Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Jelentős fogyásra lenen...

Jelentős fogyásra lenen szükségem, ötletek, segítségek érdekelnének. Minimum 40 kilótól kellene megszabadulnom, nem túl sok idő alatt, (bővebben)?

Figyelt kérdés

Mit egyek, mennyit és mikor?

Mennyit mozogjak?(futásra gondoltam, napi hány perc kellene?)

Az édességet mivel lehetne pótolni?

Zöldségekből, gyümölcsökből mit ne egyek?


Mindenféle ötlet érdekel, ami már esetleg másnak is bevált, és előre is nagyon köszönöm.


2012. márc. 22. 17:12
 1/5 anonim válasza:
Szívesen segítek, de írd meg légyszi, hogy hány éves vagy, és hány kilóról indulsz, mert nem mindegy.
2012. márc. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
17 vagyok, 120.
2012. márc. 22. 21:20
 3/5 anonim válasza:

Oké, szóval.

Futást egyelőre felejtsd el! Ilyen túlsúllyal, ha bírnád is fizikailag, egészen biztosan kikészítenéd az izületeidet (itt most maradandó sérülésekre gondolok). Inkább sétálj! Nem viccből írom, nekem is ez jött be, én több mint 130 kilóról indultam 30+ évesen. Ma már rendszeresen gyalogolok.

Kezdheted úgy, hogy mondjuk ahová tudsz, gyalog mész. Mondjuk egy messzebb lévő boltba, vagy dolgozni. Nem kell elsőre órákat gyalogolni, meg gondolom nem is bírnád, annyit menj amennyivel kellemesen kifárasztod magad, aztán idővel lehet növelni a távot. A lényeg, hogy szoktasd magad újra a mozgáshoz, és hogy élvezd is amit csinálsz.


Az édességet én diabetikus cukorkával és édes, de cukormentes rágókkal oldottam meg. Pl. az Orbitnak van dinnyés meg cseresznyés meg ilyesmi ízűje, és lehet kapni cukormentes cukorkát is, a karamellás nagyon fincsi, a kávés is, de nézz körül a boltokban, az a legtutibb. Emellett, ha nagyon édesszájú vagy, és folyton azt kívánod, akkor a gyümölcs segíthet, a banán és az aszalt gyümölcsön kívül gyakorlatilag bármit ehetsz. (Amúgy, ha szénhidrát-függő vagy, és belekezdesz, akkor egy idő után csökkenni fog az édesség iránti vágyad.)


Zöldségekből bármit lehet enni (na jó, krumplit is rizst inkább ne), javaslom köretnek húsok mellé.

2012. márc. 23. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ja, és ha van még kérdésed, nyugodtan írd le, sajnos tapasztalt vagyok fogyókúra terén :))
2012. márc. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia én egy 16 éves lány vagyok.... Én 174 cm vagyok és nagyon "duci" voltam. Amikor én elhatározásra jutottam akkor sajnos 90 kiló voltam de eljártam kardióra ( amin ilyen zenére kell tornázni ) és nagyon jó volt. Az étkezésemet gyökerestűl megváltoztattam. HA fogyni akarsz ne egyél semmi olajban sütött dolgot pl: sültkrumplit...... . Csak olyan nasikat egyél ami diabetikus és azokat is egy héten 2x - 3x max . A chips ki van zárva !!! Semmi cukros üdítő !! Max zero cola. ( 1 hónapban 2x)

Kis adagokat egyél ( én napi étkezésem : reggeli : 1zsemle , ebéd : kis adag , Vacsi: 1 szelet kenyér( esetleg müzli) .. A legfontosabb , hogy 6után ne egyél . !!! Nekem így sikerült leadnom három hónap alatt: 15 kilót. Az orvosom szerint a 63-65(max) lenne az ideális ezért még nekem is van 10-15 kilóm . Hát sok sikert neked !! :DD ja és ilyenek , hogy : kenyér, kalács , fagyi nincs !! Csak teljes kiörlésű vagy rozs. Sok gyümi sok zöldség sok víz esetleg tea amit fruktozzal édesítesz. :) Remélem segítettem... nekem bejön ... ( bár eleinte nagyon nehéz volt) + Eleinte én is rágóztam de azt vettem észre , hogy csak éhes leszek tőle úgyhogy az én nem annyira " ajánlom " . Legyen nagy az akaraterőd.... már ma kezdj bele. Mert én is sokat álltattam magam azzal , hogy "majd , holnap" míg végül egyszer elkezdtem. Még 1x Nagyon sok szerencsét kívánok neked és remélem sikerrel jársz. :) ui: A diabetikus édességekből se egyél sokat mivel az se jó ( 1héten 3) max.

2012. márc. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!