Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Így sikerülhet lefogynom?

Így sikerülhet lefogynom?

Figyelt kérdés

16 éves, 78 kg. Nem vagyok elhízott, 23-as a BMI-m. Mindig is fociztam, sportos voltam, csak az utóbbi egy-két évben 8-10 kg. zsír is rakódott rám. Az lenne a kérdésem, hogy heti 4 súlyzós edzéssel (már 1 hónapja heti 4-szer edzek), heti 2-3 intervallum futás vagy szobabiciklivel, focival, és cukor/felesleges szénhidrátok elhagyásával leadható-e ez a zsír mennyiség 4-5 hónap alatt.

A válaszokat köszönöm szépen!


2012. ápr. 22. 17:56
 1/3 anonim ***** válasza:

A mozgás ok, bár heti 1 pihenőnapot tarts, a szervezetnek szüksége van rá a regenerálódáshoz.

Az étkezést kicsit rendszerezni kell és minden rendbe lesz.


Naponta 5x egyél kevesebbet és naponta 2-2,5 l vizet igyál.

A bolti rágcsálnivalókat, üdítőket felejtsd el, a szervezetnek nincs rá szüksége. Egyedül az étcsoki az, ami időnként belefér, lehetőleg minél magasabb kakaótartalmú.

Reggelire mehet szénhidrát pl. zabpehelyből zabkása gyümölcsökkel, fahéjjal vagy tk. kenyér sonkával, zöldségekkel.

Tízóraira csak valami könnyed dolgot egyél pl. gyümölcs, zöldség, pár db korpás keksz, diákcsemege, ha nehéz napod van és későn érsz haza suliból, mehet egy szendvics, hogy legyen energiád, de tk. kenyérből legyen.

Ebédre mindig főtt ételt egyél, levest ehetsz nyugodtan, az nem olyan hízlaló és előkészíti a gyomort a főételnek. Főételnél amire törekedni kell, a tésztát kerüld, a krumplival is vigyázni kell. Zöldköret, saláta, rizs mehet nyugodtan és legyen mellette hús is!

Uzsonnára szintén valami könnyed dolgot egyél pl. zöldség, gyümölcs, natúr joghurt, kefir stb.

Vacsorára kerüld a szénhidrátot és a gyümölcsöt (megerjed a gyomorban, ami nem egészséges). A legjobb választás a fehérje pl. hús, sonka, tojás, túró és a zöldségek.


Sok sikert! :)

2012. ápr. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm részletes válaszodat, igyekszem mindenképpen megfogadni! :))
2012. ápr. 22. 18:22
 3/3 anonim ***** válasza:

Nyugi, menni fog.

Én is sokat tájékozódtam itt is, és más oldalakon is, mielőtt belevágtam. az mondjuk fontos, hogy ez nem fogyókúra, hanem egészséges életmód, tehát akár egy életen át is tartható. Eleinte kicsit nehezen ment, de aztán beleszoktam. Én 4 hete váltottam életmódot, ma már szinte rutinszerűen megy, hogy mit, mikor, mivel érdemes illetve nem érdemes fogyasztani.

2012. ápr. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!