Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha naponta 1000 kalóriát...

Ha naponta 1000 kalóriát eszik valaki, akkor is fogyni fog, ha ez az mennyiség egészségtelen ételekből tevődik össze?

Figyelt kérdés

Mielőtt jönnének a kioktatások, leszögezném, hogy nem azért kérdezem, mert így akarok lefogyni, hanem azért mert nem vagyok ezzel tisztában.

Szóval a kérdésem, hogy mondjuk naponta 1000 kcalt eszem meg. Csak akkor fogok lefogyni, ha ez a mennyiség egészséges ételekből áll, vagyis csirkemell, sok zöldség, teljes értékű kenyért stb. vagy akkor is, ha ez kevésbé "jó" ételekből áll, vagyis mondjuk 1 kakaós csiga meg egy kis tál babfőzelék vagy rakott krumpli vagy akármi ami nem köztudottan fogyókúrás egytálétel.

Még egyszer leszögezem: nem azért kérdezem, mert naponta egy kakaós csiga diétát követem! Hanem mert nem tudom, hogy ez hogy működik. Nyilván azt tudom, hogy a szervezetnek kell fehérje meg kell szénhidrát, és gondolom legyengül, meg hiánybetegség léphet fel... ezt tudom. De fogyni fog az ember vagy nem?


2012. jan. 23. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Igen, szerintem fogyni fog:) Ha egy nap két tábla csokit eszel, ami kb. 1100 kalória, fogysz, mert a szervezetednek ugyanúgy annyi kalóriára van szüksége, és hogy miből szerzi meg 'szinte' mellékes.:)
2012. jan. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

kérdezz meg egy munkatábort túléltet.

ő pontos tapasztalatokkal fog rendelkezni arról, hogy mindegy miből eszel kur.vakeveset, fogyni fogsz.


a kérdés, hogy ebbe a fogyásba belebetegszel/belehalsz-e, vagy normális, egészséges állapotban, jelentősebb izomveszteség nélkül végzel vele.

2012. jan. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Krisz85 ***** válasza:
92%

IGEN Fogyni fogsz!


Csak nem a testzsírodból, ez egy 25 kg os ember kalóriaigénye kb......

Ha jó ételeket is eszel sajna a tested akkor is raktározni fog, vagy hirtelen túl nagy kalóriamegvonás miatt lassul be az anyagcseréd, hiába mozogsz és iszol és eszel gyakran.



Akkor elmagyarázom figyelj!


Van az ember, van rajta izom, csont a belső szervek, szövetek mind mind sejt, akárcsak a testzsír a háj, amitől szeretnél megszabadulni, a fránya zsíszövet. Ezzel nem mondtam újat igaz! NAná!

Na mármost a testednek sovány izomszövetre vetítve van egy alapanyagcseréje, és ehhez egy kalóriaigénye, kvázi ahhoz, hogy önnönmagát ne élje fel (lásd Aczél munkatáboros bejegyzése itt). Ez az alapanyagcsere az amit a légzés, látást, emésztés és belső folyamatok pl hogy ver a szíved ehhez szükséges energia, sőt, még az izomszöveteknek is kell energia még akkor is a 0-24 h ban fekszel egész nap. Ebből jön, hogy minnél több izom van valakin, annál nagyobb lesz az alapanyagcseréje, és az ehhez tartozó alapanyagcseréje, nevezzük ezt BMR nek, vagyis basic metabolic rate-nek, így hívják a szakirodalomban.van ahol RMR -nek is. EZ a BMR , ami ahhoz kell hogy létezz, egyéneenként elétrő, ami befolyásolja:

NEm

Kor

Edzettségi szint

Izommennyiség és tömeg


Hogy neked ez mennyi pontosan nehéz lenne meghatározni, kb. értékre is bőven megteszi. Vegyünk engem, nekem 2095 kcal az alapanyagcserém: 2050 kcal 81 kg 27 év 162 cm. Na mármost diétázom (amúgy is egyébként három hete) ha fogyni szeretnék úgy állítom össze a kajám, hogy napi 1 óra aerob edzés mellett 500 kcal legyen a deficit mínuszban. Ezt úgy hozom össze, hogy:


Aerob edzés 40 perc -250 kcal,

Kaja 1800 kcalt viszek be kajával, 180-240 g fehérje / nap, 150 szénhidrát 20-50 g eszenciális zsír pl lenmagolaj, tökmagolja, oliva, halolaj


1800 kcal - 250 kcal az edzéssel


Tehát 2050kcal-250kcal(kajával, mivel kevesebbet viszek be) - 250 kcal aerob edzéssel. így naponta megvan a -500 kcal, és az anyagcserém sem lassul be, de csinálhatod úgy is, hogy -500 kcal-t aerobozol naponta és beviszed az alapanyagcseréd energiaszükségletét, (ez a jobb módszer egyébként, csak többet kell edzeni úgy).


ezt a kalóriaértéket kell hetene vasárnaponként újra mérni ahogy esik a súlyod hétről hétre és ahhoz igazítani a kaját.


Nálam úgy néz ki hogy


1. hét 81 kg

2. hét 78 kg

3. hét 76,5 kg


Ez elég drasztikus, de az elején két okból fogy ilyen sokat az ember, egyrészt mivel be voltam vizesedve és fel voltam töltődve glikogénnal rendesen (tápanyaggal az izmaiban), ezért főként az eddigi súlyvesztés legjava víz és szénhidrát az izmokból és minimális zsír, ahogy haladok úgy lesz egyre mérsékeltem a súlycsökkenés hétről hétre. A normális ütem a -0,5 kg / hét fogyás. Mondjuk hozzáteszem, hogy én azonnal beállok a 150 g szénhidrátra és nem viszme le hétről hétre fokozatosan, ennek is megvan az oka, nála ma cél az 51 kg. :-) (hogy újra bringázzak és jól, főleg hegynek felfelé, hozzáteszem tavaly volt egy műtétem és mivel teljesen kihagytam a sportot fel is híztam 81 kg, de le fog az menni ;-)


Remélem érthetőbb így már, ha van még kérdés bombázz!!

2012. jan. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Krisz85 ***** válasza:
80%

Na ez lett volna az első fele, de látom hogy írtál még egy vlamit. Hogy milyen minőségű kajából pl kakaóscsiga babfőzelék.


Sajnos az a rossz hírem, hogy ezek a kaják nem azért rosszak mert hízlalnak ,vagy épp zsírosak, főként azért mert nem megfelelő tápanyagot tartalmaznak , nem megfelelő arányban. Pl a kakaóscsiga hiába annyi kalória amennyi és bele is számolod az össz napi kalóriába, nem jó mert egyrészt cukor van benne, ami felemeli a vércukorszintedet és rögtön le is esik tőle, és a tápanyagból javarészt zsírt csinál, a fehérliszt mivel szarrá van őrölve szintén nem a legjobb mert ebből is csak zsír lesz, szintén megemeli a vécukorszinted. A teljes kiörlésű gabona azért jó mert a gabona értékes részei megmaradnak és nem örlik őket szét, így a vércukorat sem emelik úgy (glikémiás index, nézz utána google ben) így kevésbé hízlalanak és megy zsírba a tápanyag. A babfőzelék sem lenne rossz, csak fehérliszt a rántás miatt lásd kakaós csiga, továbbá a tejföl ami benne van ha nem zsírszegény megint nem jó mivel a telített zsírok ami benne van meggátolják a még jó tápanyagoknak is, főleg szénhidrátoknak hogy az izomba jusson az inzulin által, ezért az egész megy zsírba sajnos....az egyetlen értékes összetevő benne a zöldbab, ami jó szénhidrátforrás, a vörösbab és a lencse még ennél is jobb! és alacsony a GI indexe, tehát nem hízlal. Ezértnem mindegy hogy a napi kajád úgy néz ki hogy zöldségköret hússal, telj, kiörlésű tészta és tojás, soványtúró, vagy úgy hogy kakaóscsiga, babfőzelék fasírttal, felvágottas kenyér vajjal , tej és este egy kics lecsó kolbásszal, hiába számolod ki a kalóriatartalmát, nem lesz jó sajnos.

2012. jan. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a részletes magyarázatot és példákat! :)

fogyókúrába szándékozom kezdeni, sajnos régebben nekiestem pár drasztikus "megoldásnak", azt hittem ha egész nap csak egy szelet csokit eszem, akkor istenkirály leszek. volt, hogy fogytam, de ennek meg volt az ára, kb. egész nap ki sem tudtam kelni az ágyból olyan gyenge voltam. vitaminnal tömtem magam, gyakorlatilag az tartott életben.

tudom, azt gondoljátok ökör voltam, én is tudom. tini voltam és elvakult :(

nincs sok feleslegem kb. 5-6 kiló, de ezt most kellene leadnom, még mielőtt 20 kiló válik belőle. ezt a kérdést azért tettem fel, hogy megértsem a különbséget, persze eddig is nagyjából tudtam a lényegét, de most tisztábban látok.

még egy kérdésem volna: szerintetek hogyan tudnám változatossá tenni a diétás étkezést? úgy értem, én nem tudok mindennap csirke mellett enni zöldsalátával. egyrészt mert nem szeretem a húst, nagyon ritkán eszem, másrészt félek, hogy a monotonitás miatt hamar feladnám. gondoltam, hogy fehérjeport veszek, ami kivált egy étkezést és még finom is, de ez ugye csak egy étkezés helyettesítésére szolgál. javaslat? :)

2012. jan. 23. 19:35
 6/7 Krisz85 ***** válasza:
71%

Na azért van benned potenciál arra nézve, hogy el fogod érni a célod, mert már most tudod amit sokan nem, hogy igazából a diéta betartása pont a változatosság megtartásán múlik.


Igazság szerint a húsokat kombinálhatod: hal, csirkemell, comb filé, pulya comb és mell filé, marhahús steak, főzheted , sütheted, párolhatod.

Bármilyen hétköznapi kaját meg lehet úgymond diétásra csinálni. pl pörkölt, oliva oljaon megpirítod a hagymát, csirkét belekockázod, aztán rá a fűszerek, só bors paprika, víz, és kész, zölségköret illetve basmati rizzsel tálalhatod.

Spagetti : paradicsom, lefőzöd, oliván darált csirkemell filé + fűszerek oregánó, kakukkfű, bazsalikom, tengeri só, összefőzöd, hozzá telj. kiörlésű tészta pl tesco megfőzöd.

Zabpehellyel is lehet okoskodni, pl reggelire veszel proteint, van 25 féle ízben, zabpehely pl 80 g, leméred, leöntöd fél shakernyi proteinnel és belekockázol alacsony gi-jű gyümölcsöt (csak ekkor eszel pl gyümölcsöt a nap folyamán), pl almát, ananászt, mazsolát, grapepruitot.

Diétás recepteket kell nézni, body. builder-en vannak receptek a bal oldali menüben, onnan el lehet indulni persze mindent bele kell számolni a napi össz-be. Megoldhatód, de tényleg kulcskérdés a változatosság, én is csak most kezdek rájönni, hogy az igazi "művészet" ez benne, pláne ha valaki még nincs hozzászokva a diétához, de mindenképp törekedni kell az ízre is ezt vallom.

2012. jan. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy darabig fogyni fogsz, aztán vége, átáll a szervezet kevesebb kalóriára, és kész. Ja és közben romlik a közérzeted, beteg leszel, és rosszabbul fogsz kinézni, mint kövéren. A szénhidrát-és vízvesztést én nem nevezném fogyásnak, szóval nem (illetve: keveset) fogsz fogyni.

Hülyeség kg-bna számolni a fogyást, ne a mérleget, hanem a tükröt nézd inkább, jobban jársz. A fogyókrúa célja NEM egyszerűen a testsúly, hanem kimondottan a testzsírszázalék csökkentése.

Ha nem megfelelő módszerrel fogysz le, két lehetőséged van: 1. életed végéig koplalsz (nem kell túl sokáig...) 2. pár nap/hét alatt visszaszeded, amit leadtál.


Az egyetlen sikeres módszer: sok fehérje, kevés szénhidrát, nagyon minimális zsír (azt is kell nézni, hogy melyik tápanyagból milyne típusút viszel be), plusz mozgás.

2012. jún. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!