Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb fogyokura?

Melyik a legjobb fogyokura?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 7. 12:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
66%

ja meg

Szálkásítás



Tévhitekről:



1. Nincs semmiféle szer, amivel szálkásítani lehet diéta nélkül.


2. Nincs "szálkásító edzés", a sok ismétlés kis súllyal baromság nem zsír hanem izomvesztést okoz: az x kilogrammal felépített izom kevesebb terheléstől leépül, különösen csökkentett tápanyagbevitelnél!


3. Diéta nélkül szálkásítani nem lehet!


4. Célirányosan szálkásítani egy adott izmot vagy testrészt nem lehet. Nem lehet egyik izmon tömegnövelni, a másikon szálkásítani. Vagy tömegelsz, vagy szálkásítasz.



A legjobb módszer az intenzív súlyzós edzés nagy súllyal + aerob edzés. (A sok ismétlés kis súly baromság, mert ahogy elveszed a súlyt, azonnal izomtömeget vesztesz.) Szálkásítani meglévő megfelelő izomtömeggel kell. Ha ez nincs meg, előbb tömeget kell növelni.


A diéta csak tiszta tápanyagforrásokból állhat. Kerülni kell a cukrokat és a telített zsírokat. A diétában szénhidrátbevitelt korlátozni kell, ez kiindulási állapottól, izomzattól és nemtől függően 1-3g/tsk legyen. Átlagos testsúlyú férfi 150g szénhidráttal tud diétázni kb. ez általában mindenkinél működik. Nők kb. 100g szénhidráton kezdhetnek.



A diéta módja az, hogy ráállunk a fent nevezett értékekre és megnézzük mennyit változott a testsúlyunk. Ha 0-1 kg a csökkenés, akkor rendben vagyunk, ha 1kg-nál több, kevés a szénhidrát, ha 0.5kg-nál kevesebb, sok a szénhidrát, 20g-al csökkentsük vagy növeljük. A fehérjebevitelt tartsuk magasan. 3g/tskg. Sovány testtömeget nem kell mérni, BMI-vel és egyéb baromságokkal nem kell foglakozni.


Amennyiben nem rendelkezünk megfelelő izomtömeggel, teljesen kezdők vagyunk, ajánlatosabb előbb tömeget növelni. Minél nagyobb az izomtömeg annál könnyebb a zsírtól megszabadulni. Kezdőknek nem megfelelő az "előbb szálkásítunk, utána tömegelünk" metódus!


Az aerob edzés kezdetben legyen 40 perc, lehetőleg miden nap. Ezt fel lehet növelni napi 1 órára. Az időpontnak jelentősége nincs, de a legjobb reggel (szénhidrátos étkezés előtt) és este lefekvés (6. étkezés) előtt. Ha időben nem választható külön, akkor súlyzós edzést követő turmix, és némi pihenő után.


Súlyzós edzés előtt aerob edzést végezni TILOS!


Egy diétás periódus szinttől függően 12-20 hét.

2008. nov. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
na meg a gyakorlatok: [link]
2008. nov. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

megkukultál hogy nem mondassz semmit?

(csak kiváncsiságból)

elözö valaszolo

2008. nov. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
Fehérjeszeleteket/sékeket, azaz a napi 3 étkezésből az egyiket fehérjeszeletekre vagy fehérjesékekre cserélni. A fehérje egy szükséges táplálék, ráadásul csökkenti az éhségérzetet. Ajánlom a Nutrilite Positrim termékeket, sőt a Nutrilite életmódprogramot is, amely segít beállítani az ideális testsúlyt koplalás és táplálékmegvonás nélkül.
2008. dec. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:

KONDIZÁS!!!!!

KONDIZÁS!!!!!

ETTŐL LESZ IGAZÁN SZÉP TESTED. NEM ÉRTEM, HOGY A LÁNYOK MIÉRT ILYEN HÜLYE ÉTKEZÉSES BAROMSÁGOKKAL PRÓBÁLKOZNAK.

2009. júl. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

egészséges életmód!

mozgás+helyes táplálkozás

tudok egy internetes oldalt, ahol pontokat gyűjthetsz, nyerhetsz termékeket, saját naplót vezethetsz, személyre szabott diétát és sport terveket állítasz össze. Van egy akciójuk is, ami hnap jár le.

szükséges meghívó is, ha írsz privit küldök neked és bárkinek is.

rengeteg tanáccsal látnak el, és egy egészséges élet kapuját nyitják meg előtted

ez egy ingyenes oldal

2009. dec. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
hát a 13 napos fogyókúra a leggyorsabb de nem túl egészséges. én a fogyókúrát nem vittem túlzásba...reggelente kevesebbet ettem és többet sportoltam napközben így tökéletesen hangsúlyban voltam magammal.
2010. ápr. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Itt megtalálhatod a legjobb módszert:


[link]

2010. okt. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!