Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akiken kb.5-6kg felesleg volt...

Akiken kb.5-6kg felesleg volt és egészséges étkezéssel, rendszeressel testmozgással leadták, mennyi idő alatt sikerült?

Figyelt kérdés

5-6 kg felesleg van rajtam, majdnem egy hónapja (március 26.-án) kezdtem az egészséges életmódot és még csak egy kg ment le. Kicsit elszomorodtam emiatt.


Tudom, hogy heti 0,5-1 kg fogyás az ideális és nem akartam hiú ábrándokat kergetni, ezért a cél az volt, hogy június közepére leadom ezt az 5-6 kg-t. Tehát 2,5 hónapra tűztem ki célul, amit én abszolút reálisnak és megvalósíthatónak éreztem, de elbizonytalanodtam.

Formásodni formásodok, de olyan jó lenne, ha végre azzal a bűvös 5-össel kezdődne a súlyom. :)


Nos, nektek mennyi idő alatt sikerült leadni?

Én hetente 3-4x 40-50 percet kocogok (fokozatosan emelem a távot, amikor emelem a távot, akkor 2-3 alkalommal 45-55 perc körül kocogok, aztán mikor kezdem hozzászokni ez csökken és lesz 40 perc körül). Ha a kocogás mellé beiktatnék tornát (pl. Rubint Réka van öt perced?) hetente 2-3x hatásosabb lesz?



2012. ápr. 23. 19:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Étrend, étrend, étrend!
2012. ápr. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Mielőtt belevágtam, elég sokat és sokhelyen néztem utána, hogyan kéne étkezni. Próbálok eszerint táplálkozni és úgy érzem, nincs nagy baj e téren.

Azért kérlek, fejtsd ki előbbi válaszodat, hátha tudsz nekem valami újat írni! :)

2012. ápr. 23. 20:09
 3/16 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés.. Rajtam is 5-6 kiló van és 3 hónap alatt sikerült leadnom 3 kilót kb. Eléggé rossz érzés, hogy más egy hónap alatt lead 3-4 kilót, én meg csak szenvedek. Pedig rendszeresen mozogtam és egészségesen étkeztem, emellett figyeltem a kalóriadeficitre is...
2012. ápr. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Figyi, a merleg szerintem nagyon szemet tud lenni.


En mar vagy 3 honapja gyurok szinte minden nap kemenyen. A merleg megis azt mutatja, hogy csak 1 kg-ot fogytam!!!


Ehhez kepest a popsim kemenyebb lett (errol a parom tanuskodhat!;), siman lenyomok 7 fekvotamaszt ugy, hogy eddig egyet sem tudtam, es futni is kenyelmesen lefutok egyhuzamban 10 percet (eddig kb. 2-3 percet birtam utana meg kellett allnom) es kezenallni is tudok mar 30 masodpercet (a kezdeti 5-8hoz kepest).


Latom en is magamon, hogy izmosodtam, a combomon kezdenek latszodni az izomrostok, a szoknyak is mashogy allnak rajtam, es ha kitartom a karom, akkor a trinyomnal a bor mar nem integet :)


Az izom nehezebb mint a zsir, ezert mar nem is merem magam, csak figyelem az izmok novekedeset, pl egy regi polo kezd feszulni a vallamon, a rovidgatyanak mar nem log az ulepe stb.


Ne hagyd, hogy a merleg elvegye a kedved. Sportolj kitartoan, egyel egeszsegesen es inkabb regi ruhakat probalgass, vagy fogj egy centit es merd le a keruleted a csipodnel, a binyodnal, a combodnal stb.


Nekem van egy farmerom (meg vekony korombol) ami eddig nem jott fel, csak combkozepig. Mostmar fel tudom venni, bar a zipzart meg mindig nem tudom behuzni, de legalabb mar feljon :) Inkabb ilyenekkel figyeld a fejlodest es ne a merleggel.

2012. ápr. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
1 honap alatt 8 kilot adtam le 174 cm 68rol 60. Szenhidrat 90%os megvonasa, zsir elvonasa es feherje feherje feherje toltes. Emellett minden nam futas, edzo terem. Nem mondom, hogy egeszseges volt, mert a vegen korhazban kotottem ki, de nem jott vissza a sulyom sot meg mindig fogyok.:) Elszantsag kerdese ennyi az egesz
2012. ápr. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
100%

Szió!


Megkérdezhetem esetleg, hogy jelenleg hány centi és hány kiló vagy?:)

Az is fontos lenne még, hogy mióta lehet rajtad ez a súlyfelesleg? Úgynevezett "téli" melegitő, vagy esetleg régebb óta?

Mit dolgozol, vagy még suliba jársz?

Hányszor eszel egy nap, és milyen jellegű ételeket?


Ha tudsz, válaszolj ezekre:) Nagyon sok jó tanácsom lenne neked:)

2012. ápr. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Van egy régi farmerem, amit imádtam, de kihíztam. Szerintem ez lesz ezentúl a próba, hogy mennyire jön fel. :D Egyébként centit is használok, de centikben is csak bizonyos testrészeimen van jelentősebb változás, máshol meg alig.

Kar: -1 cm.

Derék: -1 cm.

Has: -7 cm.

Csípő: -2 cm.

Fenék: -1 cm.

Comb: - 6 cm.

Vádli: -1 cm.

161 cm és 60 kg vagyok (61-ről indultam). Lassan, fokozatosan jött fel ez a pár kg, bő fél éve 58-60 kg körül mozgok folyamatosan. És kb. 1 év alatt, szinte észrevétlenül jött fel úgy 7-8 kg. Aztán amikor rádöbbentem, hogy bizony már a 60-hoz közelítettem lusta voltam és azt gondoltam, nem baj ez.

Talán azért is megy le nehezen, mert úgymond régebben jött és fokozatosan jött fel ez a felesleg.


Reggelire általában zabpelyhet eszek tejjel és almával/fahéjjal/gyömbérrel/kókusszal vagy tk. kenyeret sonkával és zöldségekkel.

Tízóraira gyümölcsöt és pár db. cukormentes korpás kekszet vagy ha nehéz, hosszú napom van a suliban, akkor egy szendvicset eszek korpás magvas zsömléből sonkával és salátalevéllel/paprikával/retekkel.

Ebédre azt eszek, amit a szüleim főznek, de anyukám tudja jól, hogy mi a tervem és próbál úgy főzni, hogy minél egészségesebb legyen az ebéd. Ha valamilyen tészta van vagy egyéb nem éppen diétás kaja, akkor abból minimálisat eszek és előtte több levest.

Uzsonnára zöldséget, gyümölcsöt vagy kefirt eszek.

Vacsorára próbálok minél több fehérjét bevinni illetve zölségeket. Tegnap pl. salátát csináltam fejes salátából, répából, paprikából, paradicsomból, retekből és kockáztam bele pulykasonkát, pici borssal fűszereztem és ezt ettem vacsorára.

Naponta iszok 2-2,5 l vizet és reggelente egy bögre zöld teát.


Ha fokozatosan rakódott rám ez a felesleg és viszonylag régebb óta rajtam van, mehet nehezebben a fogyás?!

2012. ápr. 24. 18:18
 8/16 anonim ***** válasza:

Comb -6, has -7, dehat ez bjutiful!!! :)

De tenyleg. Gratulalok az eredmenyhez. Az etrended is szerintem nagyon dicseretes.

A karbol, vadlibol ne akarj fogyni, inkabb izmositsd. Ami viszont a comb/hasbol lejott az tutti zsir es helyere izom jott, ezert mutat a merleg azt amit mutat. (mert ugye az izom nehezebb mint a zsir)

Barmifele tornat iktatsz be a kocogas melle annak csak jo hatasa lesz.


Csinalhatsz erogyakorlatokat, hogy az izmaidat epitsd. Ne felj, nem lesznek Schwarzi binyoid :) (fekvotamasz, guggolas, huzodzkodas, barmi amihez kedved van, es nem kell sulyokra kolteni, az elejen eleg sajat testsulyoddal dolgozni)

2012. ápr. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, aranyos vagy!

Volt, aki megjegyezte, hogy jobban nézek ki, a legjobb barátnőm meg megkérdezte, hogy fogytam?!

Ezek szerint mások is látják a változást, aminek örülök.


Azért van még mit ledolgozni, átalakítani. :)

De kitartok, nem adom fel, előbb-utóbb biztosan meg lesz a várt eredmény! :)

2012. ápr. 24. 19:06
 10/16 anonim ***** válasza:
Wow! :D sztem simán menni fog még 2 hónap és tökéletes leszel :) lehet hogy csak lassan indul be de már is sokat változtál ha észreveszik :)) én csak gratulálni akartam :$ hány éves vagy amúgy? :) (rajtam nincs felesleg, de nem is akarok és anyukám nem főz egészségesen.. hiába mondhatok neki bármit) olyankor azt csinálom h kicsit eszem aztán utána eszem mást mondjuk tonhalat zöldségekkel vagy ilyesmi:D meg a cukrot is mindig mondom neki.. múltor is tett az innivalóba én meg nem vittem el suliba :D egyszerű :DD egyszer majd rájön :D
2012. ápr. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!