Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 1600 kcal az alapanyagcsere...

1600 kcal az alapanyagcsere igényem, s ha én ennek ellenére 1500 kcal-t eszem, abból lesz valami probléma?

Figyelt kérdés

Mert azt olvastam, hogy alapanyagcsere alá nem szabad menni.


176cm/77kg/21n


2012. márc. 2. 08:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Diétázni úgy próbálunk hogy a test izomzata megmaradjon (mert tulajdonképpen az izom falja a kalóriákat) ha neked a tested alapjáraton 1600kalóriát elfogyaszt ahhoz hogy fenntartsa magát, akkor ha kevesebbet eszel 2dolog fog történni.

Egyrészt bont egy kicsit az izmokból hogy a kevesebb is elég legyen, másrészt lassul az anyagcsere, megintcsak azért, hogy egységnyi idő alatt kevesebb energiából kijöjjünk. De az anyagcsere belassulása általánosan hat és a zsírt is lassabban használjuk elfele mint normál esetben.

Diéta közben azonban mindenképpen lassul valamennyire az anyagcsere. Ha csak 10%al mész az alapanyagcseréd alá, alapból nem rendelkezel nagy izomzattal, de mozogsz és sok fehérjét fogyasztasz akkor ez az izomvesztés teljesen jelentéktelen mértékű. Ha testépítő lennél és minél több izmot akarnál megtartani akkor tényleg nem kéne az alapanyagcsere alá menni, de jelen esetben szerintem az 1500 kalória pont jó. Pedig pont én szoktam mindíg hajtogatni hogy alapanyagcsere alá nem szabad menni. Nehéz eldönteni melyik a jobb, ha alapanyagcsere alatt diétázol akkor azért biztosan szükség lesz 1-1 szénhidrátvisszatöltő napra hogy újból begyorsísd az anyagcseréd időnként.

2012. márc. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. márc. 2. 12:24
 3/3 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem lesz tőle. Nekem állítólag 1300 és ha 1200-at eszem semmi baj. Talán ez havonta még látható fogyást sem eredményez önmagában.
2012. márc. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!