Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van, hogy ha idegeskedés...

Miért van, hogy ha idegeskedés miatt fogy az ember, azok a kilók nem jönnek vissza?

Figyelt kérdés

Tehát nem eszem, mert ideges vagyok, fogyok mondjuk három kilót, de amikor az idegesség elmúlik és újra rendesen eszem, a kilók nem jönnek vissza. Ellentétben azzal, ha tudatosan koplalok, mert akkor a kilók visszajönnek (akkor is, ha utána sem eszem többet, mint előtte!).

Többször tapasztaltam már az életemben, egyszer 3 hét alatt 8 kilót fogytam, nemrég 3 nap alatt kettőt, és egyik esetben sem jött vissza a stressz elmúltával.

Miért van ez?


2012. ápr. 19. 08:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Vissza kellene, hogy jőjjön, amikor újra eszel. Ha nem, akkor más probléma van, nem a stressz miatt fogytál.
2012. ápr. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jó neked. Szerelmi bánat miatt leadtam a múltkorában 7kilát. azóta eltelt másfél év, helyreállt a lelki békém; vissza is szedtem a leadott kilókat az utolsó dekáig -.-
2012. ápr. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem ezek a kilók mindig visszajöttek, amint helyreállt az életem...

(4 éve volt, véget ért a hosszú kapcsolatom, -7 kg. Utána 1 hónapon belül még egy pasi tönkrevágott lelkileg, újabb -7 kg. 5 hónap volt összesen, míg helyreálltam. Utána +10 kg. 2 hónapra rá terhes lettem, még egy tizes... Úgy lettem 90 kg. Rohadt lassan, de eljutottam így 2 év után a 65-höz... De ez legalább tartós.)

2012. ápr. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hmm. Érdekes, én komolyan azt hittem, hogy ez generális szabály. Valamilyen cikkben olvastam, vagy interjúban hallottam egy olyan félmondatot, hogy stresszehelyzetben a cukor nem úgy hasznosul. Nem ez volt a téma, csak úgy mellékesen odatűzte a beszélő vagy író, és az sem biztos, hogy pontosan ezt mondta, de akkor megragadt bennem, hogy "na akkor ezért van". De azóta sem találtam róla semmi alátámasztást.
2012. ápr. 19. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!