Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha valaki lefogyott másként...

Ha valaki lefogyott másként áll a sporthoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok!! Kérdésem arra vonatkozik, hogyha nagyobb túlsúlyról lefogyott az ember másként áll a sporthoz?? Épp fogyókúrázom, remélem sikerrel most úgy érzem!! Tudom hogy ha sikerül akkor is meg kell kűzdenem a megtartásáért mert olyan alkat vagyok!! Szeretném ha a sport örömet okozna, napi szükségét érezném, "kikapcsolna"!! Sajnos még nem adatott meg, hogy a sport ilyen legyen, megyek, mert muszály, hogy elérnem a célom.. De nem jókedvből!! Ez változhat ha már könnyebb lesz számomra is a mozgás?? Válaszokat köszönöm!!

2012. máj. 8. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:

28 kilót fogytam eddig, de nem állok másképp a sporthoz, sőt még jobban utálom mint eddig.(a kardió, és az aerobra gondolok) "Szenvedésből" csinálom hogy menjen már le az az utolsó 5kg...

Más rész pedig a kondizást szerettem meg nagyon, és csinálom is intenzíven.


(fiú vagyok)

2012. máj. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálam ez úgy volt, hogy az első néhány hétben könnyen ment a sport (futottam és tornáztam) aztán elkezdtem megunni, és már szenvedés lett. Nem motivált az sem, hogy megindult a fogyás. Egy barátnőm felajánlotta, hogy szívesen eljár velem futni, így már sokkal jobb, hamarabb telik az idő. Néha még a barátom is csatlakozik :) így már nem kínszenvedés. De magát a sportolást még mindig nem szeretem, és nem is fogom. Egyedül már képtelen lennék megindulni, mert annyira utálom :( Viszont már fogytam, és ez jó :) 22L
2012. máj. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Szia!


Hát figyelj én 11 éves korom óta sportolok,kisebb nagyobb szünetekkel túlsúlyosan,ez olyan plusz 10 és 20 kg között váltakozott az ideális testsúlyomhoz mérten. másfél évig birkóztam,de aztán sajnos megszűnt az edzés,utána másfél év kihagyás után 4 évig fociztam megyei szinten,és akár hiszed akár nem 16 évesen egy vékony csapattársammal voltunk a leggyorsabbak 30-40 méteren a csapaton belül.Nem mondom,hogy könnyű volt, mert kiköptem az elején a tüdőmet,viszont ez szerintem minden nem edzett embernél így van. Sajnos 4 éve abbahagytam a térdem miatt.Utolsó félévembe lefogytam 96-ról 78-ra csak sajnos rosszul ilyen koplalás szinten,mert nem nagyon tudtam,hogy nem így kell fogyni,hanem helyes étkezéssel szép fokozatosan,így aztán egy év múlva visszahíztam.

Aztán ,nem is volt nagy lelki erőm,hogy újra lefogyjak. Egészen másfél hónappal ezelőttig,amikor is újra elkezdtem,most már helyesen és mivel hiányzott a sport ezért elkezdtem bokszolni.

Amúgy szerintem érdemes olyan sportot csinálni,amit szeretsz.

Pl én magában a futást utálom,viszont, ha úgy kell futnom,hogy azt az adott sportom megköveteli azt mégis jó kedvel csinálom.A másik meg,hogy ösztönözve vagy akár edző akár csapattársak által.Főleg úgy,hogy nekem olyan a habitusom,hogy utálok veszíteni és megakarom mutatni mire vagyok képes.

Úgy,hogy szerintem csinálj olyan sportot amit szeretsz/ ösztönözve vagy.

2012. máj. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a Válaszaitokat!!:)
2012. máj. 8. 22:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem. Ok, én nem olyan hatalmas tömeget adtam le, csak 9 kg-t, még hátra van max 3.

Sajnos én gyerekkoromban is inkább az az ücsörgős típus voltam, ha nem volt muszáj, inkább nem mozdultam. A szüleim sem mutattak példát ebből a szempontból, nálunk sosem volt olyan, h együtt elmenjünk úszni, vagy bicajozni, esetleg csak kirándulni egyet. Apám mindig csak az igét osztotta, h bezzeg mikor ő gyerek volt, focizott, meg fára mászott, és vékony volt (míg én ugye nem).

No, mindegy, tehát én a mai napig szívből utálok mindenféle mozgást, de muszáj. Fura, de így van ez a futással, a tornákkal, a kerékpározással, mindennel. Annak ellenére is utálom, h egyenletes, közepes tempóban, kb a világ végéig el tudnék már futni, de pl. az intervallumos futás nem megy, most ezzel küzdök. Utálom szenvedtetni magam, de tudom, h eredménye csak így lesz.

2012. máj. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én meg már azért utálom, mert sz@rt se érek vele és így is dagadt g.ci maradok, mert hát nincs eredmény, csak minusz 9 kg, de azzal kitörölhetem. 50 kg akarok lenni, de ez sz.rt se ér...úgyhogy inkább alszom. Ennyi.
2012. máj. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!