Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy állítsam össze az étrende...

Hogy állítsam össze az étrendem, mit vacsorázzak ill. napi hányszor egyek? (18F/ 140 kg)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy már abszolút, de nem tudom, hogy mit egyek.

Így néz ki egy napom: reggel zabpehely, suliba viszek 2 szendvicset, itthon (1545-re érek haza) ami van fél adag, este 6-kor valami gyümölcs. Na szóval azt tudom, hogy kevés mert este mindig össze vissza zabálok mindent, szóval ezt enném, de még se.

Hol változtassak, vacsora tudom, hogy rossz, de mit egyek. Sosincs itthon külön vacsora, nem is szoktunk, csak külön külön ki mikor éhes. Mit egyek vacsorára, zabpehely jó? Suliba mit vigyek?

Annyit gondolkodtam már mindenen és annyi mindent elolvastam, hogy már nem tudok kiigazodni és már 2,5 éve ugyan azt csinálom minden nap.



2012. ápr. 17. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

Ha este össze-vissza zabálsz akkor minek eszel napközbe?

Akkor inkább ne egyél semmi komolyat napközbe csak ballasztot(párolt zöldség, gyümölcs) és vacsizz be este ami jól esik, így legalább nem tudsz annyit enni.

A 2 szendvics plusz zabpehely(gondolom cukorral) simán 1000kcal felett van.

2 módszert szoktak javasolni:

1. napi sok kis étkezés: reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora

2. napi egy nagy kaja és napközben semmi(harcos diéta)

Én Neked a harcos diétát javasolnám, mert gondolom a gyomrod "feneketlen" ezért a sok kis kaja inkább kínzás, akkor inkább egész nap koplalj és tolj egy nagyobb kajálást, ami természetesen minnél energiaszegényebb legyen, de azért jól lakj vele, napközbe meg a ballaszt kaják mehetnek a brokkoli, sárgarépa, reggelire esetleg 2-3 tojás zöldségekkel, kenyeret hanyagold.

A harcos diétát a harcosok tolták, akik napi 1 esti étkezést toltak és mellette kiváló fizikumban voltak szóval kezdj el a mozgással barátkozni, nagy tömeged miatt inkább a séta, szánhúzás-tolás az ami a te pályád, ezzel kezdj el ráhangolódni a sportra ne fuss egy maratont rögtön mert a térdeid nem bírnák a keringési rendszeredről nem is beszélve. Ha teázol kávézol azt csak cukor nélkül vagy sehogy.

Folyadék: napi minimum 4 liter víz.

Kajában meg minden ami zöldség lassan úgyis itt a szezon minden lesz a zeller levelétől kezdve a karfiol virágán át a sárgarépa gyökeréig, a karalábé száráig mindet egyed és minnél több helyet foglal a gyomrodban annál kevesebb fér a "bűnös" kajákból.

Csak irányadás képp: -zöldségek:30-60 kcal/100g

-fehérjék/szénhidrátok:440kcal/100g

-zsírok:900+kcal/100g

Nagy átlagban ezt kell nézni, szóval csínján a napraforgómaggal mandulás csokival, szaftos pörkölttel, hurkazsírral:D.

Készíts egy listát azokból az ételekből amiket preferálsz, elérhetőek számodra és nézd meg hány kcal-t tartalmaznak, próbálj meg egy olyan étrendet összeállítani, ami 2500kcal körül mozog naponta és sétálj egy megállóval többet a buszhoz, mozogj. Legyen otthon mindig puffasztott rizs/búza ha éhségrohamod van ezzel próbáld csillapítani mert a puffasztott cucc jobban telít és persze ne legyen otthon csoki, puding, csokis- vagy sima keksz, ropi, olajos magvakkal is csak csínján, semmi nasi.

2012. ápr. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Zabpelyhet cukor nélkül szoktam enni, és a 2 szendvics+ zabpehely max. 500-600 kcal. Sajnos nem én vásárolok, rajtam kívül még hárman vannak akik semmi pénzért nem hagynának fel az egészségtelen életmóddal (lehet egy kis túlzás, de nincs messze az igazságtól, külön pénzem, meg max 2-3 hónapig bírná még addig sem). Igazából ez a gond, hogy itt van előttem, ha nem lenne nem enném, de csak ki kell nyitni a hűtőt és megenni.

Köszi a választ!

2012. ápr. 17. 20:52
 3/4 anonim válasza:
Kicsitt vegyé vissza az evésből kedves kérdező! 18 évesen 140kg az sok. Suliba meg sztem inkább vigyé egy kis joghurtot meg ha szereted a Győri édes jó reggelt kekszet. Mozogj egy kicsitt is hozzá :) napi 5ször egyé de keveset!
2012. ápr. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

szia!

Hasonló súlyban vagyok mint te.

Nem feltétlenül kell az 1000 kalóriát berögzíteni az agyadba. 1200-1400 kalória is ideális lesz ahhoz, hogy meginduljon a súlyod, mivel (gondolom) most ennél jóval többet eszel. Ha sokszor keveset eszel, az éhség is elmarad. Ha viszont 1-2x sokat, akkor pár óra és újra megéhezel, nem beszélve a bevitt több 1000 kalóriáról.

Én 1000 kalóriára fogtam magam, így egy hét alatt lemegy minimum 3.5-4 kg. És mi a jó benne? Mindent ehetek, csak mértékkel. De mégsincs az, hogy úristen, ez csoki, nem ehetem meg. Megehetem! Fogom a kis digitális konyhai mérlegemet és lemérem az adott pld csokit, majd a számítógépen van egy progim, amibe felvezetem-kiírja mi hány kalória és aznap még mennyit ehetek. Nekem ez fog beválni úgy érzem, a sok kudarcba fulladt diéták után.


[link]


[link]

2012. máj. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!