Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az a bizonyos Kattanás amit...

Az a bizonyos Kattanás amit sok sok sikersztoriban olvasható, hogyan és mikor jön el? Hogyan tudnám magam lelkileg, szellemileg. Rávenni magam a fogyásra? Lehet a lelket erre felkészíteni és erősíteni?

Figyelt kérdés

40 kg kellene megszabadulnom, de hogyan?

2 kicsi gyerekkel vagyok itthon, férjem reggel 5kor elmegy dolgozni és este 6-7 kor ér haza, ti hogyan oldanátok meg a mozgást?


2012. febr. 15. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Este 6-7 után mennék el futni. Én hajnalban kelek, hogy elmehessek futni. Áldozat, de ez az alapja a sikeres fogyókúráknak.
2012. febr. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
7 utan menetsz konditerembe vagy futni vag akar otthon egy ora kemeny torna. viszont itt az etkezesen lesz a hangsuly, nagyon meg kell valogatni hogy mit eszel mert nalad azon all vagy bukik a dolog.
2012. febr. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha az étrendeden nem változtatsz úgy amennyi fogyást el fogsz érni az vissza is fog jönni a mozgás abbahagyásával. Tehát mindenképpen az étrendedet kellene először megváltoztatni, utána kellene minimális mozgással kezdeni a fogyókúrát. 40kg túlsúly esetén hülyeség futást javasolni neki csak elmegy a kedve mindentől.
2012. febr. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Fel lehet készíteni a lelket. Agyban is el kell határozni magad. A lényeg az, hogyha jönnek a holtpontok (márpedig van, nem is egy) akkor sem szabad feladni. A "kattanás" akkor jött el az életemben, amikor úgy igazán a tükör elé álltam. Megnéztem magam alaposan, a lehető legalaposabban. Majd jött egy 20 perces sírás. Pedig magamnak köszönhetem. Aztán egy hónapnyi kutatás következett. Személyi edzők véleményét kértem ki, diétás ételeket nézegettem a neten. Amikor az étkezés és az edzésterv is elkészült, azt személyi edző is "elfogadta", egyes-egyedül vágtam bele. Minden napra 500Ft-om volt. És mégis apránként meg tudtam venni a teljes kiőrlésű dolgokat, csirkemellet, halat, zöldségeket, gyümölcsöket, olajos magvakat. Az elején nehezen indult be, de végül sikerült. 72 kg-mal indultam. Jelenleg 59 kg vagyok. Még 7kg-ot kell leadnom a normál testsúlyom eléréséhez (elég pici vagyok hozzá). És elmondhatom, hogy zsírból fogytam, izmost építettem. A célom még csak most látszik a legtávolabbinak, mert a fogyás belassult. Viszont az étkezésem már olyan természetes. Rá sem nézek az egészségtelen dolgokra. Suliba járok még, de hamarosan végzek, és akkor több pénzt tudok majd szánni az egészséges ételekre. Ugyanígy fogom nevelni a gyermekeimet is.


A mozgás:

1. Amikor a gyerekek alszanak/pihennek kezdj el saját súllyal edzeni. Nem kellenek DVD-k, és miegyéb. Csak te magad. Először mérd fel az állapotod: hányat tudsz megcsinálni fekvőtámaszból, kitörésekből, guggolásokból (azért a térdedre vigyázz, 40 kg plusznál ezt lehet, hogy el kellene hanyagolni), törzsemelés, hasprés...

2. Futást nem ajánlom, ugyanúgy a térd, a boka miatt. Ennyi plusz súlynál egyszerűen nem lehet futni. Az elején gyors sétát ajánlok. Akár intervallumosan (2 perc gyors-2perc közepes). Esetleg lépcsőzés (ha emeletes házban laksz).


A pulzusodra figyelj oda:

Zsírégető pulzustartomány

220-életkor x 0,6-0,8. Tehát egy 30 éves ember esetén: 220-30 = 190 x 0,6-0,8 = 114-152.


Sok Sikert!

21/L

2012. febr. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kattanás.De jó szó!Nekem is jött egy.Beleuntam az önsajnálatba.Végiggondoltam hogyha azon az úton folytatom a következő évet akkor az akkori 124 kg-hoz bitzosan felszedek még minimum 10-20 kg-ot.Nem szívesen bújt velem össze a férjem.Igen létezik a női fejfájásnak férfi változata is.Nem kívánt,nem igazán ért hozzám a szex csak az ő örömszerzéséről szólt és ez nekem is elégnek tűnt hiszen így csak nem hagy el...aztán befutott néhány kép 1-1 kedves munkatársáról akik nagyon kedvesek és szórakoztatóak és milyen jól lehet velük beszélgetni.Velem is lehetett legalábbis a baráti társaságunk szerint de szerinte nem.Csinos vékony szőke/barna/fekete nőkkel viccelődött naphosszat de tényleg nem csalt viszont jobban vonzotta az ő egészük mint az enyém.Fiam osztálytársai nem tudták elképzelni hogy egy ilyen dagi anyukának hogy lehet ilyen vékony fia (pedig rám ütött-én is ennyire vékony voltam fénykoromban) Barátaim a hátam mögött olyan jelzőkkel illettek amik jobban fájtak mint a férjem különös viselkedése.Aztán egyszercsak kiborult a bili.Elég volt.Egy hatalmas fatállal végződött az addigi életem.Már aznap megtettem az első lépést az életmódváltás felé.Azóta 77 kg vagyok.Gyökeresen megváltozott minden.Jelenleg stagnálok.Nem baj még hozzá kell szoknom a látványhoz,a 38-40-es ruhamérethez.Meg kell tanulnom hogyan álljak hozzá a barátaink új viselkedéséhez mert azóta másképp tekintenek rám.A férjem támogatott már miért is ne támogatott volna mikor számára egy nő csinos,csábos...ha tudná hogy nem csak ő látja így...azóta jobb.Minden jobb.Ez volt a kattanás.2.5 év alatt sikerült de még nincs vége.A fiam ballagásáig elérem a célom.
2021. nov. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!