Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyni szeretnék, no de hogyan?

Fogyni szeretnék, no de hogyan?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, a magam 170 cm-ével, és 73-75 kilójával. :S


Zavar ez a helyzet, hogy kövér vagyok, és hogy soványan minden jobb lenne. :D Utálok már tükörbe nézni.


Tenni csak annyit teszek ellene, hogy figyelek az étkezésekre: nem eszem már csipszet (ezt már tényleg jó rég ettem...) általában visszautasítom az édességeket, üdítőket, stb. Deazért néha elcsábulok. Most például betömtem 5 túróspitét, ami 1150 kcal volt...

Az ebédeim ugyanolyanok, mint bárki másé: makaróni, pörkölt, levesek, zsírban sült dolgok. Emelett tészták, fehérkenyér, tudom, hogy nem valami fogyókúrás kaja, de nem tudok mit tenni, anyu nem tud olyan bonyolult "extraszuper" egészséges kajákat főzni, azokat a tök ismeretlen hozzávalókat, zöldségeket nem is tudnánk hol megvenni.


Sportolás kimerül annyiban, hogy járok a tesiórákra, és itthon, hetente 2x-3x tornázok Rubint Rékára, és Béres Alexandrára. Kicsit kimerítő, annyira nem, hatását egyáltalán nem látom.


2 napja el kezdtem számolni a kcal-kat, ez tök szépen megy, csak az a baj, hogy pl. az ebédeknek nem tudom a kalóriáját, és akkor ott hiány lesz, meg már annyira kedvemet szegi, hisz attól, hogy számolom, úgysem tudok fogyni.


Barátaim nem igazán vannak (haverok rengeteg), de akivel lehetne együtt sportolni valamit, úgy egy sincs. Nagy sportlehetőségek sincsenek a környékünkön, se egy edzőterem vagy valami, meg egyedül semmi sem jó, az itthoni tornától is már megy el a kedvem...


Mit lehetne tenni, hogyan fogyhatnék?


Köszönöm szépen a válaszokat!

14/L


2012. márc. 2. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha szerinted hülyenevű dolgok kellenek a diétához akkor rossz helyekről tájékozódsz. Ennek ellenére van benne valami hogy normális ehető táplálékot manapság már kutatni kell. De zöldségesek azért vannak mindenhol meg hentesek. A diétának ugyanis annyi a lényege hogy egészségesen eszel és amit megeszel azt a tested fel is tudja használni, mert normális minőségű. szárnyashús, soványtúró ,light mozarella, tengeri halak, tojás ezek a fő fehérjeforrások amikből naponta többször kéne enni, és a kemény része a dolognak az hogy a fehérjeforrások mellett elsősorban párolt vagy nyers zöldségekből, hüvelyesekből álljon az étrend, rizset zabpelyhet natúr krumplit pedig mértékkel és rengeteg vizet kell inni. cukor tartalmú dolgok és fehérlisztel készült péksütemények egy normális diéta alatt abszolut tilosak. teljeskiőrlésű dolgok mehetnek mértékkel.

A kalóriára persze nem árt figyelni, hogy 10-15%al kevesebbet egyél mint amenyit elhasználsz, és mellé mozogni. Havert elhívod sportolni és úgy lesz belőle barát ;)

De ha más nem, itt a jóidő, lehet futni, kitartás kell hozzá de cserébe az eredmény sem marad el.

2012. márc. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fűszerezni sózni lehet mindent mértékkel, gyümölcsöket is fel lehet használni ízesítés céljából. Gomba is nagyon jó kaja, meg nem ártanak néha olajos magvak a telítetlen zsírbevitel miatt. Vitamin bevitel is fontos.


Mint látod ezt lehetetlen megoldani úgy hogy azt eszel ami otthon van. De ha anyukád főz rád, esetleg te magadra akkro mindent ki tudsz mérni és számolni. Ja azt nem is írtam hogy naponta 5x kéne enni. Tehát ez egy teljesen más életritmust követel és az elején sok erőfeszítést, de csak azt tudom mondani hogy megéri.

2012. márc. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ezt mondom, hogy itthon sosincs egészséges, esetleg nem olyan mértékben hízlaló kaja, hiszen mindig vagy krumplit, vagy tésztát, vagy valami zsírban tocsogó húst készít anya.

Amiket leírtál példának kaját, abba mindbe beletudnék kötni, hogy nálunk miért nem lesz itthon olyan úgysem.

Na mindegy, most csak siránkozok, úgysem lesz belőle semmi, és úgysem lesz semmi változás, maradok ilyen, megszoktam, ez van.


Köszönöm a válaszod!

2012. márc. 2. 18:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne törődj bele. Lehetséges hogy nem engedhetitek meg magatoknak hogy mindennap húst egyél, de hogy a pároltzöldséget meg a tojást sem lehet kiharcolni mert annyira nem érdekli a szüleidet az egészséged azt nehéz elhinni. A zabpehely és a rizs nagy kiszerelésben olcsó, csak neked egy nap 150-200 gramm szénhidrátnál nem kéne többet megenni (diéta alatt),tehát ezekből az olcsó (de egyébként jó minőségű) kajákból keveset tudsz enni. Ha 14éves vagy akkor azért már meg tudsz venni és főzni egy csomag rizst. Vagy ha van otthon krumpli akkor csinálj héjjábasült krumplit.

Egyébként a borsó/bab és hasonló levesek azért talán nem rontják el a diétádat. Én úgy vagyok vele hogy ha nem tudsz ilyen kajákat enni akkor nem garantált hogy lefogysz ,de kompromisszumokkal is azért érdemes megpróbálni. Egészen agyament diétákkal is képesek emberek lefogyni, ha számolod a kalóriát, próbálsz minél töbször normális kajához jutni és sokat mozogsz annak hosszútávon meg lesz az eredménye. Szóval ne add fel.

2012. márc. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. A húst már nem is szeretem, fasírt, és mindenféle csirke kilőve.. néha talán megeszem a levesben, vagy a félkész sajttal töltött pulykamellet, esetleg csirkemájat.
2012. márc. 2. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!