Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ezekből lehet szálkásító...

Ezekből lehet szálkásító étrendet csinálni, ha igen, milyen arányban?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy álljak neki a szálkásító étrendnek, mert ez mellett én konditerembe járok (most kezdtem el) és naponta 1 órát futok, ami meg energiát igényel, ez mellett egy durva nyári vizsgára is készülök, tehát nem árt, ha fog az agyam.


Pár oldalon olvastam, hogy ez viszont eléggé elvonja néha az energiát is. Szeretnék szálkásítani, mert iszonyatosan zsíros vagyok. Vastagok a lábaim, stb.stb.


170 cm magas vagyok és 65 kg.


Ezeket az ételeket szeretem a legjobban: tojásfehérje, dió, hús (csirke, pulyka), túró, tej, joghurt, répa, retek, karfiol, csízió kamusajt, szezámmag, lenmag, zabpehely.


Kenyereket, cukrokat nem nagyon eszem, rizsekért se vagyok oda.


Szóval hogyan és milyen arányban egyem ezeket a cuccokat? Hogyan lehet úgy szálkásítani, hogy ne ájuljak azért el és legyen erőm fejlődni mind az edzésekben (kondi) mind a tanulásban?


Néztem a bodybuilderen is étrendeket, de ott olyat nem találtam. Van egy olyan étrend, hogy alacsony ch!! nőknek.


Nem tudom, hogy ezek mennyire megbízhatóak...


előre is köszi!


Nagyon megköszönném, ha írnátok konkrét dolgokat!


2012. febr. 12. 19:08
 1/4 A kérdező kommentje:
Amit még szeretek: 100% whey protein (scitec): 30 g, fehérje: 22 g, 115 kcal
2012. febr. 12. 19:09
 2/4 anonim ***** válasza:

az ott fellelhető étrendek csak kiindulási alapnak vannak, nincs 2 egyforma ember a világon(kínaiakon kívül), tehát az emésztés is egyedi, meg van akinek gyors az anyagcseréje, van akinek lassú.

Egyébként a jó diéta valahogy így néz ki: min 200 g fehérje, szénhidrát 100g körül, zsírok minél kevesebb, és az is TELÍTETLEN LEGYEN

2012. febr. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ja a fehérjé azért kell nagyon magasan tartani, hogy a szervezeted ne az izmot bontsa, hanem nagyrésze zsír legyen a fogyásodnak.

az egészséges fogyás üteme heti max 1 kg, ha ennél többet fogysz, akkor emelj a szénhidráton, az első héten valóban 2-3 kg fog lemenni, de ez ne tévesszen meg, mert első körben nagyon sok vizet is kidob a szervezet.

2012. febr. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

huu hát te nagyon jó kajákat írtál

én kajám így néz ki én is most fogok vizsgázni nekem bevált ha gondolod te is próbáld ki

fehérjeturmix+60gramm zabpehely+2marék olajos mag(dió)

tízórai joghurt pár szem dióval

ebéd hús párolt répa, karfiol, rizs vagy főtt krumpli vagy köles, de a zabpehely is jó sósan ha azt szereted, vagy vannak ezek a puffasztott rizsszeletek, vagy csinálhatsz tartalmsabb kajákat pl rakottkarfiol abban hátha nem éreznéd annyir a rizst-darált pulykahús, sajt, joghurt, de zabpehelyből is csinálhatod

túró tojásfehéjével kikeverve hozzá egy kis méz vagy csirkemell túróval töltve

vagy csinálhatsz vacsira salátát répa-retek-karfiol és hozzá valamilyen húst majd leöntöd joghruttal rászórsz lenmagot, vagy tejben áztatsz zabpelyhet hozzá keversz túrót és dióval

vagy a zöldségekből tudsz csinálni egy főzeléket-zabpehely, tej/joghurt és tojásfehéjével habarba hozzá párolt hús, avgy főtt hús, tojás

diós joghurt zabpehellyel

sajtsaláta szezámmaggal

répakrémleves szezámmaggal, főtt hússal

zabkása túróval

tojásfehéje+zab+tej+lenmag meg egy kis cukor-ebből tudsz sütni palacsintatésztát majd túróval és daráltdióval megtölteni

omlett hússal töltve bele retek

karfiolkrémleves párolt csirkével

2012. febr. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!