Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A lencse kcal értékét főzés...

A lencse kcal értékét főzés előtt kell érteni?

Figyelt kérdés

Lemértem 100g lencsét, majd megfőztem, így felszívott egy csomó vizet és 400g lett belőle.

Eddig azt hittem, hogy így a tegnapi ebédem kb. 330-350kcal volt, de most elbizonytalanodtam. A száraz lencsére vonatkozik ez az érték?

Ha igen, akkor miért mondják azt, hogy a lencse nem kifejezetten jó fogyókúra alatt? Hiszen ennyi lencsével úgy jól laktam, hogy utána vacsorázni se nagyon akartam.


2012. ápr. 5. 11:56
 1/2 anonim ***** válasza:
természetesen, mint minden ételnek, a lencsét is nyers állapotában mérjük. egyébként ebédre tökéletesek a hüvelyesek, fogyókúra alatt is.
2012. ápr. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nyers, de nem kiszárított állapotban kell érteni, kivéve ha odaírták hogy szárítva.
2012. ápr. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!