Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ajánlanátok egy olyan diétát...

Ajánlanátok egy olyan diétát ami valóban működik, és tartható?

Figyelt kérdés

176cm vagyok három gyerek után most 123kg,már depressziós vagyok a súlyom miatt :( Nem bírom tovább...

Kérlek ne gúnyolodj,inkább segíts...



2012. ápr. 12. 05:34
 1/4 anonim ***** válasza:

hát én inkább az életmódváltást tudnám ajánlani..igaz lassúbb de egy életen át tartható és nem drágább

minél több friss zöldség (idényjellegű az az olcsóbb)

most már így a friss újhagyma/medvehagyma, retek, saláta, uborka, karalábé, karfiol, répa

gyümölcsök-még van narancs, alma, mandarin aztán majd lassan jön már az eper és a bogyósok

roston/párolva/főzve a husokat/halakat a bő zsírban sütés helyett

sovány husokat részesísd előnyben de változatosan (sovány sertéskaraj/marha/csirke/pulyka/kacsa/halak/darált hús ezeket sok féleképpen el lehet készíteni)

light margarin/fűszervaj/sajtkrém

a soványabb sajtok(tolnai zsíszszegény/tolle/trappsita, mozzarella, orda, camambert ligth stb)

felvágott közül a sonkák(csirke, pulyka)

tojás-inkább főzve

főzelékeknek sűrítés kefírrel/íróval/turmixolva önmagával

fehér kenyér helyett teljes kiőrléűs/rozs/tönköly/graham

müzli, cukros gabonapehely helyett sima natur zab

rizs, krumpli főzve/sütve/párolva

étkezésekhez zöldség/gyümölcs

krémlevesek turmixolva bele betétéként főtt tojás, hús darabok

magvak közül a natur sótlan mogyoró, dió heti 2szer 2 marék

cukrot hagyd el ha nagyon nem bírod pici méz, de inkább gyümölcs(pl joghurt/túró)

soványabb joghurt/kefír/túró/sajt

péksütit, cukros üdítőket/teát, kekszeket(korpovit az jó ha nagyon megkívánnád vagy mentek kirándulni) cukros müzliket, szeleteket (néha néha belefér cukormentes müzliszelet vagy egy egy kis túrórudi), pogácsák, lisztes, cukros, ételek, édességek, nápolyik, édesített karamell, kakaó, joghurt stb

igyál napi 2-3 liter vizet/gyógyteát, zöldséglevet

olajos hal helyett natur lében tett halak

kevesebb só, több természetes fűszer(oregánó, kapor, petrezselyem, medvehgayma, ezeket bátran válaszd)

zsíros tejföl helyett joghurt/kefír

sok sikert!

2012. ápr. 12. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az elsö amiket irt, azok nagyrészt jó ötletek, de ehhez még hozzátartozna a sport is.

Mivel igen sok a fölösleg rajtad, ezért a futás szóba sem jöhet, mert igen rövid idö alatt tönkretenné a térdedet. Viszont a gyors séta legalább annyira hatásos. De itt a lényeg a gyors, ami azt jelenti, hogy olyan tempóban kell menned, hogy még éppen tudj közben beszélni, és ezt legalább egy órán keresztül. (A gyerekeket reggel elviszed iskolába/óvodába, utána galog menj haza ilyen tempóban, adott esetben kerülövel, hogy meglegyen az idö, és délben/délután is gyalog menj értük. HIdd el, ez már sokat javit a kondiciódon, meg a hangulatodon is.


Az étkezéshet meg nem árt, ha elkezdesz kalóriákat számolni, itt egy oldal, ahol ki tudod keresni, hogy NEKED mennyire van szükséged:

[link]


Amit ir, az soknak fog tünni, de ha a jelenlegi súlyoddal elkezdesz hirtelen nagyon keveset enni, akkor egyrészt rosszul leszel, másrészt a szervezeted átáll maximális tartalékolásra és HIZOL! Ezen kivül nem szabad gyors eredményt várnod, mert az csak úgy lenne lehetséges, hogy az egészségedet tartósan tönkreteszed, másrészt meg a börödnek is kell idö, mire vissza tud húzódni - ugyanis nem az a célod, hogy vékony legyél, de 5 mérettel magyobb bör lógjon rajtad.

A kalóriáknál nagyon oda kell figyelned, hogy MINDENT beleszámits, az EGY pohár üditöt, a PÁR FALAT maradékot a gyerekek tányérjáról, stb.


Sok sikert és föként kitartást!

2012. ápr. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
rajtam is van súlyfelesleg és már nagyon sokféle fogyókúrás módszert kipróbáltam. úgy fogytam le, hogy naponta 5-6x ettem (keveset!!!!) és futottam mellette.
2012. ápr. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Mikhal válasza:

nekem van ötletem ,hogyan lehet lefogyni .

Először is méregteleniteni kell , ezt sokféleképpen lehet elérni , de az én ajánlatom egy fajta tea ,ezt folyamatosan lehet inni , én már 1 éve iszom , igaz CSAK 20 KG OT adtam le egy év alatt , de sokat segít hogy nem hízom vissza . egy hónap teázás után , javaslok egy vitaminjuicet, ami segít feltölteni a szervezetet hasznos vitaminokkal .

azért nem írok terméknevet , mert én is forgalmazom ezeket , és szeretném kézben tartani a dolgokat .

NEM mindegy hogy mennyit fogyaszt bárki , ez függ a kortól ,előző betegségektől , allergiától, esetleges cukorbetegségtől ,vagy más gyógyszer szedésétől amit az orvos írt fel.

én egy éve semmi gyógyszert nem szedek , pedig előtte kb 18-19.000 Ft ot fizettem havonta csak gyógyszerre .

aki érdekelt írjon privátban.

nem ebből élek , ez nekem havi szinten kb 6-8 ezer Ft ot hoz a konyhára- és van kb 30-40 állandó vásárlóm . ne hidd hogy Te leszel az akin meggazdagszom .

2012. ápr. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!