Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most akkor fogyáshoz kardió/ae...

Most akkor fogyáshoz kardió/aerob/súlyzós edzés kell?

Figyelt kérdés

Mindenki írkál össze vissza mindent :S Én eddig azt hittem, hogy aerob kell, aztán most olvastam az egyik kérdésnél a választ, hogy: (vmi ilyesmi): kardió edzés kell, hogy az ne raktározódjon el zsírként a bevitt tápanyag:S

De hát az aerob megint más téma:S


vki segítsen, aki ÉRT hozáá és nem csak a szöveget tudja nyomni, hanem BIZONYÍTJA.


Mert el vagyok keseredve:S És szeretnék életmódot változtatni, először is hogy fogyjak pár kilót és karcsú legyek, valamint ne legyek olyan elhízott ember mint a családomban mindenki más.


Kár, hogy még csak 16 éves vagyok és nem tudok mindent megcsinálni (pl olyan kajákat főzni amit lehet enni pl diéta során). De azért szeretném megpróbálni, mer genetikailag ducibb vok mint a társaim. De hátha....


Na mind1, kérdésem feljebb olvasható.


2009. jún. 20. 00:34
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Edzés: súlyzós edzés és aerob edzés. A súlyzós edzés intenzitása nyilván kezdő szint, az edzés szekcióban található 3 napos kezdő program javasolt.

Azok, akik nem akarnak/tudnak súlyzós edzést végezni, fogadják el, hogy az eredmény mérsékelt lesz. Számukra kardió edzés javasolt, ez okozza ugyanis a magasabb intenzitása révén az izmok stimulációját – de összehasonlíthatatlanul gyengébb szinten, mint a súlyzós edzés – és így arra ösztönzi a testet, hogy a bevitt tápanyagokat ne zsírként tárolja, hanem az izmokba szállítsa. A nem kielégítő táplálkozás azonban MINDIG izomvesztéshez vezet, aminek egyenes következménye a zsírvesztés leállása, sőt a zsír tárolása. Fogyni (zsírból) csak hosszú távú munkával és diétával lehet, a minimális eredmény 12 hét, de kövér embereknél évekre kel tervezni.

Mintaétrend 60-65kg-os súlyzós edzést nem végző nőnek:


1. 20g zabpehely + 8tojás fehérje vagy 20g (1 kanál) protein+ 1 kanál lenmagolaj


2. 50g csirke+30g rizs


3. 50g csirke+30g rizs


4. 50g csirke+200g zöldség


5. 50g csirke+100g zöldség


6. 50g csirke+200g zöldség


[link]

[link]

[link]

2009. jún. 20. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Sokan - öntudatlanul - keverik a kardió és az aerob edzést, talán mert jobban hangzik a "kardiózom" mint az "aerobozom" - de ennyi. Fogyáshoz AEROB tevékenységet kell végezni, ami nagyjából azt jelenti, hogy a pulzusod a 130-at ne haladja meg, viszont konstansan tartsad legalább 1 óráig. A kardió (mivel a kardiovaszkuláris edzettséget növeli), magasabb pulzustartományt jelent, a te esetedben 150-160-as pulzust, ez növeli a szív edzettségét, viszont a szervezet már nem csak zsírt bont ilyenkor, hanem izmot is. Ha az állóképességedet szeretnéd növelni, akkor némi izom feláldozásával kardió edzést kell végezned. Ha fogyni szeretnél, aerob, ez ilyen egyszerű!


A főzésről: az egészséges táplálkozáshoz nem kell nagy főzőtudomány, te is meg tudod csinálni. Mindenki le tud önteni reggelire egy tál zabot fehérjeturmix-al, mint ahogy tud két sonkát is rakni a serpenyőbe amire ráüt két tojást. Kenyeret ne egyél, helyette pufirizs vagy WASA. Cukrozott üdítők helyett a tiszta, buborékmentes, gagyi ásványvíz. Csirke-rizst is borzasztó egyszerű főzni. Megveszed a kifilézett csirkemellett, felvágod vagy akár felkockázod, beteszed egy páclébe, 30 perc múlva meg be egy teflonos serpenyőbe és fedő alatt megpárolod míg puha nem lesz. Rizs főzése sem tart tovább 20 percnél. Zöldséget is veszel mirelitet a boltban, beleborítod a serpenyőbe és az is megpárolódik. Paradicsomot meg uborkát hagymával összevágni sem nagy cucc egy jó salátához. A lényeg, hogy merj belevágni! Én eszerint élek, és mondhatom, kitűnően működik! Diétám végére Hugh Jackman is kezet csókolhat :D

2009. jún. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1.nek mondanám: köszi a választ, de nincs pénzem arra, hogy minden nap csirkét csirkével egyek napi 5x! ráadásul nem akarok testet építeni egyelőre, ez pedig testépítősen hangzoptt picit! De köszönöm:)


2.: Neked is köszi. Így értem, hogy aerob edzés kell. Kaját meg próbálom megoldani, de nem lehet mindig csirkét enni :S

2009. jún. 20. 10:19
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Napi 400g csirke csak nem vág agyon anyagilag...

És szerintem neked ennyi fehérje bőven elég lenne.

2009. jún. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Abban a diétában 250 gramm csirkemellfilé szerepel. Adagonként az az 50 gramm nagyon pici ám. Körülnézel hol a legolcsóbb a környéken ahol laksz és ott veszed. Mondjuk, ha 1200 Ft-ért hozzájutsz kilójáért akkor az napi 300 Ft. Reggel bedobsz mondjuk 6 tojás fehérjét és 1 sárgáját, meg két pici szelet teljes kiörlésű kenyeret. A 6 tojás mondjuk, ha valami olcsó helyen veszed, pl. penny, akkor 300 Ft 10 db, tehát a 6 db 180 Ft. A kenyér reggelire, nem egy számottevő mennyiség. De egységárat nézve, lehet olcsóbb ha veszel valami tejsavóproteint és leöntöd vele a zabpelyhet. Zabpehely van pl. Lidlben 159 Ft-ért fél kilós. Zöldséget, meg veszel ilyen 450 grammos mirelitet, az elég estére neked, 200-300 Ft. De most szezonja van a friss zöldségeknek, úgyhogy azokból talán olcsóbban kijössz, lehet fele annyiért megvan. És ebből gyakorlatilag az egész napi étkezésed megvan.
2009. jún. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja és ez nem testépítőknek való diéta, hanem átlagembereknek, a testépítők lényegesen több csirkét esznek:)
2009. jún. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja okés. Bocsi csak eléggé tudatlan vagyok:D
2009. jún. 20. 16:52
 8/8 Krisz85 ***** válasza:
100%

Igen, támogatom az előttem írókat, a második válaszban megvan fogalmazva VÉGE normálisan, hogy mi az aerob és anaerob közötti különbség. Tehát kell aerob, kardió /állóképesség, keringési rendszer és dinamika-fejlesztés miatt/ és súlyzós edzés is.

A testépítők ennél háromszor, ötször több csirkét esznek, ez tényleg átlagembereknek való. Süss ki fél kiló csirkemellet teflonserpenyőben olviaolajjal, persze előtte kockázd fel, és nézd meg hogy két nagy marék az egész. Ezt kell beosztani, szóval bőven elég. Amúgy nem drága piacon 1100 ért veszem a filének kilóját, ami két napra elég, pedig versenyszerűen sportolok, igaz tápkiegezem is. Viszont ha belegondoslz hogy ez így 550 ft, és egy doboz cigi 690, ebből megvan a reggelit leszámítva az egész napi fehérjebeviteled, a szénhidrát ára már semmi ehhez. Ez így egy héten 3700 ft kb. Egy hétre. Ez kb két és fél mekis menü ára. Szóval drága kajáról egyáltalán nem beszélhetünk, és most írhattam volna ezt tonhallal is akár.

2009. jún. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!