Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez elegendőnek számít az én...

Ez elegendőnek számít az én fizikumommal? (Rubint Réka torna)

Figyelt kérdés
Most kezdtem el napi szinten tornázni, már jó ideje semmit nem tortáztam. Rubint Réka 20 perc önmagadért dvd-jét használom. Tegnap csináltam először, ma szintén. 100 kg körül vagyok, és hát nekem ez nehéz, nem tudtam a 20 percet végigcsinálni, de többször nekifogtam, belepörgettem a többibe is, a harmadikból csináltam úgy 10 percet, utána 4-5 perc a hasizomból, meg napközben még pár perceket valamelyikből. Nagyon megterhel, tegnap szédelegtem is utána kicsit. A kitartásom most megvan hozzá, az étkezésre is figyelek. Egyelőre ez elég, vagy erőltessem? Gondolom, idővel csak jobb lesz.
2012. márc. 29. 22:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Elégnek elég, ha nem adod fel és értékeled az apró előrehaladásaidat! Minden mozgás jó és hasznos a fogyás szempontjából, ha az étrend rendben. Más kérdés, hogy az izületeidet esetleg nem terheli e meg? Nem ismerem ezt a fajta tornát, én a helyedben először sétálnék, (pl 20-30p-el kezdve) tempósan sétálnék, gyorsan gyalogolnék kombót választanám edzettségtől függően, azt időben tovább is bírod csinálni, van sikerélmény is.:) És ha még bírod szusszal, jöhet az otthoni torna vagy némi súlyzós móka.
2012. márc. 30. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A torna+diéta kombináció a nyerő, tehát jól csinálod. Legyenek meg a tornázós napjaid, pl. hétfő-szerda-péntek, egyenlőre és első cél, hogy végigcsinálsz 20 percet, valamelyik részt egyben, megállás nélkül. Kell pár hét, de biztosan menni fog. Ha megy, növeld az időt (40, 60p egyben) majd az eddzésnapok számát heti 4, majd 5-re. Ez hosszú távú folyamat, minimum 6 hónap, tehát légy türelmes. A megfelelő alak kialakításához 70%-ban a táplálkozás felel, tehát a torna a maradék 30-at teszi ki, enélkül viszont csak petyhüdt testet kapnánk fogyás után, ami ugye nem jó!!
2012. márc. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Mindenképp valami alakformáló tornát akartam, mert korábban diétás étrenddel tudtam sokat fogyni, csak éppen a bőröm megmaradt és elkeserített. :( Most mindenképp úgy akartam nekifogni, hogy adjak esélyt a bőrnek a visszahúzódásra. Az csak jó, ha mindennap tornázom már most, nem? Még ha a 20 perc egyben nem is megy.

2012. márc. 30. 10:08
 4/8 anonim ***** válasza:
2 pihenőnap nem árt az izületeidnek nehogy baja legyen, mert még sok a súlyod, de legyen meg benne a rendszer, tehát ha megy heti 5x, akkor hajrá! A lényeg h az is sikerélményt fog nyújtani, ha nem hagyod ki a napi tornát, de csak annyit vállalj, amennyit biztosan el tudsz végezni, mert ha kimarad vmiért, az lerontja a kedved.
2012. márc. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Rendben. :) Hát izomlázam van, nem is kicsit, de az meg akkor múlik el legjobban, ha rádolgoznak, legalábbis a régi tornatanárom mindig ezt mondta. :D

Valami mozgást mindenképp be akarok naponta iktatni, legfeljebb lesznek könnyedebb napok. Végre komolyan kedvet kaptam hozzá.

2012. márc. 30. 10:56
 6/8 anonim ***** válasza:
Izomlázra NEM DOLGOZUNK RÁ! Az oxigénhiányos torna mellékterméke, savas erjedés hatására még több tejsav kerül az izmokba, ez okozza a fájdalmat! Ha majd jobban bírja a tüdőd a munkát, lesz elegendő oxigén az izmokban ergo nem lesz izomláz. Ezért kell pihenőnap. Izomláz esetén infraszauna, forró fürdő, kellemes masszázs és pihenés!!!
2012. márc. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha ilyen rossz az erőnléted, akkor én inkább javasolnám neked a NORBI Duci tréningeket.Én a 2008-al kezdtem, az 3x20perc.naponta váltogattam a blokkokat, néha ha jobban bírtam akkor megcsináltam 2 blokkot is.Pár hét múlva megszereztem még 4 Norbi duci tornát, ezek olyan 35-40 percesek.Ezeket is felváltva csinálom, és néha előveszem a 3x20 perceset is de már végigtornázom egyben az egészet.Lassan ez is kevés lesz...de fokozatosan jutottam el ide.Szinte soha nem volt izomlázam.Én heti 2-3 nap pihenőnapot beiktatok, de azok a napok sem múlnak el mozgás nélkül, mert olyankor kerékpározok vagy súlyzózok.
2012. márc. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Régen csináltam a Duci tréninget, otthon szüleimnél van egy vhs kazim. Gondoltam, hogy megint azzal kéne kezdeni, letölteni valahonnan, de egyelőre nem találtam meg.
2012. márc. 30. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!