Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúra után mi a tökéletes...

Fogyókúra után mi a tökéletes étrend?

Figyelt kérdés

Lassan befejezem a majd 2 hónapja tartó fogyókúrámat (nem a "90 napos fogyókúra"-rát csináltam). Ezentúl szeretnék úgy táplálkozni, hogy ne hízzam vissza a leadott kilókat (majdnem 20 kilót). Írnátok nekem egy ideális étrendet? (Reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora.)


20/f


2009. jún. 11. 21:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rosszul közelíted meg ezt a kérdést. Nincs ilyen hogy fogyókúra utáni tökéletes étrend, mint hogy nincs fogyókúra sem. Csak pozitív illetve negatív energiamérleg létezik. Azaz: vagy több tápanyagot viszel be a szervezetedbe, mint amire szüksége van (hízol), vagy kevesebb (fogysz). Ha pontosan ugyanannyit, akkor meg stagnálsz. A te esetedben nyilvánvalóan többet kell bevinned, mint a fogyás alatt, de kevesebbet, mint amikor elhíztál. A kulcs a magas fehérjetartalom, alacsony, jó minőségű szénhidrát, sok rost, vitamin és ásványi anyag, és természetsen sok mozgás. A megfelelő étrendet (mennyiség, minőség) mindenkinek magának kell megállapítania. Mindazonáltal jó kiindulás lehet:


reggeli: kalóriadúsabb ételek, tojás, kenyér; kétszersült, felvágott, rántotta;

tízórai: gyümölcs, zöldség;

ebéd: csirke vagy marha, esetleg hal, köretnek rizs és párolt zöldség, néha burgonya, esetleg lencse;

uzsonna: ismételten gyümölcs vagy zöldség, esetleg lásd ebéd csak kisebb adagban;

vacsora: saláta, hal, párolt zöldség, könnyebb gyümölcsök pl. alma.


A megfelelő folyadékbevitelről se feledkezz el!

2009. jún. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Krisz85 ***** válasza:
Gyakorlatilag ugyanazt kell enned, annyi különbséggel, hogy a szénhidrát, és ezáltal a kalóriát úgy lövöd be napi szinten hogy hosszútávon ne eredményezzen zsírlerakodást adott állandó sportolás mellett. EZt ki kell kisérletezni úgymond, de ha lefogytál normálisan, kevés szénhidráttal, nem koplalva,akkor meg tudod saccolni hogy kb, mi ez az érték.
2009. jún. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2 hónap alatt 20 kiló?ez jól hangzik:) nekem sem ártana,leírnád milyen fogyókúrát csináltál?:)köszi
2009. jún. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Reggeli: gyümölcs + sárgarépa + 1 kétszersült + 1 dl tej

Tízórai: 1 alma

Ebéd: csirkemell, vagy más zsírszegény hús, valamilyen körettel, főzelékkel: pl. tökfőzelék

Uzsonna: 0,1%-os joghurt + 1 sárgarépa


Mellé napi 3 liter víz. Nem sportoltam minden nap, de minden nap, de biciklivel közlekedtem kb. napi 40 percet + 7-re gyalog vittem le/föl a biciklimet :D

2009. jún. 12. 10:17
 5/6 A kérdező kommentje:

Elírtam pár dolgot az előző kommentemben:


* minden nap biciklivel közlekedtem (ez kb. 40 percnyi aktív biciklizés)


* a 7. emeletre gyalog vittem le/föl a biciklimet



Ja és a fogyókúra alatt egyetlen falat édességet se ettem.

2009. jún. 12. 10:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Előszőr is gratula a fogyáshoz! Én is 20-at akarok, de én erre egy minimum 20 hetet tervezek. 2 hónap! Maga lenne az álom!

Viszont úgy látom, hgoy a te esetedben is csupán az lehetett a baj az elhízással, hogy valószínűleg nem figyeltél oda eléggé arra, hogy mennyit eszel és gyanítom keveset mozogtál. Én is azt javasolnám, mint az előző válaszolók, hogy csak továbbra is figyelj oda arra mit eszel és mennyit és tartsd meg a mozgást. Mert ez mindenképp jót tesz.


Ha szükséged van egészséges étrendre akkor javasolnék két oldalt, amik nekem nagyon hasznosnak tűnnek:

Az egyik Béres Alexandra oldala, ahol van egy rakás heti étrend fenn és receptek is:

[link]

Szerintem ez kezdetnek mindeképp jó, mert, ha nincs ötleted ez segíthet.

A másik oldal, amit nagyon szeretek pedig ez:

[link]

Ez most épp a diétás receptekhez visz, de ha keresgélsz az oldalon sok jótanács van az egészséges táplálkozásról és persze receptek is, amik segíthetnek egy változatosabb étrend kialakításához.


Ezeken túl még szerintem a Norbi kódok is egész jók, mert irányt mutatnak, hogy mi az amiből lehet többet és mi az amiből nem.


További sok sikert és kitartást! :)

2009. jún. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!