Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fehérjepor esetleg káros...

Fehérjepor esetleg káros mellékhatásai vagy következményei? LENT!

Figyelt kérdés

Gondolkoztam már rajta hogy veszek diétához fehérjeport (scitec nutrition 100%whey protein prof,vagy nutrend whey core 100)mert ajánlották,de apukám nem engedi mert szerinte a gyúrósok használják,és nem tesz jót mert kb 50 db pl tojásnak felel meg,felpuffadok tőle meg csomó káros szövődmény...meg sportolni kell mellette akkor izmosodom,utána meg ha abbahagyom akkor az izomból zsír lesz vagy mi..Van egy barátja aki ivott ilyet és tőle hallotta..sok a tévhitem kapcsolatban ezzel.Valaki könyörgöm világosítson fel!És nem hízlal?Reggelire innám,vagy vacsora helyett.A ShapeShifter( [link] láttam

Hülyeséget beszél apukám és nyugodtan ihatnám vagy van benne igazság és inkább hagyjam a fenébe?Ha téved,hogy győzzem meg róla hogy nem jól tudja?

15/L


2012. ápr. 8. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Apukádnak fogalma sincs miről van szó (sajnos az én apum ugyanez). Nincsenek mellékhatásai mivel a fehérje a rendes kajában is megtalálható, szóval nem kell tőle félni. Diétához sokan használnak fehérjét és a Scitec is megbízható (jómagam is tőlük veszek 1-2 dolgot)
2012. ápr. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Nem lesz tőle semmi bajod egészséges.Fehérjéből nem hiszem h zsír lesz.Diétához sztem nagyon is jó fehérje a legfontosabb :)én is ittam ilyen fehérje táplálék kiegészítőt semmi káros hatása nem volt.Sztem apád keveri vmivel.
2012. ápr. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
énszerintem is.tehát semmi bajom nem lesz tőle :')
2012. ápr. 8. 14:46
 4/8 snack16 ***** válasza:

Magyarázd meg apádnak hogy ez nem "szer", ez kaja csak koncentrált formában(sallang mentesen). Izomból nem lesz zsír és nem azért esel össze ha nem szeded mert felfújt(ez mekkora baromság már{habár vannk idióták akik olajat nyomnak a picepszükbe de ez off}) hanem kevesebb fehérjét viszel be akkor a szervezet bontja az izmot... hogy hízlal-e hát ha túl sokat iszol belőle ugyanúgy hízlal(az izmok által fel nem használt fehérjéből is energia lesz). Amúgy azt is mondhatod neki hogy a tejsavó immunerősítő(és csak így tudod bevinni (tejfehérje 20%-a a tejben meg ált max 3 g fehérjhe van)

De ha nem gyúrsz mellette akkor felesleges. Akkor inkább egy power proteint vegyél(elnyújtott a felszívódása ellentétben a gyors whey (azaz savóval). A pp-be van szója izolátum(gyorsítja az anyagcserét,ne félj tőle),tejsavó izolátum,kazein(lassú felszívódású fehérje).

Remélem tudtam segíteni.:)

2012. ápr. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
igen tudtál köszi:D már majdnem egy hete meggyőztem róla és már van nutrend whey core 100-am:)
2012. ápr. 14. 13:47
 6/8 Ripzer93 válasza:
Annyit hozzátennék, hogy a Scitec és Biotech egyáltalán nincsenek a top márkák között. Az az igazság, hogy Magyarországon ez a kettő legismertebb márka (mivel Magyarországon gyártott is van / magyar az egész, pontosan nem tudom) . A Gaspari Nutrition vagy az FA (Fitness Authority) sokkal megbízhatóbb és sokkal jobb minőségű fehérjék, és szálkásításnál különösen hasznosak, mert szénhidráttartalmuk alacsony, és zsírtartalmuk elhanyagolható.
2012. jún. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Exant válasza:
Nem értem, hogy egy 15 éves lánynak minek fehérje. Diétáhhoz... Az orvosok még sok dolgot nem tudnak a fehérjéről. Ha többet viszel be, mint amennyit a tested feltud dolgozni, (és ez egy 15 éves lánynál nem egy magas szint) akkor gondok lehetnek a veséddel, májaddal, átmegy fölösleges zsírba, stb... Ha valaki gyúr, akkor mértékkel nyílván nincsen vele gond/gondom. Te 15 éves vagy, szerintem felesleges. Az azért mégiscsak mesterségesen előállított szer, semmiképp sem természetes. Egyél kevesebb zsírt, szénhidrátot, de vidd be amit kell, ne amit nem kéne és sportolj. Ha nem értesz vele egyet, akkor is azt mondom, hogy egy zsírégető szerrel az orvosok is nagyobb barátságban vannak, mint a fehérjével és olcsóbb is.
2014. aug. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Protein magyarul fehérje görög eredetű szó jelentése elsődleges fontosságú.Nagyrészt ebből épülnek fel a sejtek és ez a dns anyaga stb.
2014. aug. 19. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!