Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Káros lehet a túlzásba vitt...

Káros lehet a túlzásba vitt aerobic edzés?

Figyelt kérdés
A diéta mellett szoktam rá, és most meg nem tudom, meg nem is akarom abbahagyni. Van úgy hogy 3-4 edzést is megcsinálok az edzőteremben egy nap. (egyszerűen élvezem a mozgást!) De mindenki riogat... Tehát, ez káros-e, és mit kell mellette ennem, milyen összetételt, hány kalóriát?
2009. jún. 27. 19:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez függ a korábbi egészségügyi állapotodtól.

Jól érzed magadat fizikailag? Talán beszélj egy sportorvossal vagy fitness edzővel (?).

2009. jún. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Bejárta a világsajtót annak idején Jane Fonda infarktusa, amit a túlzásba vitt aerobik okozott nála. Mindent csak mértékkel!
2009. jún. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Káros
2009. jún. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Soha nem voltam jobb fizikai állapotban, egyszerűen szétvet az energia!


Igen, de mi a "mérték"? Mondjuk az aerobic edzőim tuti hogy nálam is többet csinálnak meg egy nap, lévén nekik ez a szakmájuk, de még sincsen infarktusuk.


Várom a további véleményeket, az eddigieket, pedig köszönöm! :)

2009. jún. 27. 21:05
 5/10 anonim válasza:
A séta, a gyaloglás, az úszás, könnyű futás, kerékpározás, kirándulások, az otthon vagy csoportban végzett torna egyaránt jótékony hatású. Az olyan testmozgásokkal, amelyek ugrálással, erős zökkenéssel, ún. "repülő szakasszal" járnak, csínján kell bánni, hiszen túlsúly esetében ezek hamar tönkretehetik a térd és bokaízületeket. Így az elhízottaknak az aerobic, a futás például nem javasolt. A fogyókúra megkezdése előtt és tartama alatt orvosi vizsgálat mindenkinek ajánlott, különösen, ha egyéb egészségi problémái is vannak (cukorbetegség, érrendszeri betegségek, stb.). En azt ajanlom, h ha kisse sulyos vagy, akkor keveset egyel, de sokszor! :)
2009. jún. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

Nem, ha néha rászívsz egy kis zöldet :P

Ganjaerobic!

2009. jún. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Sztem kezdj el boxolni!

Annál jobb zsirégetösport nincs!

2009. jún. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

Infarktus megelözésére szokj le a kávérol az energiaitalokról, és kezd el Q10 kapszulát illetve omega zsirsavak keszitményt szedni


[link]

2009. jún. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A koenzim Q10 azon képessége, hogy fokozza az energiatermelést, valamint antioxidáns tulajdonságai értékes tápanyaggá teszik a szívizombetegségek és a rák megelőzése és kezelése szempontjából. Tanulmányok bizonyítják, hogy a koenzim Q10 pótlása javítja a szívteljesítményt, segít megelőzni a többszöri szívleállást, csökkenti a magas vérnyomás az angina és kardiomiopáthia (olyan betegség, amely gátolja a szabályos szívösszehúzódást) kockázatát. A koenzim Q10 különösen előnyös azoknak, akik koszorúér átültetésen estek át, mivel segít megelőzni az oxidatív károsodások okozta műtét utáni komplikációkat. Megterhelő rákterápia (mint a kemoterápia) esetén, a koenzim Q10 erősíti a szívet.
2009. jún. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a klassz válaszokat! :)


Az egészségemmel sosem volt semmi gond, szerencsére. Most már nincsen túl sok feleslegem, már nem is ezért csinálom, hanem mert annyira megszerettem a mozgást, hogy elmondani nem tudom. Térdemmel bokámmal soha semmi probléma nem volt, remélem így is marad. :)


Köszönöm a tippet, de semmiféle droggal nem élek!


Nah, a box-al betaláltál, mert azt egyszerűen imádnám! Már többször majdnem elkezdtem, de mindig lebeszéltek hogy tönkre fogok menni tőle blablabla... Esetleg tudnál valami tippet, hogy hová menjek, hol kezdjek neki?


Nem kávézom már nagyon régen, dohányzásról is régen leszoktam, light kólát sem iszom (cukrosat pláne :D ), ezeket az energia ital szmöttyöket meg sohasem.

Ezt a Q10-et megfogadom, köszönöm! :)

2009. jún. 27. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!