Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mik azok a minimális élelmisze...

Mik azok a minimális élelmiszer-alkotóelemek, amikre egy nap mindenképpen szükség van?

Figyelt kérdés

Láttam egy srácot a tv-ben (valódi történet), aki 180 kg volt, 1 évig minden nap csak 1 pohár joghurtot evett, és lefogyott 65 kg-ra (mellette napi több órát úszott). Viszont volt egy olyan hír is, amikor egy nő 3 hétig csak ásványvizet ivott, ő meghalt.

Nekem is elegem van belőle, hogy nem tudok lefogyni, eldöntöttem, hogy nem eszek mást, csak napi egy pár korty kefírt, de nem bírom, szédülök, meg fáj a fejem. Éhes nem vagyok, a hangulatom sem rossz (mint eddigi fogyási kísérleteimnél). Mit kellene magamhoz vennem, hogy ne legyenek ezek a "mellékhatások"?

Tudom, most sokan sikítanak, hogy ezt így tilos, de pillanatnyilag nem érdekel, le akarok fogyni X kilót, aztán akarok átállni az egészséges táplálkozásra. (Annyiszor próbáltam már, és nem bírtam betartani, hogy nem akarok egy újabbnak nekiállni, mert tudom, úgysem tartanám be. Ha már előre van látszatja, akkor talán lesz majd hozzá lelki erőm.)


2009. jún. 11. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Ha az Emberi Történetek nevű műsorra gondolsz, az kicsit máshogy nézett ki: 220 kilóról indult és 85 kiló lett, de nem csak joghurtot evett, mellesleg nem egy évig tartott neki a fogyás, hanem többig, és még vagy 15 kiló bőrt is le kellett róla műteni. Úgyhogy itt valamit félreérthettél! Ha csak joghurtot evett volna, abba sürgősen belehalt volna, mint a kizárólagos vízivásba.


A fogyás, ahogy a hízás is, hosszú folyamat, elhízni sem 3 hét alatt híztál el, úgyhogy a fogyás is legalább hónapokig, ha nem évekig tart. Ha ezt nem bírod feldolgozni, bele se kezdj, mert csak orvosi problémáid lesznek. Kefíren nem lehet élni.

2009. jún. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Krisz85 ***** válasza:
75%

Azon nem gondolkoztál el, hogy ráállsz egy normális diétára, sportolsz és úgy fogsz egészséges mértékben és ütemben zsírt veszíteni? Bocs a kérdésért, de szerintem jogos.

Viszont hogy válaszoljak is, nem csodálkozom hogy nem bírod a kefir-dolgot. Nem véletlen.

A másik pedig, hogy majd akkor fogsz nekiállni normálisan, ha majd lesz látszatja, namármost nem lesz, ha meg igen, akkor nem a normális diétának és akkor mi késztetne arra, hogy ráállj? ez egy életforma kell legyen, ami addig tart mig élsz. A kérdésedből és a kommentedből látszik hogy eléggé nem vagy képben a dolgokat illetően, talán ezért is csinálod ezt a kefir dolgot.


A kérdésre a válasz:


Szénhidrát,

FEhérje

zSír

Víz, vagyis folyadék


Ezekre van szükséged a megfelelő arányban, minőségben, mennyiségben naponta, és ez eredményezi a fogyást, az anyagcsere gyorsulást, tartósan, és egészségesen, persze testmozgás nélkül mit sem ér.

NE keress kiskapukat, mert nincsenek. Ez van, ami célravezető, semmi szer, módszer stb nincs.

El kell fogadnod ezt, vagy kövér maradsz egy életre.

2009. jún. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%

Szia!


Ne törődj velük, nagy erő az aki tud egészségesen étkezni.

Én kipróbáltam, hogy csak puffasztott rizst (max 3 db) és kefírt vagy natúr joghurtot (max 2 db) ettem... 2 hétig bírtam, 6 kg-ot fogytam, nem voltam éhes, de jött a mumus, ami nekem a kenyér... azóta tartom a súlyom, de most újra elkezdem.

Egyél vitamint (pl pezsgőtabletta), igyál teát, és ha rosszul lennél, egyél nyugodtan pl almát, cseresznyét, dinnyét, stb...

2009. jún. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

"Ne törődj velük" ?????????


Most ki adott jobb tanácsot, te, vagy az első kettő, aki leírta az igazságot?

2009. jún. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

12:19: az egészséges étkezés nem a napi 3 pufirizs meg 2 joghurtból áll...


feldolgozatlan alapanyagok (zöldség, húsok, teljes-kiőrlésű gabonák, olajok) ebből áll a helyes étkezés a megfelelő arányokat betartva (szénhidrát-fehérje-zsír kombó)


a koplalásnak semmi értelme, csak az egészségedet teszed vele tönkre. Ha fejben nem döntöd el hogy mit akarsz akkor esélytelen az egész

2009. jún. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%
szerintem ez a kérdés abszolute nem az egészséges táplálkozásra irányult. A kérdező írta is, hogy ezzel hagyják... Akkor ki is írt a válaszra hasznosabbat?
2009. jún. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%

"Mik azok a minimális élelmiszer-alkotóelemek, amikre egy nap mindenképpen szükség van?"

Ez volt a kérdés. Erre nem 3 pufirizs meg 2 naturjoghurt a válasz. Az, hogy miután lefogysz utána táplálkozol egészségesen, ez ellentmondás. Attól fogysz le, hogy egészségesen táplálkozol és sportolsz. 1 kefirrel naponta ez nem kivitelezhető, ha ezt nem tudod megérteni, akkor soha nem leszel sikeres. Neki kell állni és csinálni, mert muszáj, és ne várd tűkön ülve az eredményeket, majd jönnek maguktól, ha betartod a diétát és mozogsz, akkor bárki garantálhatja.

Olvasgass egy kicsit, rádfér:

[link]

2009. jún. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!