Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Azt hiszem baj van, mit...

Azt hiszem baj van, mit tegyek, minden elromlott (diéta után vagyok)?

Figyelt kérdés

Szóval 167 cm/72 kg-ról indultam (lentebb leírom mivel fogyóztam) és a diéta után 55-56 (ritkán 56,5) kg voltam. Most már nem is mérem magam, mert ráállni se merek a mérlegre, ugyanis diéta után elszabadult a pokol :(


Nagyon olyan típus vagyok, hogy "vagy 100%-osan tökéletes vagy 0%" így diéta alatt alig ettem cukrot. mekit kiskoromban sem szerettem, a sült krumplit, csak a fagyit/édességet ott. Így a diétám alatt kb másfél hetente ettem egy szelet csokit, és most látom mekkora hiba volt...


Ugyanis miután megláttam az álomsúlyom a mérlegen (55 kg) elszabadult a pokol és bezabáltam az összes sütit ami itthonvolt! Ez volt úgy kb. 2-3 hete.

Aztán megijedtem, hogy mindent visszahízok, és az utána lévő napon semmit, majd a következő 3-4 napban almát ettem csak. Almán kivül semmit.

Majd ismét bezabáltam... és ez így megy két-3 hete:

1 zabanap, 1 nap amikor csak vizet iszom, 3-4 nap almanap...


Hogy "győzzem" le a kaját, és a zabálási vágyat? Nem akarok visszahízni, segítsetek!


NE MONDJÁTOK, hogy menjek pszichológushoz, érettségi és nyelvvizsga előtt vagyok: sem időm, sem energiám, sem pénz nincs a pszichológusra... segítsetek, mert úgy érzem hogy a cukor győz felettem... és nem akarom ezt!!! Mit tegyek?


2012. márc. 23. 17:59
 1/5 A kérdező kommentje:

A diétám ebből állt: reggelire tk kenyérből/magvas zsemléből szendvics, minimális margarinnal és zöldséggel sovány felvágottal, VAGY tojásfehérje, túróval zöldséggel, vagy zabpehely sovány tejjel, vagy zabkása, és kefir, natúr joghurt.

Ebéd: párolt husi + barnarizs/köles/durumtészta + zöldségköret sali.

Uzsi & tizi: gyümölcsétkezések voltak

Vacsira semmi ch, csak zöldségek, sovány túró kefir tojás, natúr joghurt, husi, saláták.

Heti 2 mozgás.

Csalónapok: 1-1,5 hetente max. 1 szelet csoki/1 kiscsikkely pizza/1 szelet süti


Mit tegyek hogy "legyőzzem" a cukros ételeket, mert úgy érzem hogy "elnyomnak" és eluralkodnak az életem felett. nem akarok visszahízni!!!

2012. márc. 23. 18:02
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Térj vissza a diétádhoz! Csak hogy újra rendbe legyen szedve a dolog. Ehetsz másfélszer annyi szénhidrátot mint eddig.

Csak akkor marad meg az alakod ha képes leszel úgy lejönni a diétádról hogy megmarad a napi 5étkezés és a sok fehérje, zöldség gyümölcs. Azt javaslom 2-3hét után módosísd a diétád úgy hogy az egyik étkezésre azt eszel ami jól esik, (de csak normál adagot mindíg...) mondjuk reggelire vagy ebédre. A normálisabb súly addig fog megmaradni amíg a normálisabb táplálkozást tartod ,tehát soha ne csinálj 180fokos fordulatot attól hogy vége a diétának.

2012. márc. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

a víznappal és az almanappal egyébként tökéletesen tönkrevágod a tested és gondoskodsz róla hogy a zabanapon mindent elraktározzon a szervezet és még véletlenül se akarjon szabadulni tőle.

édes ételek:

shapeshifter.blog.hu

2012. márc. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%
uh ez elég durva..muszáj normálisan enned így csak az egészséged megy tönkre és ahogy mondják elraktározza a szervezeted.
2012. márc. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát mondjuk a koplalós napokat kéne kiiktani, és akkor lehet, h nem lenne zabálós nap...

Egyél normálisan. Szénhidrátot is. Rám pl. akkor jönnek az éhségrohamok, ha nem viszek be elég szénhidrátot. És szabj magadnak határokat! Mondjuk heti két alkalommal lehet kicsit nasizni, de ezek mellett kiegyensúlyozottan táplálkozz!

2012. márc. 26. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!