Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ti tartotok pihenőnapokat?...

Ti tartotok pihenőnapokat? Váltsam az edzés intenzítását?

Figyelt kérdés

Múltkor 60-65 percet futottam (összesen) + 20-25 gyaloglás (10 perc az elején, 2-2 perc közben 10 perc levezetésnek a végén) de utána "kiütöttem" magam kb. 2 napra olyan fáradt voltam.


Másfél hete kezdtem el sportolni, régen sokat sportoltam, az idei tanévben semmit (elszoktam tőle)


Ti tartotok pihenőnapokat? Tényleg nem jó minden nap edzeni, futni?

Vagy csináljam azt, hogy egyik nap többet edzek, nagyobb intenzítással, másnap csak lightos edzés legyen (pl. 30 perc bicikli csak a 60 perces futónap után)


Ti hogy csináljátok?


2012. máj. 29. 13:11
 1/4 anonim ***** válasza:

futásnál 1-2 napot szoktak beiktatni pihenőnapnak, főleg ha most kezdted (újra) az izomzatodnak kell a pihenés.


Én úgy csináltam hogy hetente 5-ször futok 1órát. És heti 2 pihinapot tartok. szerdán és vasárnap. Lényeg hogy nem egymás után 2 napot.


Nekem elég bőven a két pihenőnap de lehet neked több kéne.

2012. máj. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Mit eszel előtte? Mert múltkor bűnöztem (cukrosat, grízes tésztát, lekvárt mézet is) ettem a futás előtt, és meglepően jól futottam!

Míg ha barnarizst, tk kenyeret zabkását ettem előtte, sosem futottam ilyen intenzítással és ilyen hosszasan! A cukor miatt futottam úgy tudom, de egészségtelen...


miket eszel futás előtt és mikor (pl. 1-1,5 órával futás előtt)?

2012. máj. 29. 17:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen jellegű ételről van szó. Főttkaja után 3 órával futok. Vagy a nehéz, cukros kaják után is minimum 3 óra. de ha csak kisebb jellegű dolgokat eszek (pl 1 Tk kenyér, valami fehérje) akkor elég az 1-1,5 óra is.


Amúgy nem hiszem hogy a cukor miatt futottál volna olyan jól mert az megdobja a glükogén szintedet és kapásból zsírként beépül a szervezetedbe, aztán meg fáradozhatsz hogy leépítsd magadról... Monjduk én is szoktam bűnözni, sajnos mostanában egyre többet és meglátszik ismét. Nem elég a futás ha nincs rendben a táplálkozás... sajnos. De olyan nehéz megállni a jó kis friss kenyeret :D vagy a cukros tejeskávét-. Mindenesetre én most nagyon erős leszek (megint) és ismét visszaállok mert ha igazán odafigyelek a kajámra is azt vettem észre hogy pár hét után már van eredmény :D


A másik meg hogy ma olvastam hogy a reggeli futás a legjobb HA eképp csináljuk:

(bemásolom a szöveget)

"Én annak vagyok a híve, hogy a kardiót reggel, bármilyen szénhidrát bevitel elõtt kell végezni. Ha az edzés után futsz, vagy végzel kardiót (mint én), akkor azt tanácsolom, hogy a protein-, Elágazó Láncolatú Aminosav adagodat (BCAA) és más kiegészítõket (a CLA konjugált linolsavval együtt) a kardió elõtt fogyaszd el, mivel ez még inkább elõsegíti a zsírvesztést, miközben gátolja a katabolizmust.


Elismerem, hogy perdöntõ bizonyíték arra, hogy a reggel végzett kardio a legjobb módszer, ugyanakkor elég nagy tudományos irodalma van annak, hogy a szénhidrátok fogyasztása elõtt végzett kardió több elraktárazott test-zsírt éget el (mivel nincs glikogén-égetés). "



Szóval én most így fogom kipróbálni :D Legyünk erősek és ne bűnözzünk!! :D Sok sikert!

2012. máj. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jaj azt kifelejtettem hogy a manus itt a kardio edzésről ír, de a futás ugyebár aerob tartomány. Mert az aerob mozgás a legjobb zsírégető. De az aerob futásra is ugyan ez vonatkozik hogy előtte fehérje, majd pihi 1-2 óráig, és aztán futás 1 órát vagy amennyi jólesik. Mert így nem az izom épül le, ugyanis a fehérje meggátolja az izomvesztést, és kapásból zsír fog lebomlani :D
2012. máj. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!