Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyni szeretnék, de hogyan?

Fogyni szeretnék, de hogyan?

Figyelt kérdés
14 éves,170cm magas és 83kg vagyok.Fogyni szeretnék kb 10kg-t,de nem tudom mit csináljak...14/F

2012. ápr. 22. 20:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Egészséges életmód, ennyi a titok! :)


Naponta 5x egyél kevesebbet és igyál 2-2,5 l vizet.

A bolti rágcsálnivalókat, üdítőket felejtsd. Bolti nasik közül egyedül az étcsoki megengedett, az is időnként és mértékkel. Néha egy szelet süti is belefér, különben előbb-utóbb rád jönne a falási roham és sokkal többet ennél.

Reggelire mehet szénhidrát pl. zabpehelyből zabkása gyümölccsel, fahéjjal, vagy tk. kenyér sonkával, zöldségekkel.

Tízóraira elég csak könnyed kaja pl. gyümölcs, zöldség, diákcsemege, pár db korpás keksz (a detkinek van pl. cukormentes korpás háztartási keksze, szerintem tök jó!), esetleg puffasztott rizs vagy gabona.

Ebédre mindig főtt ételt egyél. Levest ehetsz nyugodtan, ez nem hízlal és felkészíti a gyomrot a főételre. A főétel optimális esetben húsból és köretből áll. A köret lehetőség szerint zöldköret, saláta, rizs legyen. A tésztát kerüld, de néha mértékkel mehet az is, illetve a krumplival is vigyázz!

Uzsonnára megint csak könnyed dolgot egyél pl. natúr joghurt, kefir, zöldség, gyümölcs, magvak stb.

Vacsorára már kerüld a szénhidrátot és a gyümölcsöt. Ilyenkor a legjobb választás a fehérje pl. tojás, túró, hús zöldségekkel.


Emellett hetente 4-5x mozogj legalább 40-50 percet (ha bírod 60-at). A legjobb alakformáló mozgás a futás, ezért én ezt javaslom. Számos pozitív tulajdonása van, boldogsághormont termel, segít levezeti a feszültséget, ezáltal kiegyensúlyozotabb, nyugodtabb leszel, és mint írtam, kiváló alakformáló. Fogyni és formásodni is lehet tőle! :)

2012. ápr. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
szólj a szüleidnek, hogy segítsenek azzal, hogy egészséges ételeket készítenek. próbáld a kenyeret, péksütiket kiiktatni, mozogj (az úszás a legkönnyebb szerintem), csoki helyett vigyél valami gyümölcsöt vagy műzli szeletet magaddal.
2012. ápr. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!