Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyik lenne a legalkalmasabb/...

Melyik lenne a legalkalmasabb/legjobb sport? Mit tegyek még?

Figyelt kérdés

Bocsi, ha hosszú lesz…

Szóval: Általánosban sport tagozatba jártam, heti ötször tesi óra, vagy néha hatszor is, aztán napköziben lementünk a játszóra szaladgálás, aztán utána jártam elsőtől másodikig atlétikára, másodiktól negyedikig kézilabdára, harmadikban meg karatéra. Nem volt túl kemény a tanítás szinte, 15-30 perc alatt megtanultam, itt szinte könnyű volt kitűnőnek lenni, alsóban végig kitűnő voltam, csak ötöseim voltak. Aztán negyedikben jelentkeztem egy keményebb iskolába, ahol jobban figyelnek a tanulásra és heti ötször van nyelvóra, a régi sulimba csak heti kétszer volt… Nos, megérkezetett a várva várt levél, amiben azt Írták, hogy Gratulálunk XY felvételt nyert a XY Gimnáziumba , nagyon örültem neki, hogy végre elmehetek ebből a suliból (annyi volt a bajom, hogy sok volt a cigány, állandóan fenyegettek, vertek mindenkit, csúfolódtak, de persze, ha te szóltál be nekik akkor már egyből jött a family… Sajnáltam a tanárokat, hogy mit kell átélniük). Elérkezett az évnyitó… 55 kilogramm voltam, nem voltam se vékony, se kövér. Aztán teltek a napok/hetek/hónapok és egyre több kilogramm vagyok (nem jártam semmilyen edzésre, a régi sulimba meg úgymond gáz lett volna visszamenni), a heti két testnevelés óra meg édes kevés. Eltelt másfél év évnyitó óta és 17 kilót híztam, ezt olyan rossz leírni, pedig tudom, hogy én tehetek róla, csak is az év hibám (sokan mondják, hogy nem tűnök, annyinak amennyi vagyok). Teljes életmódváltást szeretnék, nem eszek kenyeret, se zsömlét, se kiflit, ezek helyett puffasztott rizst és barna kenyeret eszek. Régen csak maximum 0,5 litert ittam meg, most meg már lassan kéthete 2 litert iszok meg naponta (nem cukrozott lötyiket). Kevesebbet eszek, de többször. Eddig még nem fogytam semennyit és tudom, ha így folytatom nem is fogok, mert a mozgás is szükséges. Mit tegyek még, hogy fogyjak májusig legalább 10 kilót? És milyen sportot ajánlatok? (Kézi, foci, karete, atlétika, jéghez kapcsolódó dolgok [félek a jégtől és attól, hogy elesek] ezek kilőve) Amúgy tetszik még a zumba is, csak ilyet nem tanítanak a megyében sehol és a neten még nem találtam ilyesmi videót, ami hosszabb, de jó. Anyummal, ha jobb idő lesz mindenképpen fogunk menni, biciklizni legalább kétnaponta. Úszni pedig következő évelejétől fogok járni, hetente kétszer azt hiszem. Légy szíves értelmes válaszokat kérek! 12,5 egy boldogtalan lány.


2012. febr. 25. 20:57
 1/6 *gin* ***** válasza:

én a futást (kocogást) ajánlanám, régóta csinálom, és az elején utáltam, most már megszerettem.

Most 1 hete eszem kevesebbet, ahogy te, és futok mellette, és máris sokkal formásabb és vékonyabb a fenekem meg a combom :)

Persze nyilván nem az lesz, hogy kimész, és egyből lefutsz egy félmaratont, úgyhogy ne keseredj el, ha bele kell sétálnod. Ez egy olcsó sport, az egyetlen kiadás, ha hosszútávon csinálod, egy jó futócipő, hogy megvédd az ízületeid. Én anno akciósan vettem a Hervisben 10.000-ért, és nagyon behozta az árát, teljesen más benne futni, mint egy sima sportcipőben. Akár kérheted név/szülinapodra is ezt :) Ha arra gondolsz, hogy valahol 1 havi konditerem, vagy 1 havi edzés 6-7000 ft, akkor a futás nagyon megéri :)


ja, és hogy ne maradj edzésterv nélkül, nem tudom, milyen szinten állsz a futkározással, de itt egy: [link]

2012. febr. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

az első két sorodban leírtad.

kezd el ugyanazt.

mondjuk az atlétikát.

2012. febr. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Második: jó lenne, de már tuti nem bírnám.:/

Első: igen a futás jó lenne, csak az a baj, hogy ahol legközelebb itt futhatnék az messze van. Ezért már gondoltam arra, hogy a pénzemből+ szülinapomra vennék/kapnék egy futópadot, bár ebben nem vagyok olyan biztos.


A biciklizés amúgy mennyire jó?

2012. febr. 25. 22:41
 4/6 anonim válasza:
100%

Ráadásul a futásnál nagyon fontos, hogy legyen speciális nagyon jó futó cipőd, nem futhatsz bármilyenben, mert szétmehet a térded.Nekem most épp nincs, és amíg nem tudok egy jót venni, addig mást csinálok.

Nem tudom mennyi időd jut esténként,de dn ajánlanám, hogy vegyél meg (anyukád biztos partner lesz benne, hogy megvegye neked)vagy 2-3 edzés dvd, olyanokat amik alakformálóak.Ezeket váltogathatod attól függően, hogy mennyi időd van.Pl. Rubint Rékánál vannak csak 20 perces tornák is.Ezektől nem feltétlenül fogysz, de ha mellette futsz, biciklizel, ugrálókötelezel, lépcsőzöl, úszol-egyszóval ténylegesen zsírt égetsz, akkor nagyon szépen fog formálódni az alakod.

Te még "kicsi" vagy, ezért a diétánál vigyázz, hogy a szervezeted hozzájusson mindenhez ami fontos tápanyag.Egyébként nem határozd meg, hogy pont 10 kilót kell májusig fogyni, csak kezd el és csináld kitartóan, már az első lepergő kilók meg fogják dobni az önbizalmad.

És még egy utolsó dolog:rengeteget fog még alakulni a tested, nem ez a végleges formád, nyúlni fogsz nőiesedni.De amúgy az nagyon király, hogy kicsit felszedtél és nem nyugszol bele.Hajrá, sok sikert!

2012. febr. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nem kell milliókat költeni a sportszerekre.

elég, ha sétálsz naponta legalább 1 órát. nem tudom milyen messze van a sulid a házatoktól, de ha nem vészes környéken kell átmenned, akkor hazafelé is sétálhatsz.

a bringa is nagyon tuti, én azzal fogytam 1 nyár alatt 10kgt.

ha van a városban edzőterem, akkor nézd meg hogy milyen aerobik órák vannak, iratkozz be oda, és menj el heti 2x.

2012. febr. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

10 percre van a suli a házunktól és mindig gyalog megyek.:)

Köszi!

2012. febr. 27. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!