Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan állítsam össze a...

Hogyan állítsam össze a lányom étrendjét, hogy tápláló és egészséges is legyen?

Figyelt kérdés

A kérdést szándékosan nem a gyermekvállalás, nevelés témakörben tettem fel, olyan emberek válaszaira lennék kíváncsi, akik komolyabban foglalkoznak az egészséges étkezéssel és nem "tökéletes anyukák".


2,5 éves lányom jelenleg 10,8kg, ami az ő életkorához képest elég kevés. Már mindent ehet, de tanácstalan vagyok abban, hogy mit is adjak neki. Nincs túl jó étvágya, naponta max 4-szer eszik. Orvosnál már jártunk, de semmi okos ötletet nem kaptam leszámítva azt, hogy adjak neki sok édességet... Hát ezt inkább nem kommentálom.

Utánaolvastam és a javasolt kalóriabevitel ebben az életkorban 1300kcal. Mivel naponta 4-szer eszik, ezért étkezésenként kb325 kcal-t kellene elfogyasztania. De sokszor örülök, ha egy 80kcal-os joghurtot bele tudok könyörögni. :-( Mégis milyen ételeket adjak neki, amik megfelelnek a kívánt kalória értéknek, valamint egészségesek és táplálóak is?


Előre is nagyon köszönöm, ha valakinek lenne egy pár jó ötlete és javaslata.


2011. dec. 28. 03:13
 1/10 anonim ***** válasza:
reszelt alma
2011. dec. 28. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ne azzal törődj,hogy mit mondanak egészségesnek! Ezek állandóan változnak!

Kapjon mindent,egyen változatosan zöldségeket,gyümölcsöket,tejet tejtermékeket,húsokat stb. A kalóriákat se számold. Akkor az étvágya is jobb lesz. Édességet is kell kapnia,de csak mértékkel.

2011. dec. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A megadott kalóriaérték csak átlag, a gyerek magasságától, (jelenlegi) súlyától, és az örökölt adottságaitól függöen igen erösen eltér a tényleg szükségestöl, tehát ehhez ne akarj ragaszkodni.

A gyereknek elsösorban nem több kalóriát kell adni, hanem meghozni a kedvét az evéshez. Erre nagyon rossz módszer a "belekönyörgök valamit", mert ezzel csak rontod az étvégyát. Meg kell forditani a dolgot, és neked is át kell állnod a gondolkodásoddal. (Nem kioktatni akarlak, de ez tényleg igy van). Amikor evésidö van, tegyé elé nagyon kevés ételt - tényleg csak pár falatot, a lényeg, hogy neki is az legyen az érzése, hogy ezt meg tudja enni, nem túl sok. Közben te is egyél, de ne foglalkozz azzal, hogy ö eszik-e. Amikor te jóllaktál, akkor tedd el elöle is a tányért, és folytassátok a napi programot. Eleinte lehet, hogy nem fog sokat enni, esetleg alig valamit, de ha látja, hogy nem KELL ennie, akkor idövel egyre többet fog enni. AZ elsö idöszak neked lesz nehéz, mert vissza kell magad fogni, hogy ne kinálgasd, de ki kell birnod.

Sokat javithat a helyzeten, ha fözés közben segihet, azaz az alapanyagokból kostolgathat, ha kedve van hozzá. A legtöbb gyerek szivesebben kap be egy-egy falat szines zöldséget nyersen, ha nem evésnek, hanem nassolásnak érzi.

Fontos, hogy mindig töle induljon, hogy valamit eszik, ne te eröltesd.

négy gyerekes anya

2011. dec. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Már próbáltam azt a módszert, amit a harmadik válaszoló írt, de nem vezetett jóra. A lányom egész nap csak 4-5 falatot evett és 1 hétnél tovább nem bírtam. Ennyi idő elég volt ahhoz, hogy 30dkg-ot fogyjon az egyébként is nagyon alacsony súlyából. Minden esetre köszönöm a tanácsot! Ha esetleg valakinek van még valami használható ötlete, javaslata, nagyon örülnék neki.
2011. dec. 28. 09:58
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A keveset is dobd fel.

- zsírosabb tejszínt, tejet, tejfölt, sajtot használj

- mézet bátrabban

- olajos magvak


- joghurtba tégy kevés mézet, mogyorót

- amihez illik, tegyél plusz tejfölt a tetejére (bableves, paprikás krumpli, karfiol leves)

- krémleveseket zsírosabb tejszínnel készítsd, tetejére mehet reszelt sajt

- krumplipürét zsírosabb tejjel

- rakott krumpli, rakott kel tetejére szórj reszelt sajtot és úgy süsd össze (én tálaláskor plusz megtejfölözöm, mert úgy imádom)

- gyümölcsökhöz mehet méz, v olajos magvak

2011. dec. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

- mézes tej


Étkezések közt kínálj neki egészséges nasit:

- mogyi, dió, pisztácia, mandula

- aszalt gyümölcsök

- krémtúró, puding (abban több kcal van, mint a joghurtban)

- almaszeletek trapi sajttal (imádom)

- madártej

- gyümik közül banán, szőlő, a magasabb kalóriásak

2011. dec. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

hmm..

ha már tápláló és egészséges volt a kérdés:

húsokat egyen olyan mennyiségben amennyit csak kíván. legyen úgy elkészítve, ahogy megeszi (nem mesterséges ízfokozókkal, hanem gondolok itt a puhaságára, rághatóságra)


zöldséget gyümölcsöt-olajos magvakat egyen, édességet NE! lehetőleg soha, amíg az a probléma, hogy nem eszik elég tápanyagot, addig édesség nem fér bele! máskor sem igazából.


a tejtermékekről nehéz szakvéleményt mondani. én Ca forrásnak zöldségeket választanék, táplálék kiegészítőket, nem igazán vagyok tej párti, a kicsi korában azért még belefér, de nem erőltetném a dolgot. jobb ha joghurt helyett mást enne, értékesebbet.


ha már említettem a táplálék kiegészítőket. ha eleve keveset eszik a gyermek, akkor 1. vitaminok bejuttatása fontos, azon okból kifolyólag is, hogy a megfelelő vitamin ellátottság javítja az étvágyat. nem tudom miért.

a másik táplálék kiegészítő csoport, amin el lehet gondolkodni, a makronutrienseket tartalmazók. ilyenek a fehérje koncentrátumok-izolátumok, a tömegnövelők (ez fehérje és szénhidrát) és az olaj kapszulák.

a fehérjét és az omega3-6 kapszulát nem kell részletezni azt hiszem, egy finom ízű esetleg tejes alapú shake fantasztikusan tápláló ital lehet a nap bármely szakában, vele lecsúszhat némi vitamin tabletta. sok tabletta rágható, így akár bele keverhető az ételekbe, az olaj kapszula is esetleg beleönthető az ételbe és így nem kell lenyelni egészben, de kiváltható oliva olaj, dió és olajos magvak fogyasztásával.


ami külön említést igényel, azok a tömegnövelők. ha egy gyermeknek az egészségére nézve problémásan alacsony a testsúlya, kevés a testzsírja, akkor logikus választásnak tűnhet fehérje és szénhidrát tartalmú, igen tápláló ital fogyasztása. ez igaz. de az egészség rész miatt itt megjegyezném, hogy ezekben szimpla cukrok vannak, amiket pont kerülni akarunk a gyermek táplálásánál.

én azt mondom, zabbal lehet fehérje turmixot csinálni, és jobb lesz mint a tömegnövelő, de nyilván nehezebb lesz meginni, hiszen darabos lesz. itt mérlegelni kell, mire van szükség.

2011. dec. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

turmixolj össze banánt (vagy másmilyen gyümölcsöt amit szeret) joghurtot és túrót édesísd egy kis mézzel és tegyél bele pár szem dióbelet ez a fogainak is jót tesz hagy rágcsáljon hozzá adj neki korpás kekszeket

piritóst csinálj neki kend meg mézzel, tegyél rá túrót rá mehet pár szem mazsola

szendvicsbe tegyél főtt tojást, sonkát, sajtot zöldségeket-kisebbre vágj fel kígyóubit, paprikát, répát-rágcsáljon csak:)

piritós lekvárral-házi készítésű lenne a jobb

levesek amike van sok zöldség, húskockák

krémlevesekbe lehet tenni fenyőmagot, reszelt sajtot, főtt tojáskarikákat

főzelékek hozzá párolt, sült husok, halak, tojás

húsgombócok főtt krumplival, spenót vagy paradicsommártással

rizseshús, tarhonyáshús, zöldségek, lencsepüré, hüvelyesek

túrógombóc, nudli-darált zabpehelybe forgasd meg

cukormentes müzliszelet, zapelyhek, korpás kekszek

sima natur joghurtok, kefírek, túró

nasinak inkább a gyümölcs, mézes-túró, mézes-joghurt, magvak, zab, otthini sütikészítés-gyümölcsös, túrós sütik, zabpelyhes sütik stb

2011. dec. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha itt megnézed, akkor a kislányod a normál súly alsó határán van, annyira nem kevés a súlya, föként ha ti (a család) is inkább vékonyabb alkatúak vagytok:


[link]


Azt nem tudom, honnan szedted, hogy napi 1300 kcal szükséges a kislányodnak, de ebben az életkorban 900 és 100 között van a normál érték.

2011. dec. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
aszaltszilvával töltött csirkemell
2011. dec. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!