan ellenszenves bosszantó utálatos kis mitugrász, de a módszere, el kell ismernem működik, habár ennek az alapjait azért nem ő találta ki....
2008. ápr. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
91%

Szia!

Én is így hiztam meg, ahogy te leírtad, de én szerencsére kapcsoltam az első 15 kg után. Heti 4x jártam edzeni és a 90 napos diétát kezdtem el csinálni. Most vagyok az utolsó hétben. Nagon jól bírható az étrend, és közel 10 kiló ment le rólam. (158 cm vagyok, 66 kg voltam és most 57. Ezt a diétát egyébként - ahogy utánna olvastam - orvosok fejlesztették ki, az olyan kövér embereknek, akik már mozogni se tudnak. Szóval elvileg úgy is hat ha nem mozogsz, de TÉNYLEG(!!!) az edzést kéne alapul venned. Első néhány hétben a kardio edzések (én órákat gyalogoltam a futópadon, azt bírni lehet sokáig és nagyon hatásos). Utánna már jöhetettt a spinning (az is kardioo csak keményebb, és a pilates is.

Nagyon sok sikert és kitartást kívánok neked! Tudom milyen nehéz, én a fent leírtakat ajánlom.

2008. ápr. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Amitől 32 kilót fogytam fél év alatt jojo-effektus nélkül, azok az Aloe Vera termékei. Amióta ennyit fogytam tőle, ezzel foglalkozom, hogy másoknak is segítsek. Ha érdekel és szeretnél éhezés nélkül sokat fogyni eredményesen, írj privát e-mailt, és megbeszéljük a továbbiakat!
2008. ápr. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

szépen hangzik...cardio?100kg-osan?Fogjatok egy zsákot jól megtömve mondjuk ruhákkal, és próbáljatok cardiózni!

Jól fog esni!Amúgy énis nagyon túlsúlyos vagyok, és a 90napos ényleg segíthet!

2008. júl. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
en ugy adtam le jopar kilot hogy csak nem ettem tobbet kenyeret,ha mondjuk nagyon kene mar enned egy picit monndjuk akkor is csak napjaban egyszer akkor is delelott es csakis teljes kiorlesut,1 het utan latni fogod az eredmenyt,,szia
2008. okt. 13. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

szerintem az ilyen tíousú embereknek akik ilyen könnyen híznak, nem sokat használ ha csak fogyókúrázik, amit kínszenvedés árán lead az hamar vissza is szedik!

Folyamatosan mozognod kellene, keres vmi olyan sportos ami mnden testrészedet megmozgatja, és minden nap csnáld, és ne add fel! Egy barátom ugyanígy volt, fél éve 120 kg volt, ő se tudott sehogy se lefogyni, aztán eljárt gyúrni + úszni most 82 kg

2009. máj. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!