Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyni szeretnék.! 13/L 162cm...

Fogyni szeretnék.! 13/L 162cm 70kg. Hetente 3x 1 órára járok Zumbára, mellette biciklizek. Hogyan fogyjak hatásosan?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 30. 11:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Táplálkozz egészségesen. Ezen kívül 13 évesen mást ne tegyél, mert ilyenkor még a hormonok is befolyásolják a súlyodat.


Én botsáska alkatú gyerek voltam, aztán 13 évesen hirtelen meghíztam (mozgás, kaja ugyanaz, ugyanannyi volt). 2-3 évig az istennek nem ment le, ide-oda vándoroltak rajtam a zsírpárnák, mire megtalálták a végleges helyüket.

18 éves koromra minden fogyókúra nélkül visszaállt a súlyom és azóta sincs gondom vele, pedig már 30 vagyok.


Szóval ha nem eszel túl sok lisztes, cukros, zsíros dolgot, akkor ennyi sporttal már csak meg kell várni, hogy a szervezeted is abbahagyja a hormonok rendezését.

2012. ápr. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Illetve a felnőtteknek szánt diétákat ne nézd, ugyanis te még növésben vagy. Ehhez sok fehérje, illetve elegendő szénhidrát és zsír is kell.

Ha a tápanyagokat most megvonod magadtól, az olyan károkat okozhat, amit már később nem tudsz pótolni.


Csak az egyértelműen hízlaló ételeket kerüld (édességek, gyorskaják, zsírban tocsogó ételek), minden mást egyél.

2012. ápr. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszii szépen.:)
2012. ápr. 30. 12:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyébként a sport az esetedben később fogja meghozni az eredményt, tehát ne csüggedj, ha most nem látsz még változást magadon.

Az izomzat alakul és amikor a hormonok lenyugodtak (ez egyénileg változó, lehet 1-2 év, lehet kicsit több), akkor eltűnik a zsír és az addig formált izomzat kerül felszínre - ergo nagyon jó alakod lesz a kamaszkor vége felé!


Hogy megnyugtassalak, én akkoriban kb 150 cm és 58 kg voltam, tehát hörcsögforma. Most, felnőttként 155 cm vagyok és 47 kg, 18 éves korom óta. Szintén sokat sportoltam, de ez csak akkor látszódott meg, amikor 17-18 voltam. Viszont akkor hirtelen és drasztikusan lett jó alakom.

2012. ápr. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!