Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ismertek felnőtt anorexiásokat...

Ismertek felnőtt anorexiásokat? Felnőttként is könnyen kialakulhat? Tinik körében csak ennyire gyakori?

Figyelt kérdés
Már lassan a vízcsapból is ez folyik. Itt is akik írogatják hogy azok akkor kb 12-16 évesek. Csak kíváncsiságból kérdezem. Meg kicsit aggódom is, nehogy én is belecsússzak..
2012. máj. 29. 23:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbbször azok esnek csapdába, akik egyáltalán nincsenek megelégedve önmagukkal, nincs önbizalmuk, akarat gyengék. Ha megfelelő önbizalommal rendelkezel, akkor nem leszel anorexiás, nem lesznek evési zavaraid, mivel ez nem fertőző....
2012. máj. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Smartguy86 ***** válasza:
100%

A betegség gyökerei általában a tinédzserkorban alakulnak ki, mivel akkor kezd az ember jobban figyelni arra, hogy másoknak mi a véleménye róla - ilyenkor szoktak beérni a gyerekkori sérelmek is, az iskolai szivatások, a kiközösítés.


Anorexiás felnőttet szerintem max. olyat találsz, aki tiniként lett az, majd úgy nőtt fel - de idős felnőttből nem sokat találsz szerintem, mert akit nem tudnak kigyógyítani, az előbb meghal.

2012. máj. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!