Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mekkora adagot kell megennem...

Mekkora adagot kell megennem ebből, hogy az 1000 vagy 800 kcal legyen?

Figyelt kérdés

Fontos lenne, hogy tudjam. Az mindegy, hogy miért.


Az anyósom csinál vacsorát, ami ezekből áll össze:


csirkemell, fokhagyma, sajtos-joghurtos-lisztes rántás rá, amit tepsiben süt ki. Szerintem van alatta valamilyen olaj is.


Ebből a kajából mekkora "adag" az, ami 800 kcal?


Ebből a kajából mekkora "adag" az, ami 1000 kcal?


Köszönöm a választ!


Sajnos nem tudom az arányát, a pontos receptet, csak úgy kb. saccra jó lenne tudni, hogy ez mennyire hizlaló étel.


2012. jan. 23. 15:31
 1/6 A kérdező kommentje:

Gondolom ez a besameles csirkemell...csak nem tudom, hány kcal egy adag és az az egy adag az mennyi súlyra...


megkérdezni, meg nincs pofám. :)

2012. jan. 23. 15:39
 2/6 anonim ***** válasza:

számolj a sült csirkemell energiatartalmával + mondjuk 20%.

a sütés során vízveszteség történik, tehát amíg a csirkemell nyersen x kalória, addig sütés után kevesebb vízzel már (keress rá mennyi a veszteség) több lesz.

egye matekozni más sem fog délután 3 óra után :)


amúgy abszolúte óriási jelentőséggel bír ez az egy étkezés, és az energia tartalma?

2012. jan. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen Aczél! :)


Szóval akkor hogyan számoljam? Azt értem, hogy a sütés után kisebb lesz a hús és azt hozzá kell venni. Viszont ez még csak a puszta hús energiatartalma. S kb a mártás (ami liszt, sajt, tojás) hogyan számoljak rá? No meg hogy ha olaj is van aláöntve...


hmm. Ez így gáz. Nem tudom, hogyan számoljak kb. Valami hasonló receptet nézek a neten, hátha van írva kcal tartalom, de nem találtam semmit se.


Mondjuk kb. egy átlag adag (gyűlölöm az adag kifejezést, mert pontatlan!!) ebből a zabából lehet 600 kcal?

2012. jan. 23. 15:45
 4/6 A kérdező kommentje:
Amúgy a kérdés amiatt fontos, mert szívesen ennék ebből jókora adagot és ma úgy kalkuláltam, hogy ennyi kcal még belefér a deficitembe. S emiatt lenne fontos tudnom...
2012. jan. 23. 15:46
 5/6 A kérdező kommentje:
Viszont ennél a kajálásnál 800 kcal fölé nem mennék már...
2012. jan. 23. 15:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát, bocsi, jó fej vagy, ezek alapján vakon is lőhetnénk verebet:)

Egy evőkanál olaj 90 kcal, én ugyan margarint teszek a húsok alá, abból 100g 640. Mennyi rá a joghurt? És a sajt? A trappista 100 grammja 370kcal...Én nagyjából 200 grammot ebből a kajából 600 kalóriára lövök be.

2012. jan. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!