Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Reggelire kb. hány darab...

Reggelire kb. hány darab gofrit ehetek?

Figyelt kérdés

Sütök teljes kiőrlésű gofrit holnap reggelre.

Az nálam úgy néz ki, hogy teljes kiőrlésű lisztből (esetleg adok hozzá darált rozspelyhet/zabpelyhet is) és sovány tejből készül édesítővel. Ezenkívül keverek hozzá egy kis kakaóport (sugarfree természetesen), meg dobok a tésztába pár szem lecsöpögtetett meggyszemet (befőttből). Ebből 4 darab joghurttal mehet reggelre? + 2,5 dl narancslé. Aztán dél felé gyümölcsök, ha hazaérek a suliból, uzsonnára egy nagy adag saláta/párolt zöldség sok tofuval, esetleg pár darab korpovit keksszel. Utána 2,5 dl kávé (30% víz, 50% sovány tej + édesítő).

Mozgás: 40-60 perc Rubint Réka+20-30 perc szobabicikli.

Aztán egy szép adag fehérjeital.

Kicsit eltértem a gofritólxD Na mindegy. Ez így mehet holnap?:)


2012. jan. 23. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:

annyira tértél el a gofritól, hogy ha csak a fő kérdésnél maradsz kapsz egy ilyet:

"fehérlisztes cukros sza.rból semennyit nem kell enned".


viszont mivel lényegében minden felmerülő kérdést ami felmerül kifejtettél, ami értelmes, gondolkodó emberre utal, így lehet normális választ írni is.


például rávilágítani arra, hogy nem tudjuk mekkora egy gofri :/

ezen kívül, reggel is ehetnél fehérjét, mert este óta nem kapott a tested.

a tofuval annyi a probléma, hogy szép-szép a vegetarianizmus, de a szója egy takarmány növény! na most, ki mit vállal be az egészségében, ha alkalmi fogyasztás esetén a szója termékekkel sincs gond (ugyan úgy ahogy a nagyon ízletesnek ígérkező gofriddal sincs semmi, 1 alkalommal hogy ne mehetne) de hosszan ráállni már nem javasolt.. nem írom neked, hogy jobb a hús, mert nyilván átgondoltad ezt már.

de alapvetően nem rossz amit csinálsz, szerintem. mehet a gofri is, mint írtam. még 5 darab is, hiszen egy reggeli, 1 nap étkezése nem befolyásol semmit. plusz a többi étkezésed is jónak tűnik.


még azt nem tudjuk egyébként, hogy mekkora vagy, mennyi idős (nő?). mekkora az energia igényed.

ugye ezek nélkül még sem adhatunk pontos választ, legfeljebb ilyesmit mint amit én összehoztam, de ez hiányolja a kellő pontosságot.

jó étvágyat hozzá!

2012. jan. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Oké. Akkor.

Kifelejtettem a reggel-esti aminosav tabletta adagot

(Aminos ST2300) ez 2-2 darab reggel-este. De mozgós napokon este úgyis iszom fehérjeitalt, úgyhogy ilyenkor az esti adagot elhagyom. Szóval már nem maradok aminosavak nélkül reggel:)

A gofriba ugye megy 1 tojás is, abban is van fehérje.

Egyébként ez most extrém eset, nem ezt szoktam reggelizni, de most csak erre van lehetőségem. Amúgy tk. szendvicset szoktam enni zöldségekkel, sajttal, tojással esetleg meg uborkás tzatzikivel.

Ez a "szója takarmánynövény " dolog kicsit blődség, bocs:)

A szójának majdnem az 50%-a fehérje, míg a csirkemellnek csak ca. 25. De nem akarlak megbántani, nyilván neked sem ez volt a célod. De mivel eszem állati fehérjéket is, plusz szedek aminosavakat meg fehérjét is iszom edzés után (na majd most jönnek a "szintetikus sz*rokat eszel" hozzászólások:), azért annyira ne aggódj miattam:)

Hidd el, több fehérjét juttatok be edzés mellett annál, mint aki ebédre bevág egy szép adag csirkemellet, emellett még talán reggel/este is eszik húst:) De köszönöm a válaszodat:) Nyomok egy zöldet:D

2012. jan. 23. 17:19
 3/7 A kérdező kommentje:
oh. és 165/64-65
2012. jan. 23. 17:20
 4/7 anonim ***** válasza:
akkor is megeheted és jó étvágyat hozzá :D
2012. jan. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

Szia

szerintem sok a 4 db gofri már nem kcal-ba hanem úgy hogy hirtelen szerintem nagyon sok táplálék ez, gondolom gofrisütőben sütöd szóval átlag méretű

én pl ezt úgy osztanám el(én is szoktam ilyenkeet sütni, főleg, muffin, palacsinta, zabkeksz stb) hogy megsütnék 2 db gofrit, alját megkenném egy kis mézzel, tennék rá túrót azt megszórnám fahéjjal és rákarikáznék egy almát

dél felé gyümölcs és ide tenném a joghurtot

saláta, párolt zöldségekkel okés, tofut ha szereted akkor edd, de egyél meg mellé egy 1-2 főtt tojást is, keksz helyett inkább keverj hozzá kis rizst, kölest vagy főzz 1-2 krumplit hozzá

vacsira megint kéne enned vmit ha marad a zöldségekből és tofuval simán ehetnéd, vagy ha van még joghurt, és gyümölcs

2012. jan. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

két darab gofri?:O minek a méz? és nincs túróm:) pont ezért ez a kaja, mert nincs pénzem túrót és társait venni pár napigxD

Amúgy valóban igazad van, elég lenne a két gofri, ha

1. nem reggel 6-kor kelnék holnap

2. nem csak 4 felé jutnék el odáig, hogy főtt kaját egyek

3. nem mozognék ma is 70-80 percet meg holnap is:)

Így 2 gofrival éhezni fogok mint a kutyaxD

Szóval igen: hülyeség volt feltenni a kérdéstxD

2012. jan. 23. 17:27
 7/7 A kérdező kommentje:

ja, és mozgás után tudom, hogy kéne enni, csak nem bírok:S Ezért jó a fehérjeturmix, mert azt még pont nem hányom ki, és kell az izmoknak. De neked is köszi, mert adtál ötleteket, és egy nyugis napon tökéletes étrend lenne:)

Úgyhogy meg a zöld neked is:))

2012. jan. 23. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!