Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A méz hízlal? Van benne kalória?

A méz hízlal? Van benne kalória?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 22. 19:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
persze, megközelítőleg annyi mint a cukorban. Csak sokkal egészségesebb.!!!!
2008. ápr. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
És sokkal finomabb,és a szervezet sokkal könyebben kezeli,mint az agyon finomított kristálycukrot,és egyes virágok mézei azon túl,hogy finomak,remek gyógyszerek.
2008. ápr. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
65%

NEM HIZLAL, NEM RONTJA A FOGAKAT!!!!!!!!!!!


Egy méhész oldalon találtam a neten!

2008. ápr. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
70%

A hiedelemmel ellentétben a méz nem hízlal, hanem fogyaszt. Ugyanis

gyümölcscukrából nem lesz zsír, mert az a májban glikogénként raktározódik. A

méz szőlőcukra sem rakódik le zsír formájában, hanem elég az izmokban.

Tejcukrából sem lesz zsír, mert azt felhasználják a bél mikroorganizmusai.

Egyes mézek (káposzta-, menta-) vizelethajtók, súlycsökkenést okoznak. A méz

nem okoz fogszuvasodást. Sőt, a fertőtlenítő anyagai gátolják a fogak romlását.

2008. ápr. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
22%

A szervezet az összetett szénhidrátokat nehezebben kezeli mint a egyszerű finomítottakat.

Tehát sajnos a kristálycukor elsőbséget élvez az emésztésben minden előtt...még a méz előtt is.

De ettől még az összetett és finomítatlan szénhidrátok a jók és fontosak az emberi szervezet számára.


Rontja a fogakat, ha nem mosol fogat evés után, és igen is hízlal, hiszen szinte csupán szénhidrát/ cukor. nagyon sok kalória van benne.

2008. ápr. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%
A méz és a cukor között nincs nagy különbség: a méz 5% egészségre hasznos anyagot tartalmaz. A többi cukor és víz. ERŐSEN hizlal. De egy keveset ehetsz belőle, mert egészséges.
2008. máj. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%

Sziasztok!


NEM HÍZLAL! Az csak egy dolog, hogy sok benne a kalória, de nem alakul zsírrá, mert másképpen dolgozza fel a szervezet! Ha valami 100%, hogy nem alakul zsírrá, akkor hogyan hízlalhatna?

Ez tök logikus!!!!

"Azonos súlyú méz ötször annyi energiát ad, mint a tej, háromszor annyit, mint a hús, kétszer annyit, mint a tojás. De nem hizlal! A méz gyümölcs cukrából nem lesz zsír, mert a májban glikogénként raktározódik. . . "

A tény az, hogy NEM HÍZLAL, akármilyen hihetetlen!

Ez pont olyan, hogy pl. egy naracsban 41 kalória van. . .

Attól, hogy megeszel belőle 3000kalória mennyiségben, nem fogsz elhízni, mert ugyanúgy, mint a mézt (nemugyanúgy) teljesen másképpen dolgozza fel a szervezet, mint pl. 3000kalória mennyiségű szalonnát!!!!!!

2010. febr. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
94%

Szia:)

Csak azt tudom leírni, amit már írtam itt az egyik kérdezőnek:)

Szal.....

Olvastam már a mézről azt is, hogy hízlal és azt is, h nem....de sztem egyáltalán nem hízlal. Ezt tapasztaltam és mivel én nem híztam 1 dekát sem tőle sztem nem hízlal. Sógoromék méhészek, nagyon finom mézük van és adnak mindig 1 halom mézet nekünk, mert tudják, h szeretjük:) Én cukrot nem használok sosem, cukor helyett mindenbe mézet teszek, teába, kávéba és az ételekbe is. Én egyedül a család nélkül megeszek másfél-2 hetente minimum 1 kg mézet, nagyon szeretem, napközben szoktam még kis kanállal eszegetni belőle, meg ugye a kávémba ezt teszem, teámba, gyümölcsökre stb. szal én már 12. éve másfél-2 hetente 1 kg mézet eszek és egyetlen 1 dekát sem híztam ez idő alatt. Ja és azt hozzáteszem, h semmi sportot nem űzök, néha jógázom, ha van időm és mégsem híztam semmit. És nem vagyok vastag, eszem rendesen, fogyóznom nem kell, mert nem vagyok kövér szerencsére. Szal nekem az a saját tapasztalatom, h nem hízlal a méz. Ezt látom magamon:) és a gyerekeimmel is megetetek minden nap jó pár kanál mézet, mert nagyon egészséges és a gyerekeim is vékonyak, ők sem híztak a méztől:)

Bocsi a kisregényért!:)

További szép napot!

Szia:)

2010. ápr. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
Ha jól számolom 2 éve már, hogy napi 2 evőkanál mézzel egészítem ki az étrendemet. Közvetlenül a méhésztől vásárolom mindig. Bátran állíthatom, hogy nem hizlal és a fogakra nemhogy nem ártalmas, de amióta rendszeres mézevő vagyok, azóta lyukas fogam sincs!!
2010. szept. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Bgs válasza:
40%

A "nem hízlal" pártiaknak: Tegyük fel, hogy a mézben semmi nincs, amiből zsír keletkezhetne. Viszont, ha eszel mást is a méz mellett (többnyire nem mézen él senki) és a kalória igényedet (akárcsak részben is) kielégíted mézből, akkor a többi ételben levő anyag, ahelyett, hogy "elégne", zsirrá fog alakulni. A végeredmény az, hogy lesz zsír...


Attól, hogy a pisztoly ravasza nem veszélyes, még elindít valamit, ami már az ;)

2012. máj. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!