Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan étkezzek, hogy egészség...

Hogyan étkezzek, hogy egészségesen fogyjak? Futás mellett!

Figyelt kérdés

Sok hasonló kérdés van, de engem nem a koplalás érdekel, olyanokat ne is írjatok, hanem az egészséges fogyás.


23 éves lány vagyok, 72 kg, 167 cm.


Esténként minden nap futok 40-50 percet + felülés (50-60 db) , és kézre súlyzó (különböző formában 20-as széria, 2 db 7,5 kg-os kézi súlyzóval)


2012. márc. 30. 19:23
 1/3 anonim ***** válasza:

én is ilyen magas vagyok és mellette 45 kilo én is kb ennyit mozgok én ennyit eszek, mérd magadhoz de szerintem ez jó

reggeli

teljes kiőrlésű kenyér+sajt+sonka+zöldség

teljes kiőrlésű kenyér+főtt tojás+zöldség

teljes kiőrlésű kenyér+túrójrém vagy körözött+zöldség

vagy zabpehely3kefír/joghurt/tej+gyümölcs


tízórai, uzsonna-joghurt/kefír, gyümölcsök


ebéd-husok, halak-párolva, főve stb, tojás, rizs, főtt krumpli, főzelékek, párolt zöldségek


vacsora, túró, tojás, hal, hús, zöldség, gyümölcs, joghurt-kefír

2012. márc. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos, hogy rendszeresen, egészségesen, változatosan étkezz. Naponta 5x egyél, egyenletesen oszd el a mennyiséget.

Reggelire mehet nyugodtan a szénhidrát, de az egészségesebb szénhidrát, tehát pl. zabpehely, tk. kenyér, magvas zsömle. Zabpehelyből, ha megcsinálod a zabkását egy kis mézzel vagy édesítővel édesítheted, ha szeretnéd, tehetsz bele gyümölcsöt, esetleg egy kis fahéjat stb. Ha pedig szendvicset eszel tk. kenyérből, vagy pl. magvas zsömléből, akkor lehetőleg sonkát tegyél rá és egyél hozzá zöldségeket pl. paprika, retek, saláta stb.

Tízóraira csak valami könnyed dolgot egyél, hogy csillapítsd a kezdődő éhségérzetet. Ilyenkor jó választás lehet a gyümölcs, zöldség (nyersen vagy párolva), esetleg salátának megcsinálva, néhány db korpás keksz, 1-2 maréknyi diákcsemege, puffasztott rizs vagy búza, akár szendvicsnek is megcsinálva.

Ebédre: kerüld a tésztát és a krumplit. Lehetőleg minden nap egyél húst, a legjobb, ha fehér húst eszel, mellé mehet zöldköret, rizs (a barna rizs jobb, de a fehér is mehet, ha az van), főzelékfélék. Levest is egyél rendszeresen, abból ehetsz bőségesen, mert eltelít, így a második fogásból kevesebbet eszel, ami ha nem szuperegészséges, kifejezetten előnyös.

Uzsonnára szintén valami könnyed dolgot egyél pl. gyümölcs, zöldség, natúr joghurt (nyugodtan tegyél bele gyümölcsöt, de hidd el jobb, ha te csinálod meg, nem boltit eszel), kefir, esetleg egy maréknyi magvakat (dió, mogyoró, kesudió, mandula stb. de sótlan) stb.

Vacsorára jó, ha kerülöd a szénhidrátot. Ilyenkor érdemes fehérjét és zöldséget vagy gyümölcsöt enni. Pl. túró, számtalan dolgot lehet belőle csinálni, pl. sóval, borssal, paprikával, zöldségekkel, vagy egy kis tejföllel, mazsolával, citromhéjjal krémtúrónak stb., vagy sonka zöldségekkel, esetleg hús zöldségekkel.

2012. márc. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


45 kg az én magasságomhoz már beteges lenne. A normál súlyom mindig 56-58 kg volt és teljesen ideális, csinos külsőm volt. Hosszú éveken át sportoltam , így meg sem látszott rajtam az 58 kg.


Csak sajnos meghíztam, nem firtatnám az okot. Főként gyógyszer okozta. 2 éve vagyok ilyen. :(

2012. ápr. 1. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!