Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha nem olyan sok a súlyfelesle...

Ha nem olyan sok a súlyfeleslegem, mennyi ideig tart a fogyás?

Figyelt kérdés
Ha éhezek. Muszáj, mert nincs rajtam sok felesleg és máshogy nem tudom leadni. Olyan 10 kilót akarok leadni, most 50 vagyok. Kb. mennyi időbe telik, majdnem éhezés mellett? Két hét alatt már látszódna valami?
2012. márc. 17. 18:49
 1/9 A kérdező kommentje:
ja igen, véleményeket nem kérek. nem érdekel ha beteges. de normálisan akár véleményt is nyilváníthatsz ha akarsz bár nem érdekel. szóval mindent lehet, csak normális hangnemben. köszi.
2012. márc. 17. 18:50
 2/9 anonim ***** válasza:
ha vélemény nem érdekel akkor meghalsz az éhezésbe mielőtt itt valaha normális választ kapsz. Amúgy 2 hét alatt látszik majd ha éhezel, rá két hétre meg majd 20 kiló megy vissza mert ahogy elkezded újra bevinni a kaját még egy almából is mindent elraktároz a szervezeted hogy a következő éhezésnél legyen miből enned....életed végéig meg nem éhezhetsz..vagy várj, de! éhezhetsz addig....
2012. márc. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem muszáj éhezned ahhoz, hogy fogyj. Számold ki mennyi kcalt kell bevinned naponta ahhoz, hogy fogyj, aztán válogass ételeket amelyekből majd beviszed. Egyél sok zöldséget, gyümölcsöt, sovány húsokat, túrót, stb., egyél napi 5x. Arra nem gondoltál esetleg, hogy mozoghatnál is valamit mellette?

Én nem javasolom, hogy éhezz, hiszen belassul az anyagcseréd, és nehezen fog megindulni a fogyás. És ha utána ugyanúgy fogsz enni, mint előtte, akkor vissza is jönnek a kilók.

Talán nem az étel mennyiségével van baj most sem, hanem inkább a minőséggel, szerintem egészségesebb kajákat kellene enned.

Két hét alatt max 4 kilót adhatsz le ha koplalsz szerintem, de ez nem tesz jót a bőrödnek, veszít a feszességéből. Két hét alatt 2 kilónál több fogyás nem javasolt, ehhez pedig jó étrend, sok víz, és mozgás szükséges.

2012. márc. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

utálom a zöldségeket. sajnos én csak az egészségtelen kajákat szeretem, abból meg hiába eszek keveset, az is hízlal.

mozogni is utálok.

ha sok folyadékot viszek be akkor nem lesz baj az anyagcserémmel. egyszer már csináltam ilyet. levesdiéta. a leves meg folyadék szóval minden okés.

most csak azt kérdeztem hogy mennyi ideig tart ÍGY a fogyás. nem fogyókúra tippeket várok.

éshát mondom. én csak az egészségtelen kajákat szeretem szóval az egészséges táplálkozás esélytelen.

2012. márc. 17. 19:10
 5/9 A kérdező kommentje:
aha kösz.
2012. márc. 17. 19:31
 6/9 anonim ***** válasza:
Inkább éhezel, mint hogy olyan kaját egyél, amit nem szeretsz?? Akaraterőd van-e? Biztosan hallottad már a mondást: a szépségért szenvedni kell. Aki fogyókúrába kezd, nem azért teszi, mert szereti csinálni, aki diétázik, nem azért, mert azok a kedvenc ételei, hanem azért, hogy elérjék a céljukat. Te mit tennél meg a célodért?
2012. márc. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
mert szerinted az éhezés olyan rohadt könnyű ugye?
2012. márc. 17. 19:57
 8/9 anonim ***** válasza:

Én tudom, hogy nem könnyű az éhezés, én is csináltam egyszer 1 hétig. És fogytam tőle valamennyit, de miután ugyanúgy ettem, visszajött lehet még több. És egész életedben pedig nem éhezhetsz, ez is igaz. Tehát előbb-utóbb visszajönnek így a kilók. A másik pedig, bármennyire is nem akarsz erről hallani, baromira egészségtelen, ha sokáig koplalsz, kórházba is kerülhetsz, és gondolom ez nem szerepel a céljaid között...

A kérdésedre válaszolva: 10 kilót így leadni... hát nem is tudom... szerintem egy 3-4 hét minimum. (De megjegyzem még egyszer: teljesen felesleges kínoznod magad, mert visszajönnek a kilók amint rendesen fogsz enni ismét)


Ezért mégis csak elgondolkodhatnál az egészséges fogyókúrán:

-napi 5x enni (ezzel szerintem nem lenne gond)

-nem hiszem el, hogy semmilyen sportot nem szeretsz. Valamilyen labdajáték, esetleg görkori, úszás, bármi? Biztosan van olyan sport amit ha nem is szeretsz, de azért kibírod!

-egészséges és diétás kajákból is rengeteg féle van, ha nem akarsz, akkor ne egyél zöldséget (Tényleg egyetlen egy zöldségfélét sem eszel meg?? Ezt is elég nehéz elhinni.)

Szereted a sült csirkét? Sült halat? Rántottát? Főtt tojást? Rántott csirkehúst? Túrót? Sajtokat? Rántott halat? Gyümölcsökből biztosan van olyan amit szeretsz. Leveseket szereted ezek szerint, az jó. Édességből is van sok-sok diétás recept a neten, ezeket is érdemes lenne legalább megkóstolnod. Vannak diétás sütik, turmixok is például.

Vagy írd le miket szoktál enni, és leírom neked ha tudom, hogy hogyan kellene ezeket másképpen elkészíteni ahhoz, hogy kevésbé legyen egészségtelen.


Hidd el, hogy semmire sem mész a koplalással. Még ha le is fogysz, lehet, hogy tetszeni fog az amit a mérleg mutat, de amit a tükör az nem. (lógó bőr, háj ami megmarad, hiszen így sport nélkül izomból fogsz fogyni és nem zsírból.) Magyarul rosszabbul fogsz kinézni mint most.

18:58 voltam

2012. márc. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Rendes válasz:

- 10 kg ZSÍRBÓL kb. 10 hét alatt menne le. A 10 hét alatt többet is veszthetsz, mint 10 kg zsír, mondjuk leadhatsz 13-14 kg-ot (főleg ha hozzá hashajtót, vizelethajtót is használsz + koplalsz főként. De nyilván nem lehet 10 hétig koplalni) De az a 3-4 kg az béltartalom-veszteség és vízveszteség lenne. Az pedig nem látszik a testeden, mert az nem zsír.

DE! ez a 10 hét nagy súlyfeleslegnél van pl. ha 80 kgról indulnál. Minél kisebb a kiinduló súly, annál tovább tart a fogyás, mert a szervezet makacsul ragaszkodik a "tartalékokhoz". Ez genetika. 80 kg-ból könnyen fogysz 70-re mert van miből, de 50-nél már érzi a test hogy "Hé! Ezt nem kéne!" -> így vagyunk "programozva".


50 kg-ból 40 kg-ra fogyni necces... Főleg mert az már nemcsak zsír, víz vagy béltartalom-veszteség lesz, de az izmodat is bontani fogja a szervezeted.

Az izmod tart mozgásban: égeti a kcalokat! Kevesebb izom -> kevesebb elégetett kcal...


1. éhezést kb. 1 hétig fogod bírni.

2. ésszerű diétával kb. 12-15 hét alatt tuti sikerülne.

2012. márc. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!