Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy oldhatnam meg ezt a...

Hogy oldhatnam meg ezt a problemat?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy probalok egeszsegesen etkezni 1200 kaloriat SZERETNEK bevinni minden nap es mellette minden 2 nap jarok konditerembe de minden nap probalok kardiozni

Viszont a helyzet az, hogy az utobbi idoben nem tudom miert de valahogy nem vagyok ehes es nem kivanom az etelt ezert csak nem eszem es van hogy azon kapon magam hogy nem ettem tobbet 600 kalorianal. Sajnos mint koleszosnem nagyon tudok valogatni az etelekbol es eppen ezert van hogy vacsorara olyan a kaja hogy csak salatat eszem semmi feherje... ebedre pedig altalaban csak a leves az ami nem uszik az olajban/zsirban szoval nagyon neheznek talalom hogy bevigyem a megfelelo kaloriat DE nincs is igenyem ra!

Akkor most izombol fogok veszteni es a zsir marad?:(


2012. febr. 27. 14:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

nem írtad ,hogy mi a célod,de ha leakarsz fogyni akkor a legjobb úton vagy hozzá,

ha ilyen keveseket eszel akkor tuti,hogy csökkenni fog a súlyod,

2012. febr. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
tudom azzal nincs is gond fogyni szeretnek, de nem szeretnem ha izombol fogynek mert formasodni is szeretnek 176/65 vagyok nem akarok gyorsan fogyni de szeretnek csak zsirbol szoval mi van akkor ha nem vagyok ehes akkr is kene ennem?
2012. febr. 27. 14:21
 3/19 anonim ***** válasza:

ez a "szeretnék" meg "próbálok" hozzáállás abszolút rossz.

Egyél napi 6szor 7szer, és igen, akkor is lehet enni ha nem vagy éhes.

Én tömegnövelek és én is hasonló étvágytalansággal indultam a dolgoknak de ma már 3óra alatt megéhezek és 2500 kalória sem jelent gondot, csakhogy mégtöbbet kell ennem. Úgy jutottam idáig hogy rászoktam a 2,5óránként evésre, ami néha 3óra néha csak 2, mert azért a sulihoz alkalmazkodni kell.

2012. febr. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
En is azt csinalom de reggel nem tudok megenni max 150 kcal tizorai alt 70 kcal ebedre egy tal leves vagy salata... ami max 250?? utana megint uzsonna 70 kcal es vacsora max 350 es akkor nagyon nagyon ragyurtam h egyek..
2012. febr. 27. 15:47
 5/19 anonim ***** válasza:

150 kcal 70kcal? ne nevettess


1. étkezés

kis adag zabpehely (50g)

mazsolával (25g)

1,5%os tejjel (2deci)

Ez 360kcal


2. étkezés, kb 2-2,5 óra mulva

mogyoró vagy hasonló olajos mag (50g)

kb 300kcal


3.étkezés másik 2óra mulva

kis adag rizs (50g)

valami zöldséggel (30-50g)

lenmagolajjal leöntve (5g)

valamilyen szárnyas hús (50g)

Ez kb 300 kcal


4. étkezés

1 banán

100 kcal


és még csak kora délutánnál járunk. Egy normális adag éttermi kaja 300-400gramm, ebből kiindulva 200grammot meg kéne bírnod enni aztán jön egy kisseb 50-100g os étkezés és ezt szorozd meg 3al (6étkezés 1nap) simán kijön 1200-1500 kcal. 5g lenmagolajat akár minden főttételhez tehetsz, tökmag vagy szőlőmag olaj is kitünő. De azért napi 60 grammnál nemnagyon kéne több, 50g mogyoró kapásból 30g telítetlen zsír.

Ha diétázol akkor lehet banánt,mazsolát mellőzni kéne, vagy legalábbis edzés utánra időzíteni.

Azért ez szokatlan probléma hogy diétázol és még ahoz sem tudsz elegendő kalóriát bevinni, úgy meg hogy mellette sportolsz egyenesen csoda számba megy.

Menzával nemnagyon lehet fogyni, igenis normálisan kéne összevásárolgatnod és megcsinálgatnod magadnak a kaját. Teszkós natúr tonhaltörzs, rizs , valamilyen saláta vagy zöldségköret. Pénz nélkül nem megy de nem feltétlen drágább mint a rossz kaják.

Az esszenciális zsírok melet amikről már írtam multivitamint is szedhetnél, ezek hiánya lehet az étvágytalanság oka.


Egyébként régen nagy étvágyad volt és úgy híztál el vagy hogy van ez? Mert ha 600kalória melett híztál el (ami egyébként lehetetlen) akkor 1200mellett nem fogsz fogyni.

2012. febr. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Nem 10 kilo van rajtam hanem csak par plusz kilo es azert mert amikor a koleszbe koltoztem megettem a ratyi kajat is amit adtak mert nem volt mas!

Banant szolot nem eszem mert azt olvastam hogy nem jo dieta alatt.

Tejet nem iszom mert az zsiros ezert mellozom azt is.


Itt minden feherlisztes es zsiros ami van ezert vagyok elkeseredve, mert sok penzt kiadunk a koleszert es nincs plusz penzem kulon magamnak bevasarolni +meg se sutnek nekem a hust ha vinnek...:(

2012. febr. 27. 20:33
 7/19 A kérdező kommentje:

Ma reggelire megettem 2 tojas feherjet es 1 fel csirkemellsonkat egy bogre szojatejes kaveval

Tizoraira 2 tk kekszet ettem (70kcal)

Edebre zoldseglevest es egy almat

Uzsonarra: 20g magokat

Vacsorara: tonhalsalatat


Mi a velemenyed ez igy rendben van?

2012. febr. 27. 20:36
 8/19 A kérdező kommentje:
es 30 kardioztam es egy orat erositettem edzoteremben
2012. febr. 27. 20:36
 9/19 anonim ***** válasza:

Minőségileg rendben van. Reggelire szerintem fontos a szénhidrát is, igazából az lát el energiával elsősorban. Ebédre pedig a fehérje lenne fontos amellé amit ettél, mert az anabolikus állapotot az aminosavak tartják fenn amit fehérjéből csinálunk az evést követő pár órában. Tehát ha reggel-délben-este eszel fehérjét akkor mondható el hogy mindent megtettél hogy ne bonts izmot, nemmintha a reggeli- vaccsi megoldás tragédia lenne.


A zsírról érdemes tudni hogy fontos a zsírbevitel diétában is, a megfelelő arányban ami kb fele-fele vagy egyharmad-kétharmad a telítetlen javára. DE telített zsír is KELL, csak a hétköznapi táplálkozáshoz képest elenyésző mennyiségben. Tehát 2deci 1,5%os tej zsírtartalmától nem kell félni, az kemény 3g zsír. A szénhidrát tartalma már más kérdés ugyanis a tejben tejcukor van.Ha már a cukornál tartuk azt ugye minden formában kerülni kell, de kis mennyiségben diétában is belefér akkor amikor a vércukorszint alacsony. Azaz 8óra alvás vagy edzés után.

Egyébként jól teszed hogy kerülöd a cukros gyümölcsöket, csak vészesen alacsony a kalóriabevitel és ennek kiküszöbölése érdekében én simán beválalnám hogy 1nap 10-20g cukrot is bevigyek, a megfelelő időpontban és más étellel együtt,tehát a felszívódást valamivel lasssítva.

Egyébként egy nagyobb almában annyi cukor van mint egy banánban 9% vs 12% (a banánban lévő maradék 10% szénhidrát nem cukor).

De ezt nem azért mondom hogy mától még almát se egyél. Napi 1 gyümi simán belefér, kell is.

2012. febr. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Valamelyik BB.Tv-ben láttam hogy a csávó elutazott valahova, vett ott egy hipermarketben 2000ért valami melegszendvicssütő szerűséget (sajna nincs meg a neve :D )

befűszerezte a csirkemellet alufóliábe tette belevágta és megsütötte.

A pénzhiányra nemnagyon tudok mit mondani :I

Ha nincs pénz húsra marad a tojás, meg a szezonális zöldségek is olcsóbbak.

2012. febr. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!