Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Diéta alatt lehet lefekvés...

Diéta alatt lehet lefekvés elött meleg tejet inni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 4. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
ha belefér a kcalszükségletedbe, akkor lehet. most pl én 1 ek zsírszegény kakaóport iszom 2 deci tejjel meg édesítővel. ez kb 200 kcal, nekem még belefér, és kívántam az édeset. még mindig jobb, mintha a csokitortára járnék rá, ami ott figyel a hűtőben :/
2011. okt. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyszer igen. Ha minden esete inni akarnád, nem javasolnám. De nemcsak diéta alatt, hanem akkor sem, ha nem fogyókúrázol. Éjjel a szervezetnek pihenni kell és regenerálódni, nem emészteni. Ha emésztenie kell, nem tud eléggé regenerálódni, és komoly betegségek alakulhatnak ki (reflux, rák).

Lefekvés előtt 2 órával már nem ajánlott enni.

Természetesen ha néha megéhezel, vagy későn érsz haza, vagy megkívánod a tejet, nem lesz semmi bajod. Csak rendszeresen nem lehet.

2011. okt. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

utolsó, ez azért nem teljesen igaz. én amióta az eszemet tudom, egészen 1 évvel ezelőttig (tehát cca 18 évig) minden áldott este, lefekvés előtt megittam 1 LITER tejet. hidegen, melegen, vanília cukorral, vacsi után, vacsi közben, sütihez, salátához, mindegy volt, de meg kellett innom, anélkül nem tudtam elaludni.

Persze most már életmódot váltottam, és diéta alatt amúgy sem férne bele ilyesmi, úgyhogy próbálok ráállni a heti 3-4x 1 pohárra. nem nehéz egyébként, mert a fehérjeturmixot is azzal iszom :)

2011. okt. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
este a szervezet nem pihen: regenerálódik, fehérje- enzimszintézis zajlik, megnő a növ.hormon szint, ezekhez tápanyagra van szüksége. nem feltétlen egy kis pohár tejecskére..
2011. okt. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Rászoktam mert könnyebben elalszom tőle, de akkor igyekszem abbahagyni.
2011. okt. 5. 06:27
 6/6 anonim ***** válasza:
jah, toljál helyette meleg túrót (vagy hideget) vagy tojásrántottát.. tehát valami dúsabbat. a tej magas biológiai értékű, csak nagyon híg.
2011. okt. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!