Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hány kalóriát kell enni a...

Hány kalóriát kell enni a fogyáshoz?

Figyelt kérdés

Az alapelképzeléseket ismerem. A súlyom, magasságom, mozgásom alapján több kalkulációs módszerrel is kiszámoltattam, hogy napi 1600 kcal tartós lassú fogyást eredményez. De vajon ez hány óra ébrenlétre van vonatkoztatva?

Ha én reggel 6kor kelek és éjfélkor fekszem le és közben végig enyhe fizikai (nem székben ücsörgés) és agyi munkát végzek akkor is áll ez a kalória határ?

A minap számolgattam a kalóriákat, igyekeztem egészséges ételeket enni... de simán megvolt a 2500 kcal. Na de 18 óra leforgása alatt.


Nem kibúvókat keresek, csak szeretném tudni, hogy mi az ami hat is és tartható is anélkül, hogy a munkám rovására menjen.


2012. máj. 13. 12:22
 1/5 anonim ***** válasza:

ha sportolsz is akkor jó az 1600

ha nem akkor 1500-1400 kcal

2012. máj. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem a kérdésre válaszoltál. :)
2012. máj. 13. 12:48
 3/5 anonim válasza:

Nekem személy szerint 1600 kcal a napi szükségletem, amit nekem számoltak ki. Ahhoz, hogy fogyhassak, akkor naponta 1600 kcal-nál kevesebbet kellene ennem. Azaz: a fogyás akkor indul be, ha kevesebb kalóriát veszel magadhoz, mint amennyi a te szükségleted. Ezt a folyamatot lehet gyorsítani a mozgással, mellyel energiát használsz fel. Ez azért jó, mert akkor a szervezeted nem raktározza el azt a kevés energiát, amit megeszel, hanem a mozgás során elégeti, majd a "tartalékokhoz nyúl", ami már el van raktározva.

Ez a kalória határ, amit leírtál ébrenlétre vonatkoztatva egy napra vonatkozik, tehát amennyit ébren vagy az adott napon (te esetedben: 6-24 óráig). De viszont ez a napi 1600 kcal személyre szólóan neked van kiszámolva? Akkor tegyük fel 1600 kcal a napi szükségleted. Mivel enyhe fizikai munkát végzel, akkor több az energia igényed, tehát nem áll az 1600 kcal határ, lehet több is.

2012. máj. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A napi energiaszükségletem 3000kalória körül mozog. 1600kcal a súlyvesztéshez kell. Enyhe fizikai munkavégzéshez van ez beállítva.


De a kalkulációba nem lehetett megadni aktivitási időtartamot. :) Mármint egy átlag ember kb 12 órát aktív egy nap. reggel 6kor kel, 8ra dolgozni megy, 16:00ig dolgozik, hazamegy, főz, vásárol, és este 6kor leül vacsorázni, tv-zni, pihenni. Tehát reggel 6-tól este 6ig aktív. Gondolom erre van kalkulálva minden ilyen számítás.


De én 5:50-kor kelek, 6:20kor már úton vagyok, 7kor kezdem a munkát, 22:45-kor fejezem be, 23:30-ra érek haza és esek be az ágyba. kizárt, hogy este 6 után ne egyek, mivel akkor kell csak igazán az energia, hogy ne aludjak el.


Most azt kalkuláltam, hogy akkor munkanapon 2000-re tenném a határt, szabadnapon meg tartanám az 1600-ot. Mit gondoltok erről?

Persze ez igazából csak a kezdetekre kell, amíg kicsit átáll az agyam a tudatosságra, utána nyilván lejjebb teszem a határokat.

2012. máj. 13. 14:04
 5/5 anonim válasza:
Szerintem jók a határaid, így csinálhatod nyugodtan. (2. válaszoló voltam)
2012. máj. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!