Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék sportolni, de nem...

Szeretnék sportolni, de nem tudom hogy mivel kezdjem el?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok és csak kiskoromban jártam fél évig táncolni és kosárlabdázni. De lazák az ízületeim és egy idő után elkezdenek fájni a térdeim így nem tudok meg erőltető feladatokat csinálni (pl.: ugrálni, hosszabb ideig futni) Az úszást ne is írjátok, mert csak annyira tudok hogy nem fulladok bele a vízbe.
2012. márc. 30. 23:05
 1/3 Smartguy86 ***** válasza:

Ennyi kifogással kétséges, hogy valóban szeretnél sportolni. Talán csak valaki rád akarja erőszakolni?


Ha tényleg szeretnél, akkor totál mindegy, hogy hogy kezded el, csak kezdd el. Az izületeid, izmaid, csontjaid mind megsínylik azt, hogy nem csináltál szinte semmit eddig. De nekem elhiheted, hogy ha ez továbbra is így marad, akkor később több fájdalomtól kell majd tartanod. Ha nem tudsz úszni, akkor jársz olyan órákra, ahol megtanítanak. Az úszás kitűnő edzés, bár időigényes, öltözés/lányoknál különösen :D (bár nem tudom, lány vagy-e). Futás, bicikli, most jó időben görkori, de lehet akár fitness terem is, ahol az edzők szívesen segítenek, hogy mit hogyan. Ha lány vagy, akkor akár aerobic vagy a most felkapott divatugribugrik (zumba, kangoo, spinning) mind hasznosak lehetnek és jól átmozgatnak, nem fogsz elhízni, sőt akár formásodhatsz is.

2012. márc. 31. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Lány vagyok.

Ezeket nem kifogásoknak írtam de én tényleg nem tudok ugrálni, se hosszabb ideig futni. Sokkal később tanultam meg járni, és a szüleimnek azt mondták hogy örüljenek hogy tudok járni.

Én tényleg szeretné sportolni.

2012. ápr. 1. 15:58
 3/3 Smartguy86 ***** válasza:
A térded izületét kevésbé terheli egy futópad, mivel rugalmas. Sokat számít a jó cipő is, aminek rugalmas a talpa. Amúgy meg a biciklizés pl. kifejezetten kíméli a zökkenésektől a térdet. Ha járni tudsz, akkor biciklizni is. Ha a szíveddel van probléma, arra is van megoldás, konzultálni kell egy edzővel, aki ért a témához (egy jó konditeremben találsz edzőt).
2012. ápr. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!