Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért írják azt sokan hogy...

Miért írják azt sokan hogy langyos mézes tej hizlal ha lefekvés előtt isszák?

Figyelt kérdés
Én úgy tudtam a tej kevés kalóriát tartalmaz. Most akkor mi az igazság evvel kapcsolatban?
2012. márc. 4. 18:33
 1/8 anonim ***** válasza:
A mézből még egy kevés is nagyon hizlal.
2012. márc. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez biztos? Mert mintha azt írta volna valaki hogy a méz nem hízlal.
2012. márc. 4. 18:45
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Viszont így együtt hozzásegít az elalváshoz. A méz nagyon egészséges. Ne azt mellőzd, hanem az egyéb értéktelen, hizlaló élelmiszereket.
2012. márc. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az igazi még lehet, hogy nem annyira, de amit a boltban árulnak, annak a nagyrésze cukor. Termelőtől lenne a legjobb mézet venni.
2012. márc. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szó sincs róla hogy fogyni akarok.
2012. márc. 4. 18:52
 6/8 *gin* ***** válasza:
77%

De mikor értitek már meg, hogy nincs olyan, hogy hizlal?

Szerintetek aki napi 2 kanál mézet eszik az meg fog hízni?? És aki emellé eszik 2 szál sültkrumplit (jah mert az is hizlal) az bálna lesz? -.-


Áh. Tisztázzuk. Ha a kalóriaigényed alatt, vagy pont ott vagy, akkor nem fogsz hízni. Következésképpen nincs olyan, hogy hizlaló étel, mert minden attól függ, hogy a nap többi részében mennyit ettél. Vagyis ha megettél 2000 kalóriát és ennyi a szükségleted, akkor ha mellé megeszel akár egy almát is, akkor hízni fogsz (fizikai értelemben, még ha észrevehetetlen mennyiséget is). És akkor nem az a kva alma hizlal, amit betoltál este, hanem az EGÉSZ napi menüd volt hizlaló, mert kcalérték felett volt.


Értitek már? :)


Bocsi kérdező, nem neked ment a kioktatás, csak kezdek megfulladni az "igen az hizlal nehogy egyed" válaszok tengerében...

2012. márc. 5. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, elég nyilvánvaló, amit írsz, szerintem itt senkinek nem mondtál újat, de a hétköznapi szóhasználatban ez így él, hogy "hizlaló étel", ami annyit tesz, hogy relatíve sok kalóriát tartalmaz, nem kell ezen így kiakadni. :) Ha mondjuk pont jó a súlyom, és meg is akarom tartani, de nagyon vágyom minden nap 1 db csokira, akkor ehetek minden nap egy csokit, de cserébe le kell mondanom az aznapi kajából valamiről, ami helyett a csokit eszem (amiben ugyanannyi kalória van, mint a csokiban). És ez nem mindegy, hogy mennyiről kell lemondanom cserébe, ezért szokták így leegyszerűsítve mondani, hogy "hizlaló".
2012. márc. 5. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 *gin* ***** válasza:
értem én, de sajnos nagyon sokan olyan értelemben használják (itt is) a hizlaló szót, hogy akkor azt egyáltalán nem szabad enni, mert mindenképp meghízol tőle
2012. márc. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!