Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kicsúszott a kezemből az...

Kicsúszott a kezemből az irányítás, tudna segíteni valaki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A gondom az, hogy elkezdtem hánytatni magam... Nem régóta, de kényszeresen. Azelőtt egészségesen, változatosan étkeztem, 3 óránként, megfelelő tápanyagokat. Heti 5x sportolok, igazán szép testem van, nem fogok köntörfalazni. De rettegek az elhízástól... Mostanában valamiért kicsúszott a kezemből az irányítás, állandóan megkívánok mindenféle édességet (amit amúgy nem tiltok magamnak, egy-két naponta eszek egy pici csokit vagy fagyit). Ilyenkor elszalad velem a ló, 15 perc alatt betolok vagy 3000-5000 kalóriát. Iszonyúan élvezem és amikor már fáj a pocakom akkor elmegyek, kihányom az egészet...


Betegsek az egész... Almát eszem előtte, hogy ne haladjon át olyan gyorsan a gyomromon stb...


A mérleg persze nem mozdul, nem hízok. A torkom fáj, egyre nehezebben megy az egész, néha egészen beleszédülök, megfájdul a fejem... Ingerlékeny vagyok...


Úgy érzem teljesen kifordultam önmagamból, olyasféle kényszert érzek, mint az alkoholisták például. Képes vagyok elmenni a boltba bevásárolni a "szeánszra".


Volt valaki hasonló cipőben? Hogyan lehet ebből kikeveredni? Nem akarok roncs lenni...


A pszichiátert kérlek ne ajánljátok, mert semmit nem csinál csak felír bár antidepresszánst, azt pedig nem vagyok hajlandó szedni. Pszichológusra nincs pénzem sajnos, pedig oda szívesen mennék. :(



2012. ápr. 5. 21:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Pedig az egyetlen megoldás a pszichológus lenne. HA erre nem tudsz pénzt rászánni, akkor nem sok jövöd van, ez ugyanis a bulemia.
2012. ápr. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor kinézem a virágokat a síromra.
2012. ápr. 5. 21:37
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem vicces. Ha igazat írtál, akkor azért nem, ha nem mondasz igazat, akkor inkább szánalmas vagy mint vicces.
2012. ápr. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Válasz: önuralom. Nem kell pszichológusra költeni....komolyan mindig megijedek amikor rámegyek erre az oldalra, mert hihetetlen hogy mit művelnek emberek. Milliók éheznek, te meg képes vagy hánytatni magad?! Legyen annyi önuralmad, hogy 5x eszel NORMÁLIS kaját. Nevetséges vagy, tönkreteszed magad. Nézz tükörbe mielőtt elkezdenél zabálni és gondolj erre. Ha meg nem bírod megállni, akkor megérdemled...


(Bocs, ha kemény voltam, de ez a véleményem.)

2012. ápr. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy vicces??? Nem annak szántam, nekem ez komoly probléma. Nem poén tárgya. Az első válaszoló hozzászólására reagáltam csupán.
2012. ápr. 5. 21:59
 6/14 A kérdező kommentje:
A keménység egy dolog, mert amúgy én is az vagyok, tehát nem sértődöm meg rajta. Amit mondtál, azzal egyetértek, és tudom, hogy igazad van. Éppen ez a baj, hogy mindennek ellenére valahogy nem tudok kikeveredni belőle.
2012. ápr. 5. 22:00
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha nincs pénzed dokira, akkor AKARATERŐ!!! Én is pont ugyenebben a cipőben jártam, kb. 2-3 hónapon át áhnytattam magam, és 2-3 héttel ezelőttig volt, h naponta 4-5x. Ettem-hánytam, ettem-hánytam, ettem... sokszor már vér jött fel, szúrt a szívem, iszonyat gyenge voltam, de mégis élveztem ezt az érzést.


Aztán már egyre rosszabb volt, elegem lett, h ez uralja az életem, a napsütéses idő élvezése helyett koszos-büdös mosdókban töltöm a napjaimat... már másfél hete nem hánytam, és nem hiányzik.


Szóval:

1. határozd el, h holnaptól nem - de akkor holnaptól tényleg ne

2. ha esetleg mégis falásroham-érzésed lenne (feszültség levezetésképp csinálod, meg belehülyültél az eg-es életmódba, pluszban tuti megvontad magadtól a ch-t, pl. csoki, és így reagál a szervezeted.), akkor foglald el magad, menj levegőre, emberek közé, a lényeg, h ne maradj egyedül

3. rágózz, nyalókázz, ilyesmi, rágcsálj almát, v mazsolát - én a körmömet rágom, v a hajamat babrálom, de segít

2012. ápr. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

5. előfordul, h néha rád tör, és nem tudsz mit tenni - nekem tegnap volt, elszaladt velem a ló -, utána ne ess kétségbe, ne kattogj rajta - én legyintettem, jó, ez van, hülye voltam, de nem dőlt össze a világ, nem estem letargiába

6. az út nagyon hajtós lesz, kegyetlenül meg kell néha küzdened önmagaddal, de erős vagy, és sikerülni fog!

2012. ápr. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Még valami: gondolj arra, milyen baromi költséges dolog ez. Szó szerint elhányod a pénzt, amit annyi másra költhetnél.


7. foglald le magad - mikor érzed, h roham, egyél keveset, aztán menj mondjuk ruhát nézni, a lényeg, h ingerek érjenek, amik terelnek addig, míg elmúlik a késztetés


Nekem ezek beváltak. Sok sikert!

2012. ápr. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :) Azt hiszem a tanácsaidból készítek magamnak motivációs kártyát, amit mindig magamnál tarthatok a tárcámban mondjuk.
2012. ápr. 5. 22:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!