Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Imádom a tésztás ételeket, és...

Imádom a tésztás ételeket, és valami csak ezzel készíthető el. Pl. Káposztás tészta, túrós tészta. Milyen megoldás van ilyenkor? Mivel helyettesíthetném? Vagy mennyi lenne az a minimális mennyiség, melyet heti 1-2 be tudnék iktatni az étkezésembe?

Figyelt kérdés

2012. febr. 7. 19:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezeket a tésztás ételeket egyszerűen nem kell enni diéta idején. Sajnos a diéta (akkor is ha nem drasztikus) lemondásokkal jár. Fehér lisztes, cukros ételekkel nem lehet normális eredményeket elérni. Ha mégis nagyon vágysz tésztára javaslom a teljes kiőrlésű változatot, ami barna és kicsit már íze van mint a fehérnek, de meg lehet szokni. Esetleg ott a durum tészta. Ezek heti 1 vagy 2 alkalommal beleférnek. Mennyiségre pedig attól függ mit eszel még aznap, én 5dkg-nál nem ennék többet diéta alatt.
2012. febr. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Ez nem egyszerű diéta, hanem életmódváltás, tehát nem 1-2 hónapra akarok megválni tőle, hanem egy egész életre.
2012. febr. 8. 17:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Persze ez jó is, de nem gondolom, hogy a hétköznapokban is kötelező tésztát, zsíros, cukros ételeket enni. Mindenre van egészségesebb alternatíva és azokat kellene enni, hiszen, ha minden marad a régiben és zabálod a fehér lisztes, cukros kajákat, nem érsz el változást. Szerintem amíg el nem érted a kívánt súlyt, alakot ezeket szinte egyáltalán ne vagy csak nagyon ritkán edd, és ha már csak súlyt szeretnél tartani heti 1-2 alkalommal nyugodtan eheted.
2012. febr. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én eszek tésztát, mégis fogyok. Csak értelemszerűen a teljes kiörlésű változatát és durum tésztát fogyasztok. Nincs mindenkinek pénze minden egyes nap húst vásárolni, sokkal olcsóbb beszerezni 1 kg teljes kiörlésű lisztet, és azt beosztani 10 napig.
2012. febr. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
De ezt nem panasznak szántam, csak hát ez is egy szempont.
2012. febr. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi. Nyilvánvalóan, ha lehetne, teljesen elhagynám a tésztát, a fehér lisztet, a cukrot, de minden pénzkérdés a mai világban.


Az utolsó válaszolóval ezek szerint hasonló elveket vallunk, s ennek örülök.

2012. febr. 8. 22:03
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
Nem akarok bunkó lenni, de az, hogy nem használsz cukrot vagy lisztet főzéshez, nem kerül többe, sőt...Csak arról van szó, hogy az emberek többsége nem bír lemondani dolgokról, ahogyan te sem. De ezt tényleg nem bántásból írom, csak így gondolom. Na ezzel le is zártam a témát.
2012. febr. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Cukrot nem használok, csak édesítőt.

Lisztet ha nem használok, akkor mégis mit használjak helyette? Mert nem csak én létezem, hanem van családom is.

2012. febr. 8. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!