Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem tudok normálisan enni!...

Nem tudok normálisan enni! Hogyan álljak vissza? Segítség!

Figyelt kérdés

Nos a problémám elég összetett. Diétázom már 3 hónapja. Nem eszek kenyeret, tésztát, cukros dolgokat, zsíros dolgokat, kerülök minden egészségtelen kaját. Fogytam is már 18 kg-t. Zöldségeket, sovány húsokat, tejtermékeket, túrót, tojást, halakat eszem. Általában az ebédem zöldség+hús. természetesen natúran a hús, az olaj és a zsír használatát kerülöm. Mindez szép és jó, mert egészséges meg minden. DE!!

Elviselhetetlenül és hihetetlen mértékben hiányoznak a "normális", bűnös kaják. Már teljesen elgyengültem, folyton arra gondolok, mit ennék(lángos, sütik, gyros, hamburger, rántott sajt, krumplipüréé, tiramisu, kókusztekercs..........stb.)

Meg úgy általában annyira hiányzik a normál étkezés. Pl egy parizeles-vajas zsemle, vagy péksütik, akármilyen husi, pörkölt meg ilyenek...szóval értitek.

Viszont van egy hatalmas baj velem.

Amint csak egy kicsit is eszek ezekből az ételekből, hirtelen mindent akarok. Vérszemet kapok, és szó szerint elképesztő mennyiségű kaját be tudok falni. Mindent egyszerre szeretnék, az ízeket bepótolni. Vissza szerettem volna állni arra, hogy eszek mindent, csak kis adagban, hogy pl ebédre nem párolt zöldséget eszek fűrészporos csirkemellel, hanem azt amit itthon főznek, csak nem olyan sokat. De egyszerűen NEM megy!!! Ha megkóstolom, minden kell. Alapvetően van önuralmam, de ha megérzem a kaja ízét, akkor elvesztem a fejem. Ezért nem is merek még egy kis kocka csokit sem megengedni magamnak jelenleg, mert amíg tartom magam a diétás étrendhez, nincsenek kihágásaim és megállom, hogy ne egyek bele a finomságokba, addig be tudom tartani a diétát. Május 24-ig szeretném még folytatni, utána valahogy vissza szeretnék állni a normális étkezésre. De az a gond, hogy nem tudom hogyan fog ez sikerülni így....Valaki segítsen, mert el vagyok keseredve.



2012. ápr. 15. 20:31
 1/5 A kérdező kommentje:
és kihagytam, hogy ha mégis sikerül kis mennyiségben bűnös kaját ennem, akkor utána bűntudatom lesz, mindennek nézem a kcal fehérje ch és zsír értékét, állandóan számolgatok. Ez szerintem nem teljesen okés így, egyébként nem tudom leírni mentálisan mennyire megvisel az ételek kívánása...:(((
2012. ápr. 15. 20:37
 2/5 anonim ***** válasza:

Pedig én csak azt a megoldást tudom erre, hogy mindent lehet enni, csak mértékkel. Ki kell bírni, hogy ne egy tábla csokit egyél meg, hanem kevesebbet. De akkor ez könnyebb mondjuk, ha pl. nem is egy táblát veszel, hanem mondjuk egy darab Kinder tojást. (Ez most csak egy ötlet.) Azt megeheted, aztán elfogy, és nincs több. Nem tudsz elcsábulni.

Vagy eszel mondjuk reggelire egy szendvicset, rendes kifliből. Ilyen kicsire gondoltam, nem tudom, mi a neve, olyan, mint egy fejbe vágott zsömle. :P Mondjuk ebből eszel egy héten egyszer-kétszer. Semmi bajod nem lesz tőle, és megkapod a kenyér-mennyiségedet is.

Sütikkel, meg mindennel, amit felsoroltál, ugyanez. Nem kell teljesen elhagyni őket, én meg is őrültem volna. De figyelj a mértékre! Az nagyon fontos.

Nekem sikerült így is lefogynom, tehát nem lehetetlen!

2012. ápr. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen helyzetben vagyok:(


Az utóbbi nemtomhány... 6 ? 7? hónapban 1szer sikerült legyőznöm magam:

2 db jóreggelt kekszet tudtam megenni. Minden másik alkalomkor falásroham lett a vége. (én diéta után vagyok, de nem akarok visszahízni!!!)


- próbáld meg hogy akkor egyél 2 kocka csokit, ha rohannod kell valahová, és már alapból késésben vagy. Tudom őrültnek tűnik, de amikor sikerült 2 db (112 kcal) kekszet megennem, rohantam suliba. NEM VITTEM magammal pénzt, tízóraira csak almát. 2 után értem haza, arra nem voltam éhes.

- ne legyen veled (sok) pénz. Pl. suliba csak almát viszek, és nincs velem pénz ha nem muszáj, kivéve ha vmit fizetnem kell (osztálypénz stb)

- ha úgy érzed, enned kell, menj el sétálni. Szó szerint elmenekülök magam elől: bemegyek a városba, rucikat nézelődök, stb:)


Van hogy nem megy... kitartást!!

2012. ápr. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én anorexiából gyógyulok, és ugyanez a problémám. Vagy nem eszek, v zaba. :S


Ami bevált:

- próbálok 5-6x kicsiket enni

- amit megkívánok, azonnal eszek belőle keveset, így elkerülöm, h aztán felzabáljam a fél pékséget, pl.

- elmegyek nézelődni

- bemegyek egy jó drága boltba, és mire kitalálom, melyiket vegyem meg - végül egyiket sem, mert sokba kerül -, addigra el is múlik a falási késztetés

2012. ápr. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a helyzetben vok, s bár nem örülök a ,,szenvedésednek", mégis jó tudni, hogy nem vagyok egyedül ezzel. Hónapok óta nem ettem a kedvenc egészségtelen kajáimból, de megőrülök már értük.Mehetnék is belőlük, de csak keveset, s képtelen vagyok rá, mert tudom mi lenne a vége. Ha kitalálsz valamit írd meg, kérlek, mert én eddig nem tudtam okos lenni... :(
2012. jún. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!