Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Így milyen gyorsan fogynék,...

Így milyen gyorsan fogynék, milyen hatása lenne? (úszás, torna)

Figyelt kérdés

(Majdnem) 17 éves vagyok (lány), 78kg, 178cm.

Azt tervezem, hogy kevesebbet eszem, semmi üdítő, vagy édesség (majd hétvégén, de csak kevés). Evésnél többször eszem kevesebbet és vacsoránál meg visszafogom magam (eddig ugye akkor ettem a legtöbbet). Figyelnék arra, hogy ne egyek túl sok szénhidrátot, de sima fehérkenyeret eszek, mivel senki nem szereti nálunk a másmilyet, én is inkább ebből esze kevesebbet, mint másikból többet. Ebbe ne is menjünk bele, nem változtatnék a kenyeren:D


Ezenkívül, heti kb 3x (néha 2x, néha 4x) eljárnék úszni. Kb 45 percre, 1 km-t úsznék mellúszásban. (nem tölti ki teljesen az időt) Ezt olyan leosztásba, hogy 500-500, vagy 250-750m. Ez nem olyan "nagymama" úszás, de nem mondanám hogy a belem is kihajtom, nem szeretnék úgy úszni.

Amitől félek, hogy szélesedik a vállam, hátam. Tudom, hogy ez évekig tart a profi úszóknál, de amúgy sem vagyok vékony csontozatú (a túlsúlyon kívül sem).

Ezután/közben úsznék háton, de kéz nélkül (hogy ne szélesedjen a vállam), ebből csak 150métert. +még szintén 150m gyors.

Meg ami tetszett az úszásban, hogy nagy a mellem, de eléggé lógnak, talán egy kicsit feszesedhet is:))


Még tornáznék is itthon, heti 5x 110 felülés +combemelgetések (combonként 250-ez folyamatos, de nem ugyan olyan monoton "csak föl-le").


Ha rá tudom venni magam, eljárok futni is, mert tudom, hogy ez még rengeteget segítene, de ezt ne számoljátok bele, mert ezt már többször elkezdtem, de sajnos utálom:\


Tehát ezzel 1 hónap alatt mennyit lehet fogyni? Hátam, vállam nem lesz nagyon széles?:(



2012. jún. 2. 16:19
1 2
 1/15 anonim válasza:
34%
Hát te kicsit ezzel tulhajszolnád magad. énis probáltam a napi felüléseket de nekem a reggel 50 este 50 jobban bejön :) az uszás jo moka :D én 1szerre usznám le az 1km-t ha lenne rá lehetöségem :) de hallod :) inkább csináld azt hogy reggel csinálsz 50 hasizmot és 50 combemelést és ugyanezt este + reggelire egyél 2-3 almát és vacsorára max 3at :) ebédre amennyit és amiböl amit akarsz :) ez nagyon beválik :D az uszást is vállald be de elég heti 2-3x és nem kell tulhajszold magad :) és az uszást inkább melluszásban csináld mert azzal megy le a hasadbol :) és hogyha kéz nélkül uszol az annyi mintha feküdnél egy helyben :) egyszo mint száz semmit nem ér :) Sok sikert :D :)
2012. jún. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Reggel 50-este 50 nem menne, reggel hulla vagyok:D Meg 50 az nem akkora erőfeszítés még nekem.

"és hogyha kéz nélkül uszol az annyi mintha feküdnél egy helyben" Azért a lábamnak csak használ, nem?:D Mert azrért írtam, hogy abból csal 150 métert, mert már 25 után is rendesen lefááraszt:D

Köszi a választ:)))

2012. jún. 3. 19:10
 3/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Mindjárt belehasítok a közepébe:

A felüléseket teljesen nyugodtan HAGYD EL. Nincs olyan, hogy helyi zsírégetés, tehát ha a hasadról szeretnél zsírt eltüntetni, a felülés ebben nem fog segíteni. A felüléssel feszesebb lesz a hasad és izmosabb is, de mind ez a zsírpárna alatt fog bekövetkezni, és biztosíthatlak róla, h 1 cm zsír sem fog eltűnni. Sajnos genetikailag kódolt, hogy a szervezet hova tegye először a zsírt és honnan tüntesse el először. Leginkább egyenletesen fog eltűnni. Sajnos így működünk!


Az úszás jó-jó, de nem lesz elég.

Aerob edzés kell, ami megindítja a zsír lebontását. Rá kell venned magad a futásra. Be kell lőni egy 130-as pulzust kb., és azon futni 45 percig.

Ha kicsit odafigyelsz az étkezésedre garantált a siker.

De az étkezés ne abból álljon, h nekiállsz koplalni, mert azzal csak rosszabb lesz. A szervezet még inkább ragaszkodni fog a zsírraktárához és energiaszükséglet gyanánt szépen elkezdi lebontani az izmokat.

Folyamatos, jó minőségű és megfelelő mennyiségű táplálék kell, aminek hatására a szervezetnek már nem lesz érdeke zsírt raktározni. Egyél napi 5x sovány szárnyasokat, zöldséget, gyümölcsöt, sovány sajtokat, minden ami természetesen és nem feldolgozott és hihetetlen eredményeket fogsz elérni. :)

Az utolsó tanácsom: az egész leginkább fejben dől el, úgy kitartás és türelem!

Hajrá! :)

2012. jún. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

"Hát te kicsit ezzel tulhajszolnád magad. énis probáltam a napi felüléseket de nekem a reggel 50 este 50 jobban bejön :) az uszás jo moka :D én 1szerre usznám le az 1km-t ha lenne rá lehetöségem :) de hallod :) inkább csináld azt hogy reggel csinálsz 50 hasizmot és 50 combemelést és ugyanezt este + reggelire egyél 2-3 almát és vacsorára max 3at :) ebédre amennyit és amiböl amit akarsz :) ez nagyon beválik :D az uszást is vállald be de elég heti 2-3x és nem kell tulhajszold magad :) és az uszást inkább melluszásban csináld mert azzal megy le a hasadbol :) és hogyha kéz nélkül uszol az annyi mintha feküdnél egy helyben :) egyszo mint száz semmit nem ér :) Sok sikert :D :)"


Egy szó, mint száz semmit nem ér, mint a kommented. :-)

Fejtsd már ki nekem, hogy a mellúszástól, hogy fogysz hasból.

2012. jún. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
fogyokurában 70-30 % arányban oszlik el a diéta és a sport fontossága.. uszkálhatsz te akármennyit, ha a diétád nem megfelelően van összeállítva. Sztem az uszás nem a legjobb választás, én inkább rávenném magam a futásra.
2012. jún. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Úszni járok, eddig bevált:P A hasam kicsit laposabb lett (pedig kb 2 hete járok). Persze nem feltünő, de én látom!:D Msot suli végét alig várom, kipihenem magam, utána lehet ráveszem magam a futásra is:) Egyébként tornázni még nem tornéztam. Úszás meg ilyen melegben kimondottan jól esik+nem is olyan fárasztó. Ja és csak mellbe szoktam úszni.
2012. jún. 8. 17:02
 7/15 anonim válasza:
51%
Hát bocsi de nekem a hasam egyszer a melluszással MENT LE... napi 1km-t usztam s 1 hét alatt 5 kilo ment le rolam.... mert melluszás közben a hasad és a víz között surlodás jön létre :) és ez segiti a zsír lebontását :)
2012. jún. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%
Nem szeretnélek megbántani, mert kedvesnek tűnsz, de ezt a súrlódásos dolgot gondold át még egy párszor. :-)
2012. jún. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Szerintem igazából tökmindegy, a lényeg hogy mellúszással a hasból is megy le:P:)
2012. jún. 12. 18:53
 10/15 anonim ***** válasza:
46%
Nekem meg a fejenállástól a péniszem nőtt. :P
2012. jún. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!