Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy könnyebb fogyni?

Hogy könnyebb fogyni?

Figyelt kérdés
a barátnőmmel azon filóztunk hogy hogy könnyebb fogynunk. ő úgy gondolja hogy az jobb hogy most azonnal intenzíven napi 3-4 órát edzünk nem eszünk ilyenek. én úgy gondolom hogy eszünk de nem csokit meg ilyeneket és pl. napi 1 óra futás. a barátnőm ötletét megkérdeztem egy ismerősömtől és ő azt mondta hogy ha úgy fogyunk akkor könnyebben hízunk vissza. ez igaz? és amúgy én 170 centi vagyok és 65 kiló és leadok 10-15 kilót akkor lesz narancs bőröm vagy valamim? 14/L
2012. jan. 20. 18:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ha valaki eddig nem edzett,nem fog tudni egyből 3-4 órát edzeni --> kudarc.

A koplalást se fogja bírni sokáig --> kudarc.

Ráadásul ha lead 5 kilót,akkor az kb. 2 kiló izom,2 kiló víz,meg 1 kiló zsír --> kudarc,mert olyan lesz a teste mint egy telesz-rt zokni.


A te verziód okés. Zöldség,gyümölcs,teljes kiőrlésű gabona,sport,sport,sport. A narancsbőr pedig a vízfogyasztással is összefüggésben van,nem csak a kilókkal,tehát igyál sok vizet és nem lesz gáz.

2012. jan. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

szia! én a kalóriák számolásával fogytam. Ki lehet számolni, naponta mennyire van szükség, és ha ezt csökkented, akkor nyilván fogyni fogsz. Persze bele kell kalkulálni a mozgást is, ha sokat mozogsz, akkor lehet picit többet enni:


Egyéni kalóriaszükséglet kiszámítása, napi kalóriaégetés

A szervezet fenntartásához szükséges minimális energiafelhasználást, vagyis az alapanyagcseréhez szükséges energiát az alábbi képlet segítségével tudjuk kiszámítani.

Alapanyagcsere energiaszükséglete:

Nem / Életkor Kcal / nap

Nő: 11-18 év 12,2 x testtömeg (kg) + 746

Nő: 19-30 év 14,7 x testtömeg (kg) + 496

Nő: 31-60 év 08,7 x testtömeg (kg) + 829

-----

Férfi: 11-18 év 17,5 x testtömeg (kg) + 651

Férfi: 19-30 év 15,3 x testtömeg (kg) + 679

Férfi: 31-60 év 11,6 x testtömeg (kg) + 879

*A táblázat egy 1985-ös ENSZ értékelés eredményei alapján lett összeállítva.

Például egy 25 éves, 168 cm magas, 60 kilós lánynál az alapanyagcsere napi kalóriaszükséglete 1378 kcal (14,7 x 60 = 882 + 496 = 1378). Ez azt jelenti, hogyha nem csinál semmit, szervezete az életben maradáshoz ennyi energiát igényel.

A kalóriatáblázatot pedig itt találod: [link]

A mozgás pedig ennyit visz le: [link]

2012. jan. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"170 centi vagyok és 65 kiló"

Cicám tökéletesebb testalkatod nem is lehetne.

Ha már annyira máshogy akarsz kinézni inkább formáld magad.

Fogynod nem kell.

2012. márc. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!