Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan álljak le a kalóriaszám...

Hogyan álljak le a kalóriaszámolással?

Figyelt kérdés

Egyáltalán le lehet róla szokni? Ti hogy csináltátok?

Már 2 kilóval kevesebb vagyok mint az álomsúly, jól nézek ki, tökéletes minden, mégis megszállottan számolok minden fél kalóriát is...

Egészséges életmódra áttértem, teljes kiőrlésű liszt, zabpehely, semmi cukor, sovány túró,tej, joghurt stb,stb, de egyszerűen nem merek számolás nélkül enni...

Ami még probléma, hogy így folyamatosan fogyok, napi 800 kalóriát (tudom, iszonyatosan kevés, de mégsem éhezek) eszem meg, napi 1 órát tornázok is,de így lassan elfogyok... Hogy álljak le és hogyan tartsam meg a súlyomat, úgy h egy egészséges normális életet élhessek?


2012. máj. 11. 15:32
 1/7 anonim válasza:
Egyzserűen ne számold. -.-
2012. máj. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi a hasznos tanácsot... csak sajnos ez nem ilyen egyszerű.

Ha valaki volt már ilyen helyzetben biztosan megérti, olyanok válaszát is várom!

Azért köszi :)

2012. máj. 11. 15:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát, ha mindenképp számolni akarsz, akkor szerintem fokozatosan emeld a napi maxot 800ról olyan 1200ra.
2012. máj. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szia! mennyi idő alatt sikerült elérned az eredményt?:) én is ilyen diétát követek, napi 700-1000 kalóriabevitel mellett min. fél óra intervallumos /aerob edzés..eddig 4 kiló ment le, még szeretnék leadni 6ot:D

azt hiszem, ha elérem az eredményt, nekem se fog könnyen menni, szerintem tedd azt, hogy körülbelülre besaccolod a kcal tartalmat, de NEM fogod számolgatni, bánkódni ha fölé mész a napi tervnek... a mozgást és az egészséges életmódot ne hagyd abba, maximum enyhítsd, ugye ez egy életre szól:) üdv

2012. máj. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hetedik hónapja csinálom ezt, az elején még 1400-1500 kalóriát ettem, majd ahogy csökkent a súlyom, vittem lejjebb 1300-ra, addig még oké volt minden. a végén, mikor már csak pár kiló választott el az álomsúlytól, drasztikusra fogtam a dolgot (800-1000 kalória), napi két óra tornával, ennek eredményeképpen jöttek a falásrohamok, jojózás..... Most meg igyekszem teljesen áttérni az egészséges életmódra, a mozgás maradt napi 1 óra, csak az evéssel szenvedek még egy kicsit, meg hát nem kéne már többet fogyni, viszont hízni sem szeretnék...

de ez a napi 800 kalória nem maradhat így, szeretnék többet enni, csak nem merek :S


69 kilóról indultam, az álomsúly 58 volt, most 56 vagyok.

2012. máj. 11. 19:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi gond azzal, hogy számolod, hiszen nem akarsz visszahízni.

1000-re próbáld meg először. Vagy 1100-ra. Ezt tartod egy ideig, aztán ha úgy érzed hízol tőle, akkor megint kicsit csökkented. Fel-le, 2-3 havonként.


De ha egyszer abbahagyod, akkor kínkeservesen fogod újra beiktatni, úgyhogy szerintem ne hagyd abba.

(én egyszer abbahagytam-fokozatzosan- na most meg küszködök a "nemtom hogyan" felszedett kilókkal.)

2012. máj. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ma 16:37 válasszal egyet értek (meg az utolsóval), én is ezt akartam javasolni.
2012. máj. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!