Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segítség-leszokásban, sportban...

Segítség-leszokásban, sportban, életmódváltásban? Esetleg tudsz valammi motivációt is adni? 18/L

Figyelt kérdés
Nos, az a helyzet, hogy 2 éve dohányzom (az elmúlt fél évben eléggé aktívan), de két hete rádöbbentem több dologra, többek között, hogy alig-alig sportolok (tavaly pedig duplaennyit...), mivel egyszerűen nem volt időm, illetve nem bírta a tüdőm, ennek következtében pedig jócskán meghíztam, és emiatt elhatároztam, hogy leteszem azt a fránya cigit, és visszaszerzem a régi formám. Na persze nem egyik napról a másikra tettem le, de azóta egyszer gyújtottam rá, azt is egy buliban.(a partidohányzást is igyekszem abbahagyni, de aki cigizik, az tudja, hogy nem a legkönnyebb dolog lerakni, de nem is lehetlen). A kérdéseim: lehetséges, hogy a tüdőm "kitisztul"? Ha igen, mennyi idő múlva (annyira legalább, hogy végre ne fulladozzak futás közben?:) ) Illetve ajánlatok valamilyen diétát? Vagy inkább csak egyek helyesen, mellőzzem a cukrot, stb., és sportoljak? Egyébként konditerem nincs a közelben, maximum itthon tudok tornázni + futni. 178 cm vagyok és 68 kg. Tudom, hogy megfelelő de eszméletlen rosszul érzem magam a bőrömben, ezért akarok változtatni. Bocs a hosszú írásért.
2012. máj. 25. 17:54
 1/5 A kérdező kommentje:
Jajj, lehagytam, hogy nagyjából 5 kg-t szeretnék leadni-természetesen minél előbb (1 hónap-ez még reális is asszem.)
2012. máj. 25. 17:55
 2/5 anonim válasza:

A dohányzással kapcsolatban sajnos (vagy inkább szerencsére?) nem tudok segíteni, mert én soha nem dohányoztam.

Étkezés: nos, én abban nem hiszek, hogy bizonyos ételeket meg kell vonni magunktól. Inkább számolom a kalóriákat, és ahhoz igazítom, hogy egy-egy nap megeszek-e egy kocka étcsokit vagy sem. Minden másnap edzek (DVD-re tornázok vagy szobakerékpározok 1 órát), ilyenkor 1500 kalóriát viszek be, a "lazulós" napokon pedig 1200-at.

Kicsit elmosolyodtam, amikor olvastam a méreteidet. :) Én 168cm vagyok és 71kg. 10 kilót szeretnék ledobni. Sajnos így közel a 30-hoz már oda kell figyelnem, hogy milyen ételeket eszem. Tinédzserként rengeteg "szemetet" ettem (kóla, chips, csoki pofátlan mennyiségben), és mégsem voltam soha kövér, világéletemben 55kg voltam. Aztán felszedtem 16-ot, ebből szeretnék leadni egy tízest. Egyébként ha rendszeresen elkezdesz edzeni, tornázni, akkor ne ijedj meg, ha először nem változik a súlyod, vagy netán többet mutat a mérleg. Ez azért lesz, mert az izom nehezebb, mint a zsír.

2012. máj. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ja igen: 29/L. (Első válaszadó vagyok.)
2012. máj. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
az egy dolog, hogy az izom nehezebb, mint a zsír. csakhogy izmosnak izmos vagyko, illetve sportos, emiatt nagyon félek attól, hogy nagyon nehezen fog lemenni ez a néhány kiló, főleg hogy egyszerűen képtelen vagyok lefutni azokat a távokat, amiket régebben. meg hogy nincs rá motivációm :/ de próbálom nem feladni...
2012. máj. 25. 19:49
 5/5 anonim válasza:

Ez a link azt mutatja, hogy ha ma abbahagyod a dohányzást, akkor fokozatosan hogyan fog javulni az egészséged: [link]


Ha tényleg izmos vagy, és csak azt a pár kilócskát szeretnéd leadni, akkor elég, ha visszafogod a szénhidrátfogyasztásodat. Pár hétig ne egyél kenyeret, tésztát, rizst, krumplit. Remélem neked beválik, nekem ez sosem működött. Hiába ettem meg a fehér húsokhoz, halakhoz egy rakás (akár fél kiló) salátát, mindig éhes maradtam.

2012. máj. 27. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!