Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúránál mennyi idő múlva...

Fogyókúránál mennyi idő múlva jelentkezik a stagnálás?

Figyelt kérdés
4 hónapig szeretnék fogyózni, ami diétát és heti 4 alkalmas mozgást jelent. Kb. mikorra várható, hogy a kezdeti fogyás leáll, (majd ismét újraindul)?? Köszi.
2012. febr. 20. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ilyen törvényszerűség. Mindenkinél más, nem feltétlen áll le, illetve ha csökken a sebessége akkor csökkentesz picit a szénhidrát bevitelen és megy minden tovább. A mozgás mennyiséget/minőségét pedig folyamatosan fokozni és akkor méginkább valószinütlen hogy megállna a fogyás.
2012. febr. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

akkor fogysz, ha a napi kalória igényedet nem elégíted ki, tehát kalória deficitben vagy.

a fogyókúrák ugye nagyon alkalmatlan étkezési hibák szakmai szemmel megközelítve, tehát elég hamar a koplalás stádiumába juttatják a testet. koplalás alatt lelassul az anyagcsere, tehát az az energia mennyiség, ami eleinte tömegcsökkenéshez volt elég (általában a leépült izomzattal is összefüggésben, mert ugye ezek nem egészséges, kiegyensúlyozott étkezésekből állnak) már nem testsúly csökkenést fog okozni, hanem kb. súly tartást. hiszen kevesebb izom kevesebb energiát igényel.

eleinte a pár gyümölcs, pár falat kaja kevés volt, de az éhező szervezet takarékos, szépen alkalmazkodik a helyzethez.

2012. febr. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha már itt tartunk szeretném jelezni a mindenkori kérdezőnek hogy a fogyókúra kifejezést besöpörhetné a szőnyeg alá, én is a falra mászok tőle.Csak azért irom mert a 2. válaszoló is ennél ragadt le. Ez nem csak egy szó, a fogyókúra KÚRÁT jelent, ami magába foglalja azt hogy az illető speciális módszerrel, gyorsan szeretne megszabadulni a súlyától,aztán visszatérni az előző életmódra, mert lusta és tudatlan.

Hívjuk csak diétának, bár már ezt a szót is kezdik elcsépelni. Ha a diéta szó előtt bármi van, pl alma vagy guano vagy 14napos akkor megintcsak sanszos hogy átvágásról lesz szó. Szóval ne fogyózz hanem életmódot válts, illetve ha szigorúan kiszámolt étrendet követsz akkor "diétázz".

2012. febr. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Basszus. Először is kedves utolsó, életmódváltásra gondoltam, csak azért akartam minél rövidebben fogalmazni, és lehetőleg egy mondatban, mert ezen az oldalon véletlen se a kérdésére kap választ az ember. Minél többet írok, a válaszok tartalma elmegy más felé, és végül a bazídiumos gombák szaporodásánál köt ki a téma... :D Egyébként se lusta, se tudatlan nem vagyok, utánaolvastam elég sok mindennek, fejben, mentálisan készülök rá már lehek óta, előre bevásároltam egészséges kajákból, kinéztem konditermet, letettem a cigit. Ez mindenképp dicsérendő szerintem, nem kell beszólni, csak a kérdésemre akartam választ kapni..... :(
2012. febr. 21. 07:56
 5/7 anonim ***** válasza:

Én a kérdésedre válaszoltam az 1. válaszban ,legalábbis próbáltam. A 3. válasz pedig azt lene hivatott magyarázni ,hogy miért nem a kérdésre válaszolt john. :)

Nem személyszerint téged szidtalak, de tudom hogy ez csak kötekedésnek tünik amíg valakiben nincs meg a felismerés hogy a fogyókúra szó egészen mást jelent és csak a hülye nőimagazinok használják.


Szerintem ne várj ojan választ hogy 14:53-kor. Tényleg nincs törvényszerűség, maximum annyi hogy amikor már nagyon megközelíted a normális testzsír%ot, illetve ha az alá akarsz bemenni az már nehezebb lesz és lassabb.

A diétát meg időröl időre újra kell számolni, mert 75kilósan kevesebb tápanyag kell a fogyáshoz mint 90kilósan, ezt sokan elfelejtik azért lassul nekik a fogyás. Indokolhatatlan fogyás leállásról és újraindulásról még nem hallottam. Esetleg a mensesre tudok még gondolni

2012. febr. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

lehet tényleg kötekedésnek tűnik, de én meglátásom szerint arról írtam, mikor fogy az ember, illetve ez a fogyás mikor/miért válik stagnálássá.

ennél többet nem lehet tenni egy emberért..

2012. febr. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm......
2012. febr. 21. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!