Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Testépítők! Hány forintból...

Testépítők! Hány forintból jön ki havonta, ha át akarok térni a szerintetek egészséges kajálásra?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a férjem is, én is eléggé elhízott, dagadtak vagyunk, van két kamaszodó gyermekünk, és hát már rajtuk is kezdenek gyűlni a kilók. Mielőtt elhagynánk a "szemétkaják" fogyasztását, jó lenne tudni, hogy a 4 fős családunknak mégis mennyiből jönne ki havonta az egészséges táplálkozás.

Meg jó lenne tudni azt is, hogy havonta a 4 főnek mibe kerülne valami kondi-bérlet, akármi. Kicsi a panel, itthon berendezni egy külön kondi-termet sajnos nem tudunk.


2012. máj. 14. 10:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Az étkezés nem drága. Még az is lehet hogy olcsóbban kijöttök a sok szar kaja helyett. Kondibérlet meg négyeteknek max 25-30, attól függ melyik terembe mentek :)
2012. máj. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Azért valami hozzávetőleges összeget nem tudnál mondani?

Mi eléggé visszafogottan költünk kajára, nem élünk nagylábon, csak annyit költünk, amennyit mindenképpen szükséges. Azért lenne jó tudni, ha esetleg átállnánk, tudjuk-e majd tartani?

2012. máj. 14. 11:12
 3/11 anonim ***** válasza:
nagyon egyszerű, kipróbáltok így egy hónapot. ha nem éltek nagy lábon akkor szerintem drágább lesz egy 5-10 ezerrel az étkezés, de az egészség érdekében megéri.
2012. máj. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Vagyis, ha most költünk 4 főre havi 70 ezret kajára. Ha egészségesen táplálkozunk akkor pluszba jön 10 ezer, és a fogyásra a kondi 30 ezer, akkor ez pluszban havi 40 ezer, vagyis több mint a felével nő a költség a jelenlegihez viszonyítva.

Ha most 4 főre költök kajára 70-et, biztos, hogy az egészséges kajáláshoz elég pluszba a 10 ezer?

2012. máj. 14. 11:22
 5/11 anonim ***** válasza:
szerintem igen, ha nem mindenből a legdrágábbat veszitek. pl van zabpehely félkilós 500 ft-ért is , és van 1 kilós 250-ért.csirkemell helyett jó a comb is ami jóval olcsóbb, a bőrét le kell szedni róla. gyümölcsök nem kellenek, helyette multi vitamin. zöldségek viszont fontosak, vegyétek mindig az idényzöldségeket.
2012. máj. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A férjem építőiparban segédmunkás. Zabpehely meg multivitamin, nem tudom hogy fogja bírni az ilyen kaján a melót?
2012. máj. 14. 11:43
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondod, el vagytok hízva, tehát nektek fogyni kéne, avagy szálkásító diétát nézni. [link] - Itt vannak mintaétrendek, válaszd ki valamelyiket, számold át a súlyotokra, és ki tudod számolni, mennyibe kerülne egy személynek egy nap, így valami hozzávetőleges értéket kaphatsz a kajálásra. Ha meg nagyon kövérek vagytok, akkor szerintem először elég csak aerob mozogni, ami 30-40 perc erőltetett sétát jelent, nem is kell hozzá konditerem.
2012. máj. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó az idő hétvégenként elmehettek családilag túrázni, kirándulni. A család is együtt lenne, jó levegő, szép környezet. Szerintem ennél jobb fogyókúrás mozgás nem kell egy családnak.


Az étkezés biztos drágább lesz, mint eddig, bár tudni kellene eddig mit ettetek, mert Magyarországon a kész ételek olcsóbbak, mint az egészségesek. Ennek sok oka van, többek között, hogy ezek alapanyagai nem túl jó minőségűek. Az úgynevezett pulykamell tallér, amit készen lehet kapni, pl soha nem látott pulykamellet. Ez gondolom mindenkinek teljesen egyértelmű:).


A másik dolog, hogy sokat segítenek olyan kis változtatások is, amik nem kerülnek pénzbe. Ilyen pl, ha nem rántjuk a húst ki, hanem csak simán kisütjük. A rántott hús bár nagyon finom, és laktató a panírban lévő liszt felszívja a sok olajat, amiben kisütjük és ez elég sok kalóriát jelent.

2012. máj. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

nálunk ugyanez volt (szerencsére már csak volt)

pár tippet adok ha megengeded


teljes kiőrlésű kenyér (toast olcsóbb fél kilo 150-200ft)

hozzá sonka(olcsóbb mint a szalámi, párizsi)

hozzá sajt (tolle light, mozzarella light ugyanannyiba kerül mint a füstölt vagy a sima)

hozzá főtt tojás(ugyanannyi mint a tükör csak egészségesebb)

zabpehely(na ez sokkal olcsóbb mint a cukros müzli sprba 0.5kilo 130ft)

gyümölcs(most a narancs még 150/kg, alma,180/kg, lassan jön az eperszezon is

zöldségek (retek 60Ft, újhagyma, 50-100ft, paprika, paradicsom még drága de lassan jön annak is a szezonja, uboroka 100ft/db, lehet csinálni is savanyúságot6salátát amit tudsz használni az a fejes káposzta 60ft/kg, répa 150/kg, retek, hagyma,

krumpli olcsó 80ft/kg nem igaz hogy egészségtelen, egy ecetes-joghrutos-zöldfűszeres krumplisaláta, főtt krumpli, sütőben sütött krumpli kiváló

joghrutok/kefírek-ez ugyanannyi mint a gyümölcsös

tej

túró az drágább ha fél kilo veszel az úgy 400ft de ebből lehet csinálni pl ey körözötett ez kb 4 napra megvan mint reggeli szendvics feltét

húsok-ezek drágábbak, de roston, párolva, sütve, főzve elkészítve még mindig olcsóbb mint rántva(és egészségesebb)

köretnke rizs, főtt krumpli

hozzá mehet savanyú, vagy mexikói zöldségkevereék (400ft/kg) ebből lesz rizibizi

főzelékek szerintem jók, legalábbis én szoktam csinálni, főleg hüvelyeseket (lencse, borsó, bab) meg spenótot, sóskát, kelkáposztát, krumplit is), nem kell agyon lisztezni, cukrozni ennyi a lényege

leveseknek minidg zöldség, vagy husos leves van

ugyanúgy csinálok rakott ételkete is (rizs de lehet helyettesíteni gerslivel, árpával , bulgurral vagy kölessel is) reszelt sajt az mozzarella light

dartálhús-alacsony zsírtartalmú

zöldségekkel dúsítom-hagyma, spenót, káposzta, karfiol, néha brokkoli

szalonna, kolbász helyett rakottkrumplinál dartálhús néha pulykavirsli

majonéz helyett mustárt használunk

szoktam készíteni joghurtos-zöldfűszeres öntetett, mártogatóst is(kapor, petrezselyem, koliander, fokhagyma, oregánó mikor mi)

mivel én is 2 17-20 év közötti kamaszt nevelek így van melegszendvics(tk kenyér, mustárral megkenve, majd rá 2 sonka, reszelt sjat, gomba/paradicsom/hagymakarika, oregánó) pizza(vékony tésztát csinálo, fél-fél tk és sima liszt, alapot pirosarany és zöldfűszerek keveréket hazsnálok, hozzá főtt hús darabok, sonka bőven, kukorica, pardaicsom, hagyma,gomba néha ha van itthon tohalkonzerv vagy teszek rá főtt tojás karikákat hozzá reszelt sajt és be a sütőbe nagyon finom, addig csinálok paradicsomből ketchupot hozzá keverek oregánót is

sütik persze nem maradhatnak el (főleg túrósat szoktam, vagy gyümölcsöset) joghurtot vagy zabpelyhet is használhatsz mint alap

üdítőket teljesen hagyjuk

chips szintén felejstős igaz sütőben van hogy sütök ki krumpliszeleteket és hozzá mártogatós (joghurtos vagy paradicsomos ki mit szeret)

pogácsákat szoktam csinálni, fele fele arnáyn a liszt és keverek hozzá magvakat(len, szezám, tökmag ilyesmiket)

tejföl helyett joghrutot, vagy kefírt szoktam használni, vagy inkább a 12%-ost

kolbászokat, szalámikat nem eszünk, se párizsit meg ilyen dolgoat

idénynek megfelelően próbálok főzni lényeg hogy változatosan és fokozatosan csinld mert így nem fogják megunni, és elrohanni a mekibe "ebédet" venni

külön kondibérlet sztem nem kell, legalábbis nekem nem fért bele, ehelyett lehet bicikli, gyalogostúrkáat szervzeni, kirándulni, úszni menni, tollasozni, focizni apának fiával:) teniszezni, futni (bár ezzel csínján csak) sétálni, munkahelyre, közértbe stb

takarítani, porszívózni, mosogatni, kocsit mosni vond be a gyerekeket is

2012. máj. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm nektek, két utolsó válaszoló. Kimentem, (nyomtatom) amit írtatok, a kalória-linket feltettem a kedvencek közé, ezt a főzési receptet pedig napi listaként fogom kezelni. Így azért már közelebb kerültem úgy érzem céljainkhoz. És egész biztos, hogy a napi sétát, gyaloglást a férjem is inkább díjazza, mint a kondit. A 2 gyerek meg ha akar, ők hadd kondizzanak! Még egyszer köszi, megy a kezecske!
2012. máj. 14. 14:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!