Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha csak kalóriát számolok de...

Ha csak kalóriát számolok de mindent eszem úgyis lehetséges a fogyás?

Figyelt kérdés

2000 körül a norm. bevitelem, de ha mondjuk 1300-ra leviszem, de abban sültkrumplitól kezdve vegyesen gyümölcs, zölsdség, krumpli, tészta van, attól még lehetséges a fogyás? Vagy a kalóriaszámlálás nem elég?

173/80 N


2012. febr. 22. 12:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ha a kaorakon belül maradsz, akkor fogysz, akármit eszel.

Ha emellett jól lakottnak érzed magad, akkor az összetétel is jó, mert ami sok kalória, de értéktelen, az nem laktat hosszabb idöre.

EZT MEG: "Egyél sok gyümölcsöt, zöldséget (ezeket bele sem számolnám a kalóriába, ugyanis nem hízlalnak, kivétel talán a banán és a szőlő mert nagyon magas a cukortartalmuk, bár az is "csak" gyümölcscukor)" sürgösen felejtsd el, mert igaz, hogy a zöldség-gyümölcsök nem túl sok kalóriát tartalmaznak, de ha nem számolod bele, akkor nagyon hamar túlléped a határt.

Az, hogy sok zöldséget meg gyümölcsöt egyél, az viszont jó ötlet, mert laktatnak és kalóriaszegéynek is.

2012. febr. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Nem. Ahhoz, hogy alacsony kcal bevitel mellett ne legyenek falási rohamaid, és hogy ne legyél éhes, meghatározott mennyiségű zsírt, szénhidrátot és fehérjét kell bevinni. Ha mondjuk megeszel egy kis krumplit, máris bevitted kb. a dupláját az ideális zsírnak (ami amúgy nagyon kevés) és így a szó szoros értelmében elvetted a "helyet" vagy kaloriát a CH vagy fehérje elől.


Persze így is lehet fogyni. Ha kevesebb energiának megfelelő táplálékot viszel be, mint amennyit használsz, fogyni fogsz. De sokkal többet fogsz szenvedni hosszú távon.


Ajánlom a [link] oldalt, én azt követem nagyjából és soha nem vagyok se fáradt se éhes.

2012. febr. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Andizsuzsi ***** válasza:
Ha mondjuk megeszel egy kis krumplit, máris bevitted kb. a dupláját az ideális zsírnak - a krumpli mióta zsíros? Miért csak a szalmakrumpliban tudtok gondolkodni?
2012. febr. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
szerintem egy adag olajban sült krumplival (és lesz.arom mennyi az 1 adag, de legyen 200g) nem visz be sok zsírt. mihez képest nézzük az ideális zsír bevitelt? a szénhidrát zabáló szokásokhoz képest? mert ott tényleg nem sok hely marad zsírnak. holott simán lehetne a szénhidrátok 'kárára' több zsiradékot fogyasztani.
2012. febr. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
szia. látom már több mint egy honapja irtad ki. fogytál azota? én is kb ugy vagyok mint te, ugy olvastam kb 2200 kaloria kéne egy nap nekem. kb 1500-at eszek. sőt, csak reggelire és késő ebédre eszek. este csak joghurt.
2012. ápr. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Szia igen, ameddig tartottam fogytam pár hét alatt 3 kilót ami vissza se jött. Sajnos elhanyagoltam azóta, de most újra belevágok. Kitartás! Sajnos hajlamos vagyok leállni ha nem látok azonnali eredményt :( Pedig végre 80 alatt akarok lenni... Igazából az , már csak 1 kiló. Sőt inkább 70 alatt akarok lenni.. :D
2012. ápr. 8. 11:47
 17/18 anonim válasza:
köszi a választ. akkor hasonlo helyzetben vagyunk. én 75 voltam nyáron (sőt már három éve ennyi voltam) de sajnos feljöttek rám a kilok és hirtelen 83 lettem. másfél hét után rááltam a mérlegre, 80,5öt mutatott. nekem ez biztato, folytatom tovább. igaz most huvétkor kicsit elcsábulok, de utánna folytatom igy tovább :) cél nálam is a 70kg. :) egyébként 180 cm vagyok.
2012. ápr. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Te jó ég... Dettó így vagyok... :D

Én évek óta 73 voltam, aztán beteg lettem nagyon lementem 68-ra majd hírtelen 83 lettem... ( szerintem párkapcsolat miatt...:D :) De nagyjából ugyanígy vagyok.. Nemsemmi :)

Sok sikert neked, most a húsvét nekem is betett én is tartom most a 80 körüli súlyt de végre alá akarok menni, mert utálom, hogy nyolccal kezdődik....

2012. ápr. 10. 21:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!