Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 154 centi vagyok és 54-55 kg....

154 centi vagyok és 54-55 kg. Ez nagyon sok? Hogyan tudnék lefogyni? Nagyon szeretek enni. (13éves vagyok)

Figyelt kérdés
2012. febr. 13. 15:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
13 évesen ne fogyókúrázz! De ehetsz egészségesen és sportolhatsz.
2012. febr. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ne fogyókúrázz ennyi idősen,mert még fejlődő szervezett vagy.Inkább ügyelj arra,hogy kevesebbet nassolj és több zöldséget-gyümit fogyassz mellé folyadék,de nem cukros löttyök...és legalább napi félóra mozgás(futás,torna otthon,úszás)..meglásd jót fog tenni.Egyébként szerintem nem sok és még fogsz változni,csak figyelj oda azokra amiket emlitettem..nem minden a súly..sok múlik a testfelépitésen-alkaton,hogyan oszlik el rajtad...szóval igy nehez mondani,hogy sok vagy sem..mert csak számok..
2012. febr. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 tibo61 válasza:
Várj még pár évet a súlyod figyelésével.Jelenleg fejlődésben vagy, még nyúlni fogsz, és a szervezeted most erre készül. Képzeld el, ha hirtelen megnősz mondjuk 15-20 centit, és ehhez a súlyod meg 30 kiló lenne. Mivel a gyerekek kamasz korban gyorsabban nőnek mint híznak, ezért a szervezet először súlyt gyarapít, utána növekszik. Valamiből alakulnod kell.
2012. febr. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Tika99 válasza:
Volt egy ismerősöm aki 13 évesen 128 kg és 190 cm volt. Igen magas volt de 30 kg felesleggel. Szerelmes lett és 6 hónap alatt 98-re fogyott. Ami a legfontosabb úgy hogy beiratkozott karatézni és kb. a felét - harmadát ette annak amit előtte. Fogjuk rá, hogy egészségesen fogyott. Ezzel csak azt szeretném mondani, hogy ha úgy érzed egy életmódváltás jót tesz de csak is a normális és ezt hangsúlyozom!!!! a normális keretek között vagyis több mozgás és ha nagyon kell kevesebb étel de!!! ne!!! éhezz mert az káros lehetogyzs az egészségedre!!! Ja és nem vagy túlsúlyos!!!!!!! Ha edzel és fogysz OK, de ha edzel és nem fogysz akkor sincs semmi. Max a centiken fog meglátszani mivel növésben vagy!!!
2012. febr. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
hat en 11 eves vagyok 136 cm magas es 30 kg igaz en kisnovesu vagyok ezert nem biztos hogy helyesen valaszolok , de részemről 54-55 kg NAGYON SOK. ugy tudnal lefogyni hogy tobbet mozogsz,és talán (talán) kevesebbet ennél. vagy ehetsz sokat de egészségeseket, pl gyumolcs zoldseg stb. zsirosabbat meg cukrosabbat is ehetsz de ritkábban mint egyébként
2012. febr. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat!Én heti kétszer járok táncolni de az nem annyira intenzív,most próbálok erősítő gyakorlatokat csinálni én nem enni olyan sokat.Ez hatásos?
2012. febr. 15. 16:39
 7/17 anonim ***** válasza:
Szia! :) Semmiképpen ne fogyókurázz mert abból nagyon nagyon nagy bajok lesznek.. Ne kövesd az én példámat.. annyira vágytam arra hogy sovány legyek hogy belekerültem a purgálás csapdájába... azóta hullik a hajam izom görcseim vannak van hogy elájulok, és már 3 hónapja nem jött meg.. hidd el nem éri meg ez az egész! :) az a lenyeg hogy egyél rendesen napi 5-6 alkalommal nem kell túl sokat, csak amennyit még jónak érzel... semmiképpen ne éheztesd magad, mert akkor elkerülhetetlenek lesznek a falásrohamok, ami jójó szindrómához, elhízáshoz, vagy akár önhánytatáshoz is vezethet. Mozogj rendszeresen, talán először rossz lesz meg nem fogod szeretni, de azután egyre jobban, (nekem a szenvedélyem lett, napi 2 órát vagyok konditeremben).. Hajrá csajszi!!! :D ha bármi van írd le hátha tudok segíteni! :) prviviben is akár! sok szerencsét, és mégtöbb egészséges életmódot
2012. febr. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:

Én úgy tudom, hogy a magasság mínusz 100 az megadja az optimális kilót súlyra....


De nézz testömegindexet, és az alapján várd be a súlyoddal a magasságod....

2012. febr. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Szia, a leírtak alapján nem vagy kövér. Ne vedd figyelembe a 11 éves hozzászóló véleményét.


Ne fogyókúrázz, főleg ne éhezz, annál rosszabbat nem is tehetnél. Nemcsak azért, mert a fejlődő szervezeted nem jut hozzá a szükséges tápanyagokhoz, hanem mert hosszú távon éppen az ellenkezőjét éred el. A szervezet rááll arra, hogy minimális tápanyag-ellátottság mellett kell fenntartania magát, ezért minden bevitt kalóriához ragaszkodni fog. Utána többet fogsz hízni, mint amit leadtál. Szép lassan, évek alatt.


Táplálkozz egészségesen és mozogj sokat. Keress a szüleiddel egy dietetikust, aki megmondja, mi is az egészséges táplálkozás a számodra.

De kezdetnek jó, ha elhagyod a feldolgozott élelmiszereket, nem eszel cukrot, finomított lisztet, fehér kenyeret, felvágottakat, rántott dolgokat, sült krumplit, gyorséttermi kaját.

NE EGYÉL MESTERSÉGES ÉDESÍTŐKET, különösen ne aszpartam-tartalmút, mert MÉRGEK! (Ez van majdnem minden diétás üdítőben, rágóban, cukorkában, stb, és mára már óriási szakirodalma van annak, hogy nagyon káros.)

Ha kell az édes íz, használj steviát (ejtsd: sztívia), ez ráadásul kiváló gyógynövény is. Kis mennyiségben ehetsz mézet, csak ízesítésként.

Viszont egyél SOK zöldséget (napi akár 2-3 kiló is lehet), gyümölcsöt, mindkettőt lehetőleg nyersen (alaposan megmosva, tisztítva!), teljes őrlésű gabonából készült kenyeret (de nem sokat), kis mennyiségben aszalt gyümölcsöt és magvakat, TOJÁST, főleg reggelire, tejterméket lehetőleg csak feldolgozva és natúran, és viszonylag kevés fehér húsfélét, lehetőleg frissen sütve (ebben benne van a hal is! De ne pangasius legyen, mert ami hozzánk jut olcsón, az tele van nyomva antibiotikummal és hormonokkal a nagyüzemi tartás miatt, és a Távol-Keleten, ahonnan hozzák, nincs olyan minőség-biztosítási rendszer, mint nálunk.)

Jó irány, ha helyi élelmiszereket eszel.

Akkora a szakirodalma a táplálkozásnak, hogy egy ilyen hsz-ben lehetetlen leírni mindent. Keress egy dietetikust.

A tojást pedig nem véletlenül emeltem ki, pl. itt is találhatsz róla bővebbet: www.tojaskonyv.hu


A mozgásban pedig lehet erősítés is, de nem szabad csak azt önmagában. Megfelelő arányban kell cardio, bemelegítés, nyújtás is. Én nem tudom, hogy egy 13 évesnek mi a megfelelő arány, keresned kellene egy jó szakembert, aki nem széthajt, hanem alakformálást, fittséget, és rugalmasságot szeretne nálad elérni. Ha megtanulod a tornagyakorlatokat, már magad is tudod végezni.

NAGYON FONTOS: tanulj és végezz rendszeresen gerinctornát, de MAGADTÓL NE KEZDD EL, (nagyon komoly károkat okozhatsz magadnak), hanem keress egy oktatót!

2012. febr. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
És a gerinctorna azon túl, hogy a mozgásszervi problémákat is segít megelőzni, kezelni, nagyon szép alakot, tartást is ad :)
2012. febr. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!